Carevo - Letovisko

Místo pro příjemnou a pohodovou rodinnou dovolenou

Carevo je přímořské městečko, které se nachází cca 65 km jižně od Burgasu, na úpatí pohoří Strandža. Rozkládá se na dvou malých poloostrovech, které lemují nádherné zátoky s písečnými plážemi. Založeno bylo v 7. století před Kristem jako řecká kolonie a známé bylo pod jmény Vasiliko či Mičurin.

Dnes zde žije zhruba 6000 obyvatel. Město je příjemným a dobře udržovaným letoviskem s krásnou pěší zónou a promenádou, kouzelnými kostely, velkým parkem a přístavem pro malé osobní a vyhlídkové lodě. Jsou zde i typické bulharské restaurace, obchody a tržiště.

Okolí Careva

Návštěvníkům Careva jistě stojí za to vydat se do pohoří Strandža, které bylo prohlášeno národním parkem v roce 1995. Je jednou z nejméně objevených oblastí Bulharska, kde se bohatě daří divoké zvěři. V horách je mnoho jeskyní a stop po dávných civilizacích. Horské vesničky jsou velmi rázovité. Pohoří Strandža je vhodné k pořádání výletů, houbaření a lovu.

Pláže v Carevu a okolí

Carevo je optimální místo pro příjemnou a pohodovou dovolenou. Kromě hlavní písečné pláži v Carevu je zde i řada menších pláží v nádherných zátokách obklopených zelení. V severní části je to např. pláž Popski, na jihu naopak pláž Vasiliko či jižněji větší krásná písečná pláž Nestinarka.

Mezi Carevem, pláží Arapya a Lozencem je pravidelná autobusová linka (cca 5 km), která v létě jezdí během celého dne, několikrát za hodinu. Díky tomu budete mít možnost se snadno a rychle dostat a užít si co nejvíce nádherných pláží na této přímořské linii letovisek.

Počasí v Carevu

Nejvhodnější měsíce pro dovolenou jsou červen, červenec, srpen a září, kdy jsou teploty nejvyšší a pohybují se kolem 30 °C. Moře je v červnu ještě osvěžující, v hlavní sezóně může jeho teplota dosahovat i více než 26 °C. V těchto měsících také prakticky neprší. Počasí je ideální pro rodiny s dětmi, protože malí cestovatelé ani nenastydnou, ani se nepřehřejí.

Předpověď počasí pro Carevo najdete např. na accuweather.com (v češtině).

Služby

V Carevu je k dispozici náš delegát a je zde pro Vás připravena pestrá nabídka fakultativních lodních výletů, výletů do Sozopolu a jiných míst černomořského pobřeží. Je zde v provozu škola vodních sportů včetně potápění, či můžete okusit rybolov nebo cykloturistiku.

Transfer

Transfer z letiště Burgas (cca 75 km) potrvá asi 1 h. 30 min. (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o Carevu

Řada obchodů, minimarketů, stánků a obchodů se suvenýry, restaurací, kaváren, barů, stánků s ovocem a zeleninou, či automatů na kávu s dobrou praženou kávou.
Nabídka výletů a pronájmů dopravních prostředků přes zástupce Viamare.
Malý přístav pro menší osobní lodě, odkud se pořádají zajímavé lodní vyhlídkové plavby. Na pláži je možné si pronajmout lehátka a slunečníky, kola, či provozovat vodní sporty na plaži. Pravidelná autobusová doprava na okolní pláže na trase Carevo – Arapya – Lozenec. Pěší promenáda je zakončená velkým zeleným parkem s dětskými hřišti. Dále je k dispozici banka, bankomaty, směnárny, navštívit lze místní museum či kostely. Je zde i lékárna a nemocnice.

Zástupce Viamare do místa pravidelně dojíždí.

V Carevu Viamare doporučuje

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour