Reference od našich klientů - Gran Canaria

Napište nám referenci
Země
Destinace

V době, kdy jsme konečně mohli začít cestovat do ciziny, nás pan Václav Fischer ohromil Kanárskými ostrovy. S nadšením jsme tam začali pravidelně létat a užili si zpočátku krásné dovolené. Po pár letech nám začalo vadit, že se kolem každého hotelu po celou dobu pobytu stále bagrovalo a že obří hotely narůstaly jeden za druhým neuvěřitelnou rychlostí. Naposledy jsme ostrovy navštívili v roce 2002 a řekli si, že na ně již nepoletíme, abychom si zachovali alespoň trochu milé vzpomínky.

Ovšem, po zkušenostech s CK Viamare, se kterou létáme často na řecké ostrovy (vždy nadšeni !!), jsme se rozhodli s touto cestovkou znovu okusit Kanáry.

Po poradě s Kristinkou, kterou jsme poznali jako delegátku na našem oblíbeném řeckém Samosu, jsme si vybrali studio Loly v Puerto de las Nieves na ostrově Gran Canaria s tím, že tam strávíme závěr jednoho roku a začátek dalšího. Nelitovali jsme ani chvíli.

Přes Vánoce, Nový rok a víkendy se tam sice sjíždějí kanárské rodiny na přímořské rodinné pikniky, ale jiný jazyk než španělštinu skoro slyšet nebylo. Počasí nám přálo, slunce svítilo, v oceánu se dalo koupat skoro každý den.

Měli jsme půjčené auto na celou dobu pobytu, a tak jsme absolvovali hodně krásných výletů, které byly z této destinace dostupnější než z jihu. Např. nádherné údolí El Valle de Agaete, nejvýše položenou vesnici Artenara, kde žije většina obyvatel v domech vytvořených z jeskyní, Caldera de Bandama – vulkán s výhledem do kráteru, Cenobio de Valerón – komplex jeskyní, Firgas – vesnici s pitnými prameny a reliéfy všech kanárských ostrovů, a mnoho dalších. Všude navíc fantastické vyhlídky.

Ze sentimentality jsme si vyrazili jeden den na jih, abychom si připomněli dřívější pobyty, ale jen jsme tudy projeli. Na obřích parkovištích nebylo jediné volné místo a řady lehátek byly k nepřehlédnutí.

Nadchla nás cesta zpět přes Puerto de Mogán - Aldea – Agaete, velmi klikatá, dechberoucí vyhlídková trasa mezi nebem a oceánem.

Na Silvestra (španělsky noche vieja) byl v blízkém městečku Agaete ohňostroj a následně hudba k tanci na náměstí. Tak jsme tedy tančili, popíjeli s domorodci místní rum a skvěle se bavili.

Každý večer jsme se procházeli po promenádě podél oceánu, pozorovali vlny všech možných zelenomodrých barev a odstínů a kochali se západy slunce. Byly tak nádherné, že se nám ani nechtělo jít spát. Na konci této pěší promenády jsou přírodní bazény ve skále, kde nejste ohrožováni vlnami a oceán je zde vyhřátější.

Ač jsme byli na dovolené dva týdny a nikterak jsme nezaháleli, nestihli jsme zdaleka všechno, co jsme si nadšeně naplánovali. Tak snad příště... a když, tak jedině s Viamare.

Děkujeme Kristině Myrsiadi za pomoc s výběrem destinace (už zná naše priority), místnímu delegátovi Pavlu Kušnírovi (opravdu člověk na svém místě) za skvělé tipy na výlety a akce, majitelce apartmánu paní Loly za lásku a péči (jako bychom byli její vlastní) a CK Viamare za to, že nám dokázala vrátit Kanáry do našeho cestovního repertoáru.

Iva Horová
Marek Kučera

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour