Recenze - SUNSET

Zobrazit ubytování
8
2 hodnocení
8
UBYTOVÁNÍ
8
SLUŽBY
8
OKOLÍ
8
STRAVA
10
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Sunset - dobrá volba

Letos jsme byli v Lefkosu podruhé, vloni jsme bydleli v hotelu White sand, který byl pro letošní sezonu uzavřen. Jednoznačně padla volba na Sunset, díky jeho recenzím. Vůbec nám nevadila cesta do kopečka, odměnou byl nádherný výhled a klid ...

Celkový dojem

Letos jsme byli v Lefkosu podruhé, vloni jsme bydleli v hotelu White sand, který byl pro letošní sezonu uzavřen. Jednoznačně padla volba na Sunset, díky jeho recenzím. Vůbec nám nevadila cesta do kopečka, odměnou byl nádherný výhled a klid klid - ostatně jako v celém Lefkosu.S Viamare to byla naše, možná již desátá dovolená, proto víme co můžeme očekávat. Klidné vesnice nebo malá městečka bez velkých hotelových komplexů. V malé původní rybářské osadě Lefkos najdete vše co potřebujete k dovolené.Minimálně 9 taveren, 2 malé minimarkety, další smerěm do zadního Lefkosu. Jídlo v tavernách výborné, vyzkoušeli jsme tavernu Central na náměstíčku, kde vás zanechá autobus při příjezdu, tavernu Meltemy,Mihalis, Blue Shan směrem do zadního lefkosu, ještě asi dvě další na jejich názvy si nevzpomenu. Většinou všechny bez jídelních lístků, vybíráte si jídlo přímo v kuchyni.Můžete podnikat procházky po okolí, my jsme po jejich střídmě značené turistické trase došli ,ale došli bez bloudění, do vesničky Messochori.Auto jsme si půjčili přes delegáta Miloše, vše bez problémů, auto přistaveno v 18 hod večer k Sunsetu.Na jeho radu jsme objeli, to co jsme vloni nestihli, poslal nás na malé plážičky kde jsme byli sami. Určitě si nechte poradit.

Poloha

Lefkos malý, klidný, nádherný, čisté moře, západy slunce, několik pláží, v červnu nikdy plné. Na konci Lefkosu nudistická pláž bez plážového servisu, špatná cesta, ale jezdili tam i auta. Většinou jsme využívali pláž hned pod Sunsetem, plážový set ( 1 slunečník + 2 lehátka) 6 EU.

Ubytování

Paní Irina ,majitelka Sunsetu si pro nás přijela k autobusu na náměstíčko a celou dovolenou se o nás starala, Můžete si u ní koupit vodu,víno, pivo a vše za ceny jako v minimarketu. Nemusíte nosit nákup do kopce.Byli jsme ubytovaní v dvoulůžkovém studiu, nově zrekonstruovaném v prvním patře, Překvapila nás určitě koupelna, která byla na řecké poměry luxusní, velká. Sprchový kout oddělený skleněnou zástěnou, takže odpadlo vytírání koupelny po každém sprchování, Kuchyňka a její vybavení dostačující, protože jsme si vařili jen kávu, jinak nádobí na přípravu, byť jednoduchého jídla, se mi zdálo nedostačující.V ceně dovolené jsme měli kontinentální snídaně, čaj ,káva, pečivo, máslo, med, džem, sýr, šunka (nebo salám ), jogurt, vejce. Naprosto dostačující.Úklid byl perfektní , včetně neděle, výměna ložního prádla 2x za 11 nocí - dostačující ,ručníků taky 2x, ( ale 3x by bylo lépe).Studia Sunset hodnotím velice dobře a pokud se příští rok vypravíme do Lefkosu, tak opět toto ubytování.

Stravování

V Sunsetu jsme měli kontinentální snídaně, které byly dostačující, obědy a večeře jsme řešili v tavernách, Jídlo vždy skvělé, oproti jiným ostrovům velká nabídka čerstvých ryb, Maximální spokojenost, noční život ve vesnici skončil dřív než mohl začít a většinou po 22 hod už se hosté pomalu ubírali z taveren. Všude byl klid a ten kdo si chce užít klidnou dovolenou, odpočinout si a jen relaxovat, opalovat , večer se dobře najíst a dát si víno, ať si pro svoji příští dovolenou vybere Lefkos !Doufám, že se tam příští rok zase vypravíme ( slíbili jsme to paní domácí Irině -:) ).

Další služby

Se službami delegáta pana Miloše Motošky jsme byli spokojeni, řešili jsme s ním jen pronájem auta. V Sunsetu jsme byli jediní ubytovaní z CK Viamare, ale neztratil nás z očí, a mimimálně 3x za pobyt jsme se s ním viděli, ujistil se, že jsme v pořádku, buď přijel nahoru za námi a nebo jsme se potkali dole v Lefkosu . Člověk na svém místě, ale to bych pouze opakovala to co je v každé recenzi z Lefkosu. Majlo super !

Míra
16.07.2018
6
UBYTOVÁNÍ 6
SLUŽBY 6
OKOLÍ 6
STRAVA 6
Lefkos je hezký, má spoustu pěkných pláží

Naprosto skvělý delegát Miloš. Lefkos je hezký, má spoustu pěkných pláží. Je zde však jen jedna půjčovna skútrů, které jsou téměř permanentně vypůjčené. Nejbližší benzinka asi 20 km. Celkově je Karpathos velmi větrný (nejvíce co jsem ...

Celkový dojem

Naprosto skvělý delegát Miloš. Lefkos je hezký, má spoustu pěkných pláží. Je zde však jen jedna půjčovna skútrů, které jsou téměř permanentně vypůjčené. Nejbližší benzinka asi 20 km. Celkově je Karpathos velmi větrný (nejvíce co jsem zažila), což nám znepříjemňovalo dovolenou. Určitě doporučuji půjčit auto, na motorce to bylo celkem nebezpečné.

Michala M
11.08.2017