LAST MINUTE dovolená za parádní ceny    |    Řecko    |    Chorvatsko    |    Černá Hora    |    další země >>

Kypr

Vše o dovolené na ostrově bohyně krásy a lásky Afrodité

22 zájezdů

3 důvody, proč si Kypr zamilujete

Nádherný ostrov s dlouhou historií. Užijete si tu nekonečné písčité pláže, průzračné moře a vysoký počet slunečných dní.

Na jihu Kypru se nachází příjemná hotelová letoviska, kde si báječnou dovolenou vychutnají jak rodiny s dětmi, tak ti, kteří touží po luxusní dovolené.

Kypřané jsou velmi pohostinní. Vychutnáte si pestrá jídla, ovlivněná tureckou a řeckou kuchyní. Vaří se tu hlavně z masa a ryb.

O Kypru

Největším lákadlem ostrova Kypr je průzračné moře a pobřeží plné nádherných pláží s jemným pískem. Na jedné z nich se prý z mořské pěny zrodila bohyně krásy a lásky Afrodita, a zřejmě proto se ostrovu dodnes přezdívá "ostrov lásky". Kypr po dlouhá staletí ovlivňovaly mnohé kultury. Mísí se tu asijské, africké i evropské vlivy a vedle sebe tu úplně samozřejmě stojí antické amfiteátry, románské hrady, byzantské kostely či arabské mešity. Historický význam ostrova potvrdila i organizace UNESCO, která na svůj seznam kulturního dědictví zařadila deset byzantských horských kostelů a městečka Kato Pafos, Palaepafos a Choirokoitia. Velká různorodost se projevuje i v kuchyni. Ta čerpá ze středozemních tradic a její základ tvoří ryby a pokrmy z mořských plodů. Pro Kypřany je jídlo smyslovým zážitkem a, pokud s nimi usednete ke stolu, počítejte s tím, že hody mohou trvat i celé hodiny.

Přečtěte si více o této krásné zemi

Kam na dovolenou na Kypru

Počasí na Kypru

Zájezdy do destinací

MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu