24 let s vámi ...

242 ­489 ­351

rezervace@viamare.cz

Schránka

Ostrov Kos - dovolená

Země
Destinace
Letovisko
Rozšířené hledání
Typ ubytování
Délka pobytu
Strava
Odjezd nejdříve
Řazení Vypsat pouze Last Minute Info o destinaci
1 2
KONTESSA - Kos
Last Minute
Doporučujeme
Dítě pobyt zdarma
BazénKlimatizaceVýhled na moře
1 2

Vypsat pouze letovisko:

Kefalos , Marmari , Kardamena , Lambi

Vypsat celou destinaci:

Řecko

Řecký ostrov Kos je součástí souostroví Dodekanés.Jsou zde překrásné pláže, a ty opravdu nejkrásnější naleznete na jihu ostrova, kde se rozkládá letovisko Kefalos,, a právě tuto atraktivní oblast zprostředkovává Viamare svým klientům v nabídce dovolená Řecko Kos. Písečné pláže Agios Stefanos a Kamari jsou vhodné i pro rodinnou dovolenou. Z pláže Agios Stefanos je pak neopakovatelný pohled na malebný ostrůvek Kastri, jenž se těší velkému zájmu fotografů. Kos, to je to pravé místo pro dovolenou vašich snů. Více o Kefalosu - ostrov Kos.


Historické památky ostrov Kos - Řecko


Na Kosu naleznete také řadu zajímavých památek. Řecký Kos je rodištěm Hippokrata, zakladatele moderního lékařství. Nedaleko hlavního města je unikátní památka Asklepio, která sloužila pro regeneraci a léčení. V rámci vaší dovolené na Kosu doporučujeme navštívit Archeologické muzeum, v němž mimo jiné naleznete mramorovou sochu Hippokrata. Nejenom návštěvou muzea, ale i prohlídkou hlavního města, si můžete zpestřit svůj pobyt - Řecko Kos.


Hlavní město ostrova Kos Řecko


Stejnojmenné hlavní město je mozaikou moderní kultury a všudypřítomné tradice. I zde, stejně jako na známém řeckém ostrově Rhodos, narazíte na mohutný Rytířský hrad, který vystavěli rytíři řádu Johanitů. I vy můžete posedět pod starobylým platanem (starým přes 2000 let) na malebném náměstí Plateia Platanou, jež se rozprostírá v samotném srdci starého města. Právě na tomto místě prý přednášel samotný Hippokrates. Už tenkrát zde stával platan, pod kterým tento učenec vzdělával své žáky a je tedy svědkem své doby, které se můžete jeho prostřednictvím dotknout při své dovolené Kos.


Ostrov Kos Řecko – poznávejte krásy


Kos Ostrov nabízí nepřeberné možnosti cestování, při němž doporučujeme pronájem dopravního prostředku, auta nebo mopedu. Bude pak pro vás hračkou prozkoumat i další památky a přírodní krásy této vyhledávané destinace. Nevynechejte si rozhodně ujít malebné vnitrozemí ostrova s jeho historickými vesnicemi. Vesnice Asfendiu se starobylým hradem a vesnice Pyli s byzantskými kostely a freskami rozhodně stojí za návštěvu. Na jihu ostrova, nad zálivem Kefalos, na vysokém útesu stojí zajímavá vesnice stejného jména. Je odtud úchvatný výhled do kraje a za prohlídku stojí antické divadlo a zbytky pevnosti řádu johanitů. Dovolená Kos Řecko, ještě váháte? Více o pronájmu aut na ostrově Kos


Dovolená Řecko ostrov Kos, to pravé pro vás!


Vyberte si ze široké nabídky řeckých destinací, které vám nabízí cestovní kancelář Viamare - např. Kos Řecko. Na Kosu máme svého delegáta, který se pečlivě stará o klienty. V případě vašeho zájmu nabízíme také výlety po ostrově Kos, ale i lodní výlety po sousedních ostrovech. Více o výletech na ostrově Kos


Aktuální situace na ostrově Kos

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2016 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour