LAST MINUTE dovolená za parádní ceny    |    Řecko    |    Chorvatsko    |    Černá Hora    |    další země >>

Recenze - TZANIS

Zobrazit ubytování
8
UBYTOVÁNÍ 8
SLUŽBY 10
OKOLÍ 8
STRAVA 6
Skyros - ostrov plný překvapení

Relativně pohodová dovolená v klidné lokalitě. Fajn moře (na severu vlny, na jihu klidnější), dají se „objevit“ poloprázdné až prázdné pláže. Starostlivá a ochotná majitelka. Překvapily relativně vysoké ceny a některé místní „zvyky“… Bez dopravního prostředku je komplikovanější zajišťování stravování a potravin vůbec.

Poloha

Ubytování je v klidné lokalitě. Nevýhodou je omezená nabídka stravování. Na místní pláži jsme (možná špatným pochopením) zaplatili za 2 lehátka se slunečníkem, 1 kafe a 2 coly zaplatili 15,50 EUR. Další 2 pláže jsou cca 30 min pěšky – výhodou je, že jste tam téměř sami (cesta začíná hned u studia, doporučuji jít celou dobu po cestě a nezkoušet žádné zkratky), cesta pro čtyřkolky v pohodě, někteří řidiči přijeli i Fiatem Pandou… K přiblížení k dalším plážím je potřebné auto či motorka. Při cestách po ostrově je potřeba dávat pozor, kde se může a kde nemůže fotografovat (vojenské letiště na severu, námořní základna na jihu…)

Ubytování

Studio (č.8, přízemí) je situováno na severní straně domu. Toto studio nemá kryté posezení, takže dopoledne na něj svítí slunce, ale odpoledne a navečer je ve stínu. Po téměř celou dobu pobytu foukal silný severní nárazový vítr, který nám občas odnášel polštáře z venkovního posezení, shazoval židle a tím, jak se otáčel okolo hrany domu a ve spolupráci s vrzajícími okenicemi vytvářel až mírně hororové zvuky (vyřešeno těsným přivázáním okenice k zábradlí 😊). Když se ke konci pobytu vítr utišil tak při večerním posezení trochu zlobili komáři - zde velmi oceňuji síťky v oknech a dveřích (odpuzující spirály jsme nepoužili). Studio je vybaveno 4 postelemi ale vzhledem k minimu úložného prostoru (cca 1m tyč s několika ramínky a 1 stejně širokou policí) by pobyt pro čtyři lidi asi nebyl moc pohodlný (my jsme jako odkládací prostory používali volné postele), takže pro 2 osoby nadstandard . Během pobytu nám vyhořela zásuvka u klimatizace. Paní majitelka nabídla přestěhování do jiného pokoje buď trvale nebo po dobu opravy ale jelikož zajistila opravu během hodiny po nahlášení tak jsme této nabídky nevyužili. Na strmější schůdky nahoru k dvojposteli a dolů ke kuchyni je potřeba si zvyknout. Strop kuchyně je vy výšce cca 180 cm, takže pro vyšší osoby to může být nepohodlnější.Upozornění: popis ubytování evokuje představu, že se jedná o 2 podlažní budovu. Ve skutečnosti je pod „přízemím“ ještě suterén, kde jsou další 4 studia, k nimž je jediný přístup okolo venkovních posezení.

Stravování

V blízkosti (cca 400 m) je pouze 1 taverna (konkurence by pomohla), kterou jsme využili pouze 1x (zřejmě jsme přišli ve špatnou dobu, některá jídla již nebyla…). Poté jsme večeřeli v Linarii nebo Choře, jídlo bylo v pohodě. Trošku nám chyběly vystavené jídelní lístky před tavernami abychom se mohli podívat na nabídku před samotným vstupem, na druhou stranu jsme oceňovali, že se zde nevyskytovali „nahaněči“ jako jinde v Řecku. (upozornění - gyros mají pouze v Choře 😊)Po odjezdu Řeků cca od 23.8. se taverny v Linarii prakticky vyprázdnily.V Linarii jsou 2 menší obchody, kde překvapila absence cen u ovoce a zeleniny a v odpoledním čase nemožnost zakoupení chleba či pečiva a to ani v místní pekárně. Po zapůjčení auta jsme nakupovali v Aspous nebo Choře, kde byl podstatně větší výběr

Další služby

Delegátka byla velmi ochotná, co jsme potřebovali s tím nám pomohla (zajištění auta, řešení vyhořelé zásuvky).

LV
08.09.2023