LAST MINUTE dovolená LÉTO 2024 za parádní ceny     |     Řecko     |     Kypr     |     další země >>
19.06.2023

Řecký ostrov Skyros - historicky první let z Prahy

Kalimera!

Skyros je největším ostrovem Severních Sporad v Egejském moři. Je rozdělen na severní (úrodnou, zelenou a obydlenou část) a na jižní (skalnatou a pustou část, obydlenou maximálně endemitským druhem ptáků a skyrských koní).

V úterý 6. června jsme přivítali na letišti historicky první let z Prahy s náležitou pompou a drobným občerstvením, nechyběla ani řecká hudba. Počasí se, zdá se, umoudřuje, obloha modrá a teplota na pevnině i v moři zvolna stoupá. Klienti již objevují plážičky, z nichž řada z nich jsou kouzelné panenské zátočiny, dále pak kouzla malebných taverniček s tradičními pokrmy i proslulou řeckou “philoxenii”- pohostinnost místních obyvatel. Dominantou ostrova je městečko Chora lesknoucí jako bílá perla na slunci - centrum všeho. Kavárny, kafenia, taverny i malebné obchůdky, stejně jako banka, pošta i lékárny, to vše najdete v Choře. Nad Chorou jako strážný maják ční k nebi Kastro- pevnost z dob Nikifora Fokase- a klášter svatého Jiří, patrona celého ostrova. Místní s chloubou nazývají ostrov jako “paspartou” klíč ke všem zámkům, drobné dílky puzzle, které obsahují střípky poskládané snad ze všech koutů Řecka.

Přileťte nasát atmosféru tohoto jedinečného místa, kde jakoby se zastavil čas, a Řecko je stále ještě Řeckem se vší tou nádherou!

Z ostrova Skyros zdraví a na milovníky Řecka se těší
delegátka Veronika

Řecko, ostrov Skyros Řecko, ostrov Skyros Řecko, ostrov Skyros Řecko, ostrov Skyros Řecko, ostrov Skyros Řecko, ostrov Skyros Řecko, ostrov Skyros Řecko, ostrov Skyros Řecko, ostrov Skyros Řecko, ostrov Skyros Řecko, ostrov Skyros Řecko, ostrov Skyros Řecko, ostrov Skyros Řecko, ostrov Skyros