Pláže v Černé Hoře patří mezi nejkrásnější a nejteplejší na Balkáně.
Pláž Mogren
je jednou z nejvyhledávanějších písečně-oblázkových pláží s jemnými oblázky v oblasti Budvanské riviéry. Nabízí pozvolný vstup do moře vhodný i pro malé děti. Součástí pláže je mnoho malýz zátok, kde mají lidé větší soukromí k odpočinku. Při koupání se z vody díváte na horské masivy lemující pobřeží. Pláž je snadno přístupná pěšky ze starého města Budva, cesta i pláž je označena ukazateli.
Pláž Kamenovo
z fotografií velmi známá široká a prostorná písečně-oblázková pláž s jemnými oblázky. Pláž se nachází jižně od letoviska Bečiči, severně od poloostrova Sveti Stefan. Pláž nabízí velice příjemné koupání s pozvolným vstupem o moře vhodným pro děti. Cesta z pláže do letoviska Bečiči vede přes krátký tunel, který spojuje pláž s letoviskem.
Bečičská pláž
téměř 1800 metrů dlouhá bečičská písečně-oblázková pláž s jemnými oblázky je chloubou Budvanské rivijéry. Již v roce 1936 byla odborníky prohlášena za nejkrásnější pláž ve Středomoří. Na této pláži se v letovisku Bečiči nachází nejluxusnější hotely v celé Černé Hoře.
Sutomorská pláž
je jednou z nejvyhledávanějších a nejnavštěvovanějších písečně-oblázkových pláží černohorského pobřeží. Rozkládá se mezi městy Bar a Sutomore, najdete ji snadno podle ukazatelů. Celou sutomorskou pláž lemuje promenáda, kde je v letních měsících mnoho turistických atrakcí a bohatá nabídka společenského využití.
Velká pláž v Ulcinji
s délkou 13 km je nejdelší pláží v Černé Hoře, táhnoucí se od městečka Ulcinj až daleko na jih za hranice s Albánií. Je to jediná čistě písečná pláž v Černé Hoře. Je široká a prostorná s velmi pozvolným vstupem do moře vhodným i pro nejmenší děti. Zvláštností pláže je tmavě zbarvený a velice jemný písek s léčivými účinky, které jsou způsobeny vysokým obsahem jódu a mají blahodárný vliv na revma a nemoci kloubů. Léčebný účinek působí nejvíce při zahrabání do písku. Část pláže je v určitých úsecích vyhrazena také pro naturisty, například u komplexu Ada Bojana.
Pobřeží Černé Hory omývají vody Jaderského moře.
Jaderské moře (hovorově běžně označováno jako Jadran) se rozkládá na ploše necelých 161 000 km2 mezi Apeninským a Balkánským poloostrovem. Je napojeno na Středozemní moře. Od severu až ke svému napojení na Středozemní moře na jihu je dlouhé necelých 800 km a široké od západu k východu místy až 200 km, s hloubkou až 1225 metrů. Otranský průliv spojuje na jihu Jaderské moře s Jónským mořem. Slanost vody Jaderského moře je cca 38 ‰, v severní části je slanost nižší v důsledku přítoku říčních vod, které zde ústí, především řeka Pád.
Pobřeží Jaderského moře zasahuje na balkánské straně od severu do Slovinska, do Chorvatska, která má nejdelší pobřeží, do Bosny a Hercegoviny, dále do Černé Hory, Albánie a některými ostrovy i do nejjižnějšího Řecka. Bosna a Hercegovina zabírá jen velmi malou část pobřeží Jaderského moře v délce necelých 20 km.