LITHI studia  

Klimatizace
Last Minute
HIT
Doporu-čujeme
Doporučujeme
Informace o destinaci

Výlety, letoviska, půjčení auta...

O zájezdu

Do 100 m od pláže, Klidné prostředí, Klimatizace,

Informace o ubytování

2 lůžka
bez stravování

Poloha

Vilka leží na okraji městečka Paleochora v blízkosti oblázkové pláže, kde končí také pobřežní promenáda s tavernami a obchody. Je obklopena zelení a květinami. Oblázková pláž je prakticky za rohem a k písečné pláži se dostanete asi za 10 minut.

Ubytování

Dvoulůžková studia jsou ve zvýšeném přízemí. Prostorné balkóny studií směřují do zahrady nebo zástavby městečka. Terasy dvou zadních studií směřují do dvorku a k hotelu Libyan Princess. Studia jsou jednoduchá a dobře udržovaná. Mají kuchyňský kout (včetně vařiče, základního nádobí a ledničky), sprchu, WC, klimatizaci (za příplatek) a Wi-Fi (občasné výpadky). Majitelé bydlí v prvním patře.

Pláž

Oblázková pláž je necelých 100 m od vilky, na písečnou pláž se dostanete asi za 10 minut. Na plážích jsou slunečníky a lehátka k pronájmu.

Shrnutí

Vilka bude určitě vyhovovat milovníkům oblázkových pláží (větší oblázky). Představuje dobrý standard za výhodnou cenu.

Vzdálenosti

od oblázkové pláže: cca 90 m.
od písečné pláže: cca 450 m.
od centra městečka Paleochora: cca 200 m.

Pořadatel zájezdu

CK VIAMARE

Zdarma k tomuto zájezdu

Termíny odletu a ceník

Termíny a ceník

Zobrazit:
Datum od-do:
Načitám termíny ...
Ceny zájezdů HIT a Last Minute (LM) jsou v ceníku již po slevě.
Ceny ostatních zájezdů jsou v ceníku sníženy o věrnostní slevu Moje Viamare letecky 9 %

Další informace k cenám

Cena zahrnuje

letenku Praha - Chania - Praha včetně poplatků poplatků spojených s leteckou dopravou, transfery v destinaci, 10x nebo 11x ubytování, stravu dle popisu, služby zástupce CK

Cena nezahrnuje-příplatky

cestovní pojištění Uniqa vč. storna: od 40 Kč/osoba/den
jednolůžkové studio: od 400 Kč/noc
dítě do 2 let (0 - 1,99): 500Kč, bez nároku na místo v letadle a služby

Ceny jsou kalkulovány

k 1.10.2017

7 důvodů proč Viamare

26 let zkušeností a stability
Osobně vybíráme ta nejkrásnější místa
Vybíráme hlavně místa bez masového turismu
Pravidelně kontrolujeme každé ubytování
Děti do 2 let cestují do Řecka za 500 Kč
Kodex kvality
Pojištění proti úpadku

Recenze

9,2
17 hodnocení
9,2 Ubytování
9,2 Služby
9,2 Okolí
9,2 Stravování
Řazení
1 2 3
9
Celkový dojem velmi dobrý
9 Ubytování 9 Služby 9 Okolí 9 Stravování
Celkový dojem
Celkový dojem velmi dobrý, studia ve slepé ulici v klidném místě, bezvadná ...
Celkový dojem
Celkový dojem velmi dobrý, studia ve slepé ulici v klidném místě, bezvadná dostupnost na kamennou pláž a následně podél pobřeží na pláž Anydri, ( cca 4 km ), bez stravy, ale to praktikujeme už několik let, možnost výborného stravování v místních tavernách, doporučuji tavernu Malí andělé (Little Angels) s modrým vývěsním štítem a obrázky andělů u přístavního mola v malé uličce za značkou Taxi, a za místní pekárnou, paní majitelka Češka vstřícná, pomůže vybrat z místních klasických řeckých dobrot pro ty, kdo tak zcela neovládají jazyk. Dále se nám líbilo v taverně a pizzerii Odysea na nábřeží pod tamaryškem. Delegátka Zdenka opět oznámkovaná jedničkou stejně jako v roce 2015 . Vstřícná komunikativní. Moře čisté, našli jsme si malou pláž směrem na Anydri, kde jsme několik dní nepotkali živáčka (naprosté soukromí), plážička s písečným vstupem do vody, kupodivu mezi kameny a oblázky. Tři dny skútr s výletem na Elafonissi, Saugii, a směrem na pláž Kryos (studenější) nicméně po cca 3 km od Paleochory výběžek s písečnými dunami s tamaryšky a piniemi kde bylo koupání také perfektní. Paleochora je první místo v Řeku kam jsme se vrátili podruhé a to mluví za vše. Před odjezdem jsme nakoupili od paní domácí klasické slané řecké olivy a domácí olej lisovaný z plodů jejich olivového háje za příznivé ceny. Doporučuji všem kdo neočekávají hotel s několika hvězdičkami a jsou trochu skromní v ubytování.
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Láďa, 05.09.2017
10
Vše bylo v naprostém pořádku.
10 Ubytování 10 Služby 10 Okolí 10 Stravování
Celkový dojem
Vše bylo v naprostém pořádku. Studia čistá, denně uklízená, na pláž kousíček.
Celkový dojem
Vše bylo v naprostém pořádku. Studia čistá, denně uklízená, na pláž kousíček.
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Šustrová Marie, 05.09.2017
9
Opět Paleochora
9 Ubytování 9 Služby 9 Okolí 9 Stravování
Celkový dojem
Opět (již třetí) báječná dovolená na jihu Kréty. Paleochora je klidné městečko s ...
Celkový dojem
Opět (již třetí) báječná dovolená na jihu Kréty. Paleochora je klidné městečko s úžasnou atmosférou. Ideální místo pro pěší túry po okolních kopcích. Při využití autobusových a lodních linek, které začínají přímo v Paleochoře, je možné si okruh turistických zážitků ještě rozšířit. Večer je pak ideální nechat nožkám odpočinout na promenádě nebo v jedné z mnoha místních taveren s výbornou kuchyní.
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Aleš, 26.08.2017
9
Úžasné klidné místo
9 Ubytování 9 Služby 9 Okolí 9 Stravování
Celkový dojem
Krétu jsme si zamilovali. Paleochora a okolí je úžasné klidné místo. Ubytování v ...
Celkový dojem
Krétu jsme si zamilovali. Paleochora a okolí je úžasné klidné místo. Ubytování v apartmánu s kuchyňkou bylo dostačující, úklid tak 3x během 11 dní. Chodili jsme tam beztak jen přespat. Paní domácí velmi milá a prodává domácí olivový olej ;-) Moře i pláže byli čisté, z jedné strany kamenitá pláž, kde jsme byli nejčastěji (cca 100 m) a z druhé písečná (cca 500 m). Nakonec jsme jezdili na pláž Gialiskari (s drobnými kamínky), která je 4 km od Paleochory, ale je úžasná, čistá, drobné kamínky nám vyhovují nejvíce, a mají tam skvělou restauraci v přírodě, kde jsou milí lidé a výborně vaří! Půjčili jsme si kola (5 €/ os/ den), nebo jsme na pláž vyrazili pěšky a stoply si v obou směrech ochotné turisty). Absolvovali jsme výlet autem na úžasnou pláž Elafonissi (řecký Karibik) s bílými plážemi, kterou musí každý vidět. Je tam mraky lidí, tedy se vyplatí spíše si půjčit auto a přivstat si a být tam dříve. Půjčení auta je 35 €/den.Stravovali jsme se v místních tavernách, kde jsou skvělí a pozorní. Když někam chodíte pravidelně, dočkáte se třeba vína nebo nějaké sladkosti zdarma. Průměrně jsou jídla v ceně 7-10 €, pivo 3,50 €. Doporučujeme restauraci Maria s výhledem na moře a Galaxy, kde obsluhují praví mořští vlci ;-)Delegátka Zdeňka fantastická, pomohla nám především na letišti, kde jsme díky last minitu nebyli omylem zapsaní v PC. Odlet tedy byl se zvýšeným adrenalinem, ale nakonec vše dopadlo dobře a my máme na Krétu jen krásné vzpomínky a historku s tím, jak nás Kréta nechtěla pustit dom ;-) Doporučujeme.
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Kateřina Chytra, 15.07.2017
9
Příjemný relax
9 Ubytování 9 Služby 9 Okolí 9 Stravování
Celkový dojem
Letovisko Paleochora je mou oblíbenou rekreační destinací. Mám ráda pohodu, klid, ...
Celkový dojem
Letovisko Paleochora je mou oblíbenou rekreační destinací. Mám ráda pohodu, klid, krásné moře a atmosféru a to zde vždy najdu. Mám jen obavu, aby si tyto přednosti Paleochora zachovala i nadále.Letovisko by patrně nevyhovovalo lidem, kteří vyhledávají diskotéky, animační programy a bohatou nabídku plážových aktivit typu projížděk v závěsu za člunem, ať už na padáku, na lyžích nebo na gumovém člunu. Není příliš vhodné ani pro ty, kteří si chtějí prohlédnout Knossos a další historická naleziště, protože je od nich dost vzdálené.Studia Lithi jsou velmi čistá a paní majitelka se o ně pečlivě stará. Jen neumí moc anglicky, ale v tom jí pomůže dcera, když je potřeba nebo zachranitelka pantomima. Studio, ve kterém jsem bydlela (Lithi, studio č. 4) je vhodné spíše pro jednu osobu, která nechce být v kontaktu s ostatními dovolenkáři (je zapadlé), nebo pro sportovní dvojici, která zde nebude trávit mnoho času. Nejde jen o rozměry místnosti (nevejde se ani jídelní stůl), ale i o rozměry úzké skříně, kde jsou ramínka, šuple a jen jedna police obsazená dekami. V Paleochoře však člověk moc oblečení skutečně nepotřebuje, takže ani to by neměl být problém. Problém bych viděla spíš v umístění balkonu, kde v horkých dnech není příjemně ani v podvečer, protože stěny, které ho uzavírají bývají ještě rozpálené (možná výhoda zjara a na podzim a za větrných dnů). Navíc, jak již někdo upozorňoval, sem vede okénko z WC sousedního studia a člověk, který si chce na balkonku vychutnat nějakou mňamku má pocit, jakoby byl přítomen přímo v dané místnosti (zvukově i čichově). S tím se dá vyrovnat přenesením židličky do zahrady na druhé straně studia.K oblázkové pláži je to kousek, k té písečné je to horší (cca 400 m). Nejbližší obchůdek je ani ne 100 m, ale vlastní jej starý pán, který asi nemá rád turisty a tak je "natáhne" kde může. Navíc nemá ani výběr a ani moc čerstvé zboží. Obchůdek je vhodný leda na rychlé dokoupení chybějící základní věci při vaření. Doporučuji dva velké supermarkety( lze i třetí v polovině hlavní ulice, ale ten není tak dobře zásoben) a obě pekárny. Pověstná velká a dobrá rajčata a jinou zeleninu lze koupit u zelinářky. Výhodou je, že v Paleochoře teče z kohoutků pitná voda, která nemá vysoký obsah hořčíku, jako jinde v Řecku a nepůsobí tak nežádoucí problémy a není tak nutné ji tahat tu dálku (400 m) v lahvích.Je zde mnoho příjemných taveren, kde se dá dobře najíst. Jen ceny (i v obchodech) byly oproti předchozím letům podstatně vyšší.Je zde možnost pořádat pěší výlety do okolí, pořádají se zde výlety do blízkých soutěsek Samaria a Irini a je možné jet lodí na okolní pláže. Severní pobřeží a město Chania je dostupné autobusem. Lze si zde také půjčit auto, motorku nebo kolo a poznat tak spoustu dalších míst.Já sem prostě jezdím ráda.
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Milada, 04.07.2017
10
Pěkná dovolená
10 Ubytování 10 Služby 10 Okolí 10 Stravování
Celkový dojem
Paleochora je úžasné místo pro klidnou dovolenou.Ubytování v Lithi, je perfektní, ...
Celkový dojem
Paleochora je úžasné místo pro klidnou dovolenou.Ubytování v Lithi, je perfektní, jako každé jiné v Paleochoře. Čisté, dostačující vybavení, milá paní domácí, pár kroků od kamínkové pláže.Delegátka Zdeňka, jako každý rok na 1. Poradí, pomůže, popovídá si, člověk v ní má jistotu.Moře: úžasné, čisté.
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Jana Kubů, 04.07.2017
10
Celkový dojem výjimečný
10 Ubytování 10 Služby 10 Okolí 10 Stravování
Celkový dojem
Paleochora je velmi klidne misto, ubytovani skvele, delegatka Zdenka je take ...
Celkový dojem
Paleochora je velmi klidne misto, ubytovani skvele, delegatka Zdenka je take vyborna. Doporucuji pres delegatku a Sabine travel pujcit auto a jezdit dale na vychodni kamenitou plaz. Za celych 10 dni pobytu jsme meli 1 km plaze uplne pro sebe. Lepsi dovolenou si nepamatuji. Vylety take skvele - nejlepsi byla vyhlasena plaz Elafonissi - doporucuji! Co se tyce stravy zkuste restauraci Caravella - maji kazdy den opravdu cerstve ryby a plody more!
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Karel, 04.07.2017
8
Spokojenost
8 Ubytování 8 Služby 8 Okolí 8 Stravování
Celkový dojem
Větší provoz vozidel po městě. Dobré taverny jsou ty, kde sedí více lidí.Ubytování ...
Celkový dojem
Větší provoz vozidel po městě. Dobré taverny jsou ty, kde sedí více lidí.Ubytování čisté. Ráno netekla teplá voda. Delegátka vždy vše zařídila. Klidná pláž 15 minut směr kemp. Výlety poradila delegátka.
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Brukner Jan, 27.06.2017
1 2 3

Mapa

Poloha hotelu na mapě má pouze informativní charakter a je poskytována bez záruky. Zobrazit velkou mapu

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour