ŘECKO A ŘECKÉ OSTROVY

Vše o kolébce evropské civilizace

163 zájezdů

3 DŮVODY, PROČ SI ŘECKO ZAMILUJETE

Malebná a bezpečná země s nejčistším mořem v Evropě. Nádherné přírodní písčité i oblázkové pláže potkáte na každém kroku.

Kolébka evropské vzdělanosti a lidské civilizace. Bohatá historie na vás dýchne z každého koutu.

Příjemní a pohostinní lidé. Vynikající řecká kuchyně vás okouzlí tisícem chutí, jídlo je lehké a fresh.

O ŘECKU A ŘECKÝCH OSTROVECH

Tisíce let staré památky, majestátné hory a na jejich úbočích malé rybářské osady, které se svažují až k tyrkysovému moři. Řecko se všemi ostrovy, rozesetými ve vodách Egejského, Krétského, Thráckého, Středozemního a Jónského moře, si zamilujete na první pohled.
Členité pobřeží je dostatečně dlouhé na to, abyste si tu našli svou vysněnou pláž a na vyhřátém písku nebo bílých oblázcích pak prolenošíte klidně celé dny. Byla by ale škoda neponořit se hlouběji do historie a tradic Řecka a nevydat se na průzkum památek. Řecko je právem kolébkou evropské civilizace a, pokud budete chtít, odhalí vám nejslavnější místa počátků naší vyspělé civilizace. Do současnosti vás pak vrátí vůně řeckých specialit, které se z tradičních taveren linou ulicemi měst a městeček. Gyros, olivy nebo sýr feta tady chutnají tak jako nikde jinde na světě a pohostinnost místních vás chytne za srdce. Nebojte se poznávat zdejší kulturu všemi smysly, jen tak ochutnáte opravdové Řecko.

Přečtěte si více o této krásné zemi

DOVOLENÁ V ŘECKU

Vaší vysněnou dovolenou si můžete užít ve více než 30 nádherných řeckých destinacích, ať už v kouzelných městech na pevnině, na historickém Peloponésu, nebo na překrásných a jedinečných ostrovech. Nádherná a velmi rozmanitá příroda na jednotlivých ostrovech vám vždy ze své krásny nabídne něco nového a okouzlujícího.

POČASÍ V ŘECKU

V Řecku panuje typické středomořské podnebí s průměrnou roční teplotou vzduchu kolem 25°C. Počasí je tady v sezóně poměrně konstantní - většinou převládá jasno nebo skoro jasno s teplotami kolem 30°C. V parném létě, zejména v červenci a srpnu, se teploty pohybují kolem 35°C ve stínu.

Více o počasí v této zemi

Zájezdy do destinací

MAPA2: https://www.viamare.cz/en/google/map/data-provider
Zobrazit mapu