ŠPANĚLSKO A ŠPANĚLSKÉ OSTROVY

Vše o krásách této temperamentní země

16 zájezdů

3 DŮVODY, PROČ SI ŠPANĚLSKO ZAMILUJETE

Země s více než 8 000 km pláží, od typických se zlatým pískem až po pláže s černým pískem, které dominují na Kanárských ostrovech.

Vynikající španělská kuchyně, které dominuje slavná paella, tapas, churros, iberská šunka či gazpacho.

Řada historických památek, které jsou zapsány na seznamu UNESCO.

O ŠPANĚLSKU A ŠPANĚLSKÝCH OSTROVECH

Země, která je z 88% ohraničená mořem nabízí nespočet krásných a různorodých pláží a to se týče i Kanárských a Baleárských ostrovů. Jedná se tedy o ideální plážovou dovolenou. Tato země toho ale nabízí mnohem více a tak by byla škoda neprozkoumat její krásné, historické památky, které dominují na seznamu UNESCO, dech beroucí přírodu v národních parcích nebo španělskou kuchyni, která je známá především pokrmem s názvem ,,paella". Nabízí toho ale mnohem více, např. studenou polévku gazpacho, tapas nebo všemi známou sušenou šunku, která je známá po celém světě.

Přečtěte si více o této krásné zemi

DOVOLENÁ VE ŠPANĚLSKU

Dovolenou si můžete užít na pobřežích samotného Španělska, nebo se vydat jeden z mnoha krásných ostrovů. Každý je jedinečný něčím jiným, ale všechny nabízí ideální podmínky pro trávení ať už letní nebo zimní dovolené. Slunce zde svítí většinu dní v roce a teploty jsou příjemné celoročně.

POČASÍ VE ŠPANĚLSKU

Počasí ve Španělsku je velmi rozmanité, na východě a na jihu země převládají slunečné dny s minimem srážek, ve vnitrozemí jsou již výkyvy teplot o něco větší a sever se vyznačuje vysokým počtem deštivých dní. Co se ale týče Kanárských a Baleárských ostrovů, zde převládá slunečné počasí v průběhu celého roku a teploty se v létě pohybují kolem 27-30 stupňů, v zimních měsících kolem 23 stupňů.

Více o počasí v této zemi

Zájezdy do destinací

MAPA2: https://www.viamare.cz/en/google/map/data-provider
Zobrazit mapu