Poděkování za dovolenou v Parze 29.8.-12.9.2014, Garden House

17.09.2014

Dobrý den,
když se řekne Parga - vybaví se nádherné a malebné městečko na březích jónského moře. Když se řekne Parga - vybaví se jméno paní Jana Prouzová (stálí klienti CK Viamare jistě znají). Je to jeden z mnoha důvodů, proč s Vaší CK již poněkolikáté navštěvujeme krásy Řecka. Na všech zájezdech jsme se setkali s velmi vstřícnými, milými a ochotnými delegáty s profesionálním přístupem. A paní Jana Prouzová to jen opět potvrdila. Tímto jí ještě jednou velmi děkujeme za vše, co nejen pro nás udělala (bezvadné zajištění auta na celý pobyt ještě v den příletu a veškeré rady pro naše cestování po Řecku). Měla dokonale připravené kopie map nejbližšího okolí, vlastnoručně nakreslené plánky, jak pro pěší túry tak pro cestování skútrem nebo autem.

Najeli jsme 1500 km, dvoudenní výlet jsme absolvovali po oblasti Zagori, prohlédli jsme si krásné přírodní scenérie a staré kamenné mosty, večer cestou do Meteory jsme přespali v malém hotýlku, abychom mohli navštívit úžasné kláštery. Dalšími výlety bylo objevování divokých pláží, které se dají nalézt, někdy to je docela práce, ale zkusit se to prostě musí a stojí to za to. Cestou vždy nějaký menší klášter či jiná zajímavá místa. Velkým zážitkem byl výlet k řece Acheron (Ligia), jak brodění se jejím korytem, tak nádherné výhledy při stoupání nad tokem řeky a pohledy po hornaté krajině a divoký tok Acheronu.

Večery jsme strávili vždy v nějakých tavernách v Parze. Velmi dobrá rybí taverna La Barca, vynikající kuchyně v taverně Perivoli (milá paní Zdeňka se svým řeckým manželem, krásné posezení).

Na závěr jen dodat - velké poděkování celé CK a těšíme se příští rok opět na dovolenou s vámi.

Jitka a Milan Hruškovi, Říčany

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour