LAST MINUTE dovolená za parádní ceny    |    Řecko    |    Kypr    |    Chorvatsko    |    další země >>

Moře a pláže na Kypru

23 zájezdů

Nejkrásnější pláže na Kypru

Kyperské pobřeží je plné přenádherných pláží s jemným pískem, které vás budou lákat ke slunění a relaxaci za uklidňujícího šumu průzračného moře. Mezi ty vůbec nejkrásnější pláže celého ostrova patří beze sporu Nissi Beach v letovisku Ayia Napa. Pláž je tvořena jemným bílým pískem a z moře se tyčí malý ostrůvek, který dotváří pohádkovou scenérii tohoto místa. Moře tu hraje všemi barvami, od světle tyrkysové po tmavě modrou, proto je Nissi Beach nazývána kyperským Karibikem. Za dalším krásným koupáním v Ayia Napě vyrazte na pláž Macronissos. Je to 350 metrů dlouhá a 30 metrů široká pláž pokrytá jemným zlatým pískem. Tvoří ji seskupení tří zátok, takže je pláž dobře chráněná před velkými vlnami z otevřeného moře. Relax ve stínu fíkovníků si užijete na pláži Fig Tree Bay v letovisku Protaras. Pláž byla oceněná Modrou vlajkou za čistotu a kvalitu a řadí se mezi dvacet nejhezčích pláží v Evropě. V jižní části letoviska Pissouri si užijete slunění na 1,5 km dlouhé pláži se zlatým pískem a barevnými oblázky. Křišťálově čistá voda a bílé útesy tu vytvářejí pozoruhodná panoramata. Severně od města Paphos najdete nejkrásnější pláž západního pobřeží Kypru – Coral Bay. Díky své kvalitě a čistotě si také vysloužila Modrou vlajku. Nedaleko Paphosu leží další populární pláž – Petra tou Romiou. Zde se podle pověsti zrodila z mořské pěny bohyně krásy a lásky Afrodita. Také proto se Kypru často přezdívá ostrov lásky. Kypr prostě budete milovat.

Moře na Kypru

Jemný písek na plážích a průzračně čistá voda, co víc si člověk na dovolené může přát? Na Kypru je navíc voda téměř po celý rok příjemně teplá. Osvěžující koupání tu zažijete už v dubnu, kdy mívá moře příjemných 20 °C. Na vrcholu letní sezóny se připravte i na parádních 27 °C. Voda je všude krásně čistá, takže stojí za to podívat se i pod hladinu. Pokud rádi šnorchlujete nebo se dokonce potápíte, budete si podmínky na Kypru náramně užívat.

Potápění na Kypru

Na Kypru funguje mnoho potápěčských klubů a škol. Pokud toužíte objevovat podmořský svět, je Kypr ideálním místem. Pobřeží totiž nabízí mnoho atraktivních míst. U mysu Cape Greco najdete v hloubce 10 až 45 m mnoho jeskyní a jen 2 km od přístaviště v Larnace leží v hloubce asi 18 m vrak švédského trajektu Zenobia, který se tu potopil v roce 1979. Další zajímavá místa pro potápění: Green Bay u Protarasu, korálové útesy Paramount, Konnos Point u Cape Greco, skalnaté útesy a jeskyně Caves, Sunfish Reef pro zkušené potápěče, Canyon jižně od Cape Greco, Red Cliff s vajíčky chobotnic, Agia Thekla s opravdovými poklady podmořského života.

Zájezdy do destinací

MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu