LAST MINUTE dovolená za parádní ceny    |    Řecko    |    Chorvatsko    |    Černá Hora    |    další země >>

Černá Hora

Vše o dovolené v Černé Hoře - královně Jadranu.

50 zájezdů

3 důvody proč si vybrat Černou Horu

Královna Jadranu, evropský klenot, bezpečná země s nádhernou panenskou přírodou a bohatou historií.

Kulturně a také architektonicky zajímavá města a městečka, bohatě protkána tradicemi a jedinečným koloritem.

Srdeční, přátelští a pohostinní lidé, tradiční skvělá černohorská kuchyně s bohatou chutí a pestrostí.

O Černé Hoře

Černá Hora je suverénním státem v jihovýchodní Evropě. Se svou rozlohou necelých 14 tis. km2 je Černá Hora sice malá, ale o to bohatší země v níž se snoubí rozmanitost, barvy a vůně překrásné a panenské přírody, která Vás hned po příjezdu nadchne.

Černá Hora

Přečtěte si více o této krásné zemi

Kam na dovolenou v Černé Hoře

Přestože je Černá Hora svou rozlohou malá země, dovolenou v Černé Hoře si můžete vychutnat ve 4 hlavních pobřežních oblastech: Budvanská riviéra, Barská riviéra, Kotorský záliv, Ulcinjská riviéra. V Budvanské riviéře a jejím nejznámějším letovisku Budva na vás dýchne romantika v malebných kamenných uličkách starého města. V Baru, centru Barské riviéry s významným přístavem se snoubí tradice s moderní turistikou. Kotor, město na samém konci boky Kotorské a zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO je oblíbeným místem pro milovníky středověkých památek a historických budov. Krásné pláže s jemným pískem s léčivými účinky jsou vyhledávaným cílem návštěvníků města Ulcinj, hlavního letoviska Ulcinjské rivijéry.

Počasí v Černé Hoře

V Černé Hoře je obvyklé středomořské klima s horkými léty a krátkými, zpravidla deštivými a mírnými zimami. Průměrné letní teploty se v přímořských oblastech u pobřeží pohybují okolo 27 - 29 °C, vyjímkou ale nejsou ani teploty vyší než 30 °C. Teplota moře dosahuje v létě velmi příjemných 22 - 24 °C.

Více o počasí v této zemi

Zájezdy do destinací

MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu