LAST MINUTE dovolená za parádní ceny    |    Řecko    |    Kypr    |    Chorvatsko    |    další země >>
15.04.2024

Malta - drahokam Středomoří

Malta, jinak též Maltská republika je země sice malá svou rozlohou, ale obrovská svou bohatou kulturou, historií a tradicemi. Na Maltě si přijdou na své milovníci historie, památek i přírodních krás. Ať už jste na cestách jako doma, anebo vyrazíte jen na občasný výlet, Malta vás vždy okouzlí. Vydejte se s námi objevovat krásy Malty.

Ostrov Malta

Ostrovy Malta, Gozo, Comino, Cominotto, Filfla a Selmunet (ostrov Svatého Pavla) představují celé území Maltské republiky. Na pouhých 316 km² se nachází nepřeberné množství světově důležitých památek, nádherné zátoky s písečnými plážemi, ale i divoké útesy s křišťálově čistým mořem. Tento ostrovní středomořský stát s populací pohybující se okolo 500 tisíc obyvatel je nejmenším, přesto ale hrdým členem Evropské unie. Od roku 2008 se zde také platí evropskou společnou měnou, Eurem.

Malta je země plná možností. Na dovolené lze odpočívat v některém z hotelových resortů, nebo si užívat procházek v ulicích přímořských i vnitrozemských historických měst. Další možností jsou historické památky z různých epoch a vlivů několika kultur. Na Maltě jsou opravdu na každém rohu! Mezi tzv. must-see místa patří Konkatedrála sv. Jana Křtitele ve Vallettě, ve které je umístěn největší, a také jediný podepsaný obraz od slavného italského malíře Caravaggia.

Dovolená na Maltě je také skvělou volbou pro chuťové pohárky. Maltská kuchyně v sobě zahrnuje rysy kuchyně italské, španělské, turecké a arabské. Věděli jste, že pečený králík je maltským národním jídlem, a že Malťané ročně zkonzumují nejvíce králičího masa na světě?

Ostrov Malta