Bulharsko

Vše o dovolené v zemi nekonečných písečných pláží

10 zájezdů

3 DŮVODY, PROČ SI ZAMILUJETE BULHARSKO

Krásná a bezpečná země, kterou lemují dlouhé široké pláže se zlatavým pískem. Černé moře je plné minerálů s léčivými účinky.

Najdete tu jak malá klidná městečka s menšími hotely přímo na písčitých plážích, tak větší oblíbená letoviska, kde to žije.

Místní lidé jsou pohostinní a družní. Bulharská kuchyně vyniká svou rozmanitostí, mísí se v ní vlivy balkánské i středozemní kuchyně.

O Bulharsku

Východní hranici Bulharska tvoří pobřeží Černého moře dlouhé celých 354 km, což je dost na to, abyste si v oblíbených letoviscích Sozopol, Nesebar, Zlaté písky, Slunečné pobřeží, Primorsko nebo Burgas našli na jedné z krásných písečných pláží místečko jenom pro sebe. Bulharsko charakterizuje obrovská kulturní rozmanitost. Odnepaměti se tu křižovaly osudy několika národů a kmenů, jejichž vliv je patrný dodnes. Jen málokde jinde na světě vedle sebe uvidíte v těsné blízkosti stát protestantský, pravoslavný, evangelický, katolický kostel, synagogu a mešitu. Hodnotu místního historického dědictví dokládá i fakt, že je Bulharsko čtvrtou zemí na světě s největším počtem památek zapsaných na seznam UNESCO. Bulhaři milují oslavy a festivaly všeho druhu a k oslavám neodmyslitelně patří i jídlo. Bulharská kuchyně sice nemá takový věhlas jako ta francouzská, řecká nebo třeba italská, ale její jídla jsou chutná a hlavně poměrně zdravá. Bulhaři jedí velké množství zeleniny, ryb a sýrů z kravského, ovčího či kozího mléka. A tak hoďte předsudky za hlavu a pusťte se do objevování nových chutí i míst.

Přečtěte si více o této krásné zemi

Kam na dovolenou v Bulharsku

Počasí v Bulharsku

Zájezdy do destinací

MAPA2: https://www.viamare.cz/en/google/map/data-provider
Zobrazit mapu