Galissas - Letovisko

Pro Vaši dovolenou jsme vybrali půvabné městečko Galissas. Leží pouhých 7 km západně od hlavního města Ermoupolis a umožňuje tak snadnou návštěvu tohoto překrásného města. Na tomto místě stávala již v 8. - 7. století př. n. l. antická osada s opevněním sahajícím až na kopec Agia Pakou, která tvoří nádhernou dominantu tohoto místa. Dnes zde naleznete kapli stejného jména.
Dlouhá písečná pláž s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře je lemovaná tamaryšky a je tak velmi dobře chráněna před větrem. Naleznete zde kabinky na převlékání, sprchu, toalety, dětské a volejbalové hřiště. Můžete si pronajmout slunečníky a lehátka. Pláž je vhodná pro provozování vodních sportů (vodní kola, kánoe, šlapadla a surfy). Pláži byla udělena modrá vlajka EU, kterou jsou oceňovány pláže nejvyšší kvality.

Členité a romantické pobřeží tohoto místa však nabízí další krásnou pláž zvanou Armeos. Ta leží na druhé straně výběžku a je pravým rájem pro ty, kteří dávají přednost plavání a opalování bez plavek. V ústí malé jeskyně na konci pláže Armeos naleznete rozkošnou malou kapličku Agios Stefanos.
Městečko nabízí velmi příjemnou procházku po přímořské promenádě. Naleznete zde obchody, taverny, kafeniony a služby související s turistikou - místní kancelář s možností pronájmu dopravních prostředků, směnárnu, bankomat.

Doprava


Let na pravidelné lince ČSA Praha - Athény - Praha.
Na Vaše přání Vám zajistíme taxi z letiště Athény do přístavu Piraeus a zpět včetně lodních lístků nebo Vám poradíme, jak se velmi jednoduše a pohodlně přemístit expresními autobusy a metrem.
Transfer z letiště do přístavu Piraeus potrvá taxíkem cca 40 min., plavba trajektem Piraeus - Ermoupolis cca 4 h., transfer Ermoupolis - Galissas taxíkem cca 15 min.

Při včasné rezervaci a dobré návaznosti letů je možné zajistit letenku Athény - Syros - Athény.
Taverny, bary, kafeniony, obchody, partnerská cestovní kancelář, půjčovna motorových vozidel, autobusové spojení s hlavním městem, lodní spojení na okolní pláže. Sportovní možnosti, klidné prostředí, autobusové spojení s hlavním městem.
V místě nepůsobí zástupce Viamare.

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour