Samos

16.11.2010

Zkraje devadesátých let, nadšeni nenadálou možností cestovat kamkoli, jsme začali jako klienti stále stejné cestovní kanceláře pravidelně střídat pobyty na čtyřech největších Kanárských ostrovech. Asi po deseti letech jsme usoudili, že komercializace těchto ostrovů už překročila únosnou mez a že ona cestovní kancelář si po změně majitele sice zachovala svůj původní název, nikoli však úroveň poskytovaných služeb. Proto jsme se napříště rozhodli pro střídání pobytů na různých řeckých ostrovech s různými cestovními kancelářemi. Toto předsevzetí nám vydrželo do té doby, než jsme poznali ostrov Samos a cestovní kancelář Viamare.

Stručně řečeno, letos jsme byli na jmenovaném ostrově potřetí za sebou, z toho podruhé s Viamare, a rádi bychom znovu vyzdvihli úroveň i kvalitu informací a služeb poskytovaných touto cestovní kanceláří. S velkým potěšením jsme se opět setkali s delegátkou Kristínou Komanovou, milou, vstřícnou a řečtiny znalou dívkou, která na ostrově působí již několik let. Nepatříme sice k těm, kteří by se bez delegáta vůbec neobešli, ale je příjemné vidět, že je během vaší dovolené stále nablízku osoba připravená kdykoli přispět radou či pomocí.

Samotný ostrov, obklopený čistým, teplým a od břehu hlubokým mořem, opět nezklamal. Navíc nás mnozí z místních majitelů kaváren a restaurací již považují za své stálé hosty nebo dokonce osobní přátele, čímž se pověstná řecká pohostinnost v jejich podání ještě znásobila.

K tradičním atrakcím ostrova Samos, jako je překrásná pláž Tsamadou s jediným oficiálním nudistickým sektorem, pobřežní promenáda v Pythagorově rodišti či malebné uličky hlavního města, jsme si letos přidali také trochu adrenalinu. S vypůjčeným off-roadem jsme projeli řadu horských stezek s nádhernými vyhlídkami, na nichž jsme si místy kladli otázku, zda by naše případná záchrana vrtulníkem byla ještě možná.

Pochopitelně, není nezbytné podstupovat takováto rizika, ale půjčení auta na pár dní určitě umocní zážitky z dovolené. Pokud se k tomu na ostrově Samos rozhodnete a místem Vašeho pobytu bude Kokkari, pak je takové půjčení opravdu bezrizikové; delegátka Viamare totiž sídlí přímo v kanceláři agentury Sixt. Ceny jsou tam férové a služby vynikající.

A tak, když teď přemýšlíme o tom, kam a s kterou cestovkou pojedeme na příští letní dovolenou…

Marek Kučera a Iva Horová

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour