LAST MINUTE dovolená za parádní ceny    |    Řecko    |    Chorvatsko    |    Černá Hora    |    další země >>

Recenze - MAKRYAMMOS BUNGALOWS

10
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Nádherná dovolená a relax

Pobyt od 14.6. do 25.6.2019. Nádherná dovolená a relax. Věnováno mé manželce na kulatiny a zároveň i na 30 let našeho společného života. Vzhledem k tomu, že byla nadmíru spokojená, jsem spokojen také já. Jediné negativum je to, že jsme od Ostravy a tudíž jsme museli kvůli odletu do Brna autem (parkoviště v ceně zájezdu). Jaké bylo ale naše překvapení, když jsme po nastoupení do letadla, které přiletělo z Kavaly, letěli do Ostravy (takže mezipřistání), kde nastoupili klienti z jiných cestovek (cca 1 hodina) a teprve pak následoval odlet do Kavaly. Ve voucheru či jinde ani zmínka. Samozřejmě se nejedná o hodnocení resortu. Nicméně celkový pobyt na Thassosu v Makryammos bungalows zastínil toto negativum a proto dávám plný počet *.

Poloha

Je to prostě nádherné místo. Žádná giga budova hotelu jako králíkárna. Bungalovy jsou systémově usazeny do krajiny. Jedná se o ucelený a pro veřejnost nepřístupný komplex. Je zde prostě vše na jednom místě. Plno zeleně, která je zaměstnanci udržovaná, vzrostlé borovice, jalovce, vřesy apod., volně se pohybující pávi, výběh s daňky, kteří se dají krmit. Korunou toho všeho je samozřejmě pláž, která je vhodná určitě pro děti, ale i pro dospělé. Písek, který se na dně leskne jako třpytky. Prostě klid, pohoda, tabáček. Objeli jsme s manželkou na motorce celý ostrov, našla by se třeba i pláž s malými oblázky z bílého mramoru v lomu, ale na druhou stranu zase nevhodná pro malé děti, navíc bez jakéhokoliv ubytování a tudíž s nutným dojezdem. V Makryammos bungalows je prostě nádherná a mimo jiné univerzální. Nečekejte zde přístavní, rušný život, ten je ve vzdálenosti cca 2 km, ačkoliv si myslím, že v hlavní sezóně zde mají připraveny pro rekreanty nějaké večery. Čtvrtý den nám delegátka zařídila zapůjčení motorky. Původně jsme chtěli skútr 125, ale na doporučení delegátky jsme nakonec vzali na 2 dny offroad motorku Honda 250, což byla určitě dobrá volba, protože příjezd k jednotlivým plážím na pravé straně ostrova, zejména pak k pláži v mramorovém lomu, je o hubu. Nezpevněný povrch, písek, kameny a místy celkem strmé. Uvažovali jsme i nad offroad autem, ale není nad vítr ve vlasech, zejména pak v tom horku a navíc jsme byli jen dva. Projížďka po ostrově na vlastní pěst určitě stojí za to a můžeme jen doporučit. Půjčovně motorky činilo na 2 dny 75 éček, přistavili nám ji přímo v resortu a taky si pro ni přijeli. Pro šnorchlovače, mezi které se řadím i já, mohu říci, že to není třeba jako Egypt, ale k vidění pod vodou tady určitě něco je. Vystupující skalnaté lavice z bílého třpytivého písku, ryby, nějaká ta flóra. Mušle shell lze nalézt určitě větší podél pobřeží za molem, které je nutné obeplout.

Ubytování

Měli jsme bungalov DeLuxe, z jeho terasy výhled přímo na moře. K pláži, bazénu, restaurace s jídelnou cca 100 m. Vybavení supr - TV, klimoška, fén, trezor, varná konvice, kávovar s kapslemi (my si ale stejně vařili klasického "turka"), lednice, wifi i na pláži. Přistýlka, kterou jsme měli, nebyla třeba, byli jsme pár. Stěny se nám zdály bez nějakého dalšího nátěru, což vyvolávalo stínovaný efekt (styl italských maleb), avšak byly na nich vytvořeny ze sádrokartonu tabule s podsvětlením, které již byly s podkladem v jemném a světlém kontrastu. Strop z desek s bílým, stínovaným nátěrem. Nábytek vkusný, v předsíni obrovská skříň s dostatkem místa. Při východu na terasu posuvná síť proti hmyzu, určitě dobré kvůli mouchám a případně mravencům. Na terase zábradlí z hrubého, čirého skla, takže nic nebrání při pohledu na moře. Sprchový kout byl vybaven lavicí, dostatečně velký i pro dva. Jde vidět, že bungalov prostě prošel rekonstrukcí.

Stravování

Co hrdlo ráčí. Sice jen polopenze, ale pro mne a manželku to bylo určitě dostačující. Od snídaně do večeře člověk na jídlo díky horku neměl ani pomyšlení. Od plodů moře po klasiku hranolky. Snídaně je obohacena i nápoji - káva, 3 druhy juice, voda, čaj. K večeři nic takového nečekejte, je nutné si koupit. Místní pivo Mythos 0,33 l je za 3,30 éček. Malé doporučení pro ty, kterým po pár dnech připadá, že se jídlo neobměňuje a pak píšou také o tom recenze: Nedávejte si pokaždé z každého jídla něco! Jinak je výborné co do chuti i kvality. Zákusky mňam, každý večer pikolík cukrář, který kromě již vystavených sladkostí připravoval zvlášť jeden druh zákusku. My osobně jsme si ale zákusky vybírali, protože med je u některých dominantní přísadou a tak jsou až příliš sladké. V bungalovech je údajně voda pitná. Snad jen jedinci s citlivějším žaludkem by mohli mít problém. My ji pili celý pobyt a nic.

Další služby

Nemůžeme si vůbec stěžovat. Každý den úklid včetně výměny ručníků, cca 3x za pobyt výměna ložního povlečení, doplňování šampónů, tekutého mýdla. Personál na pláži, v baru, restauraci apod. příjemný, ochotný. V jídelně na celý průběh snídaně i večeře každodenně dohlížel nějaký šéfík a někdy i pravděpodobně hlavní manager, kteří působili vůči podřízeným přísnějším dojmem, ale bylo zřejmé, že se snaží o to, aby prostě vše klapalo a hosté byli spokojeni. Od zaměstnance recepce, který nás v resortu mile přivítal při našem příjezdu, jsme s manželkou dostali nečekaný a hodnotný free bonus na celý náš pobyt.

Standa Horejsek
29.06.2019