SKVĚLÉ SLEVY AŽ 46 % + 3% SLEVA NAVÍC - PRODLOUŽENO DO 30. 4. 2021

Recenze - LITO

Zobrazit ubytování
8,8
15 hodnocení
8,8
UBYTOVÁNÍ
8,8
SLUŽBY
8,9
OKOLÍ
8,8
STRAVA
7,3
UBYTOVÁNÍ 8
SLUŽBY 8
OKOLÍ 8
STRAVA 5
Dovolená v době "covidové"

Celkový dojem, i když ti tak možná nevypadá, je dobrý. Zážitek to rozhodně byl! Zažili jsme k ránu zemětřesení (asi 4,4 stupně), podívali se na nádherný západ slunce u majáku Gero Gombos, vykoupali se ve vlnách na Myrthosu, prohlédli ...

Celkový dojem

Celkový dojem, i když ti tak možná nevypadá, je dobrý. Zážitek to rozhodně byl! Zažili jsme k ránu zemětřesení (asi 4,4 stupně), podívali se na nádherný západ slunce u majáku Gero Gombos, vykoupali se ve vlnách na Myrthosu, prohlédli úžasnou krápníkovou jeskyni Drogarati, viděli malé karety pochodovat do moře a především si užili sluníčka a moře :-)

Poloha

Okolí: pláž nádherná, dlouhá - kvůli tomu jsme se vrátili, červený písek a jíl, kterým se patláte a věříte, že vám pomáhá na vaše bolístky. Poměrně mělko, ale zase ne tak moc, voda čistá, teplá, bez velkých vln. Chcete-li vlny a krásnou bílou pláž - pak zajeďte určitě na Myrthos!V době covidové na konci července - pláž poloprázdná. Pár Čechů a Němců a jinak Řekové. Na pláži nějaké vodní sporty.Pár taveren kolem bylo otevřených, ale v noci byl klid! Přes den vyhrávají. Velké hotely v osadě Xi neotevřely, takže (a s tím jsme nepočítali) v místě není (krom malinkého krámečku majitele) žádný market! Vše až v Lixouri (cca 7 km). Jo a ani autobus nejezdil.Jinak vlastní okolí moc nezkoumat, narazíte na odkladiště nepotřebných věcí (česky smeťák).Bazén super, ale moc ho asi nevyužijete. U bazénu lehátka bez slunečníků - stříšky slunečníků dosloužily...

Ubytování

Na Kefalonii v osadě Xi jsme již byli (v Sofii), takže jsme částečně věděli,do čeho jdeme - Lito je hned vedle :-) Ubytování v Litu není špatné - má své mouchy, i své výhody. Mezi výhody určitě patří vzdálenost od moře, funkční zařízení apartmánu, klima v ceně... Co se "mušek" týče, tak bych zmínil chybějící sítě proti hmyzu (v okně roztržená, v okně koupelny není, v jedněch balkónových dveřích chybí, ale kdysi byla, a v druhých nikdy nebyla), dále odmontovaná markýza nad terasou (pohozená - asi nefunkční - vedle domečku), smrad z odtokového kanálku v koupelně, zástupy mravenců (velkých i malých a velmi pilných)...No zkrátka, údržbě a opravám se moc pozornosti nevěnuje a je to už znát :-(

Stravování

vlastní :-)

Další služby

Úklid v době covidové je vůbec lahůdka. V místě najdete několikastránkový elaborát, jak hodně dbají na hygienu a desinfekci atd. a závěr věci je, že vám nebudou tak často uklízet (abyste se nebo je nenakazili - takže asi co 3 dny) a dají vám před barák popelnici - to abyste si sami mohli vynést odpadkový koš a použité papíry z toalety. Tolik ke zvýšené hygieně - mýdlo musíte mít vlastní, na pokoji najdete malinkou, asi 10ml nádobku - asi desinfekce. Povlečení a ručníky jednou za pobyt vyměněny.

Radek
05.08.2020
10
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Ideál pro lidi vyžadující neeprelidnena mista

Na Řecko velmi klidné místo bez velkých hotelu a spousty lidí. Vhodné pro děti, starší lidi a lidi, kteří jako my chtějí ostrov poznávat na vlastní pěst. S pujcenym autem naprostá pohoda. Pláže krásně a různorodé, krajina i lidi na pohodu.

Celkový dojem

Na Řecko velmi klidné místo bez velkých hotelu a spousty lidí. Vhodné pro děti, starší lidi a lidi, kteří jako my chtějí ostrov poznávat na vlastní pěst. S pujcenym autem naprostá pohoda. Pláže krásně a různorodé, krajina i lidi na pohodu.

Stravování

Neměli jsme.

Černý
02.10.2019
9,5
UBYTOVÁNÍ 9
SLUŽBY 9
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Báječná dovolená na Kefalonii

Nádherný ostrov, parádní pláž a lidí tak akorát. Dovolenou jsme si užili, doporučuji Kefalonii a zejména pláž Xi pro rodiny s menšími dětmi.

Celkový dojem

Nádherný ostrov, parádní pláž a lidí tak akorát. Dovolenou jsme si užili, doporučuji Kefalonii a zejména pláž Xi pro rodiny s menšími dětmi.

Ubytování

Apartmán čistě uklizený a prostorný, i když vybavení bylo spíše základní.

Stravování

Pár dobrých taveren v okolí

Jiří Urban
30.07.2019
8,5
UBYTOVÁNÍ 8
SLUŽBY 8
OKOLÍ 8
STRAVA 10
Krásná dovolená, na krásném místě, jakým Kefalonie bezpochyby je

V Řecku už jsme byli několikrát, dokonce jsme byli jednou i na Kefalonii, asi před 10ti lety trajektem na jeden den z Lefkády. Z Jónských ostrovů už nám zbyla jako poslední a tak letos padla volba na tak 3x větší námi oblíbenou Lefkádu :-) ...

Celkový dojem

V Řecku už jsme byli několikrát, dokonce jsme byli jednou i na Kefalonii, asi před 10ti lety trajektem na jeden den z Lefkády. Z Jónských ostrovů už nám zbyla jako poslední a tak letos padla volba na tak 3x větší námi oblíbenou Lefkádu :-) Doporučuji si půjčit auto a projet si celý ostrov... projít se v městečkách jako Assos, Fiskardo, Agrostoli, vyjet na nejvyšší zdejší horu (vede tam luxusní asfaltka), vyzkoušet jízdu trajektem, navštívit jeden z klášterů, najíst se v taverně v nějaké z horských vesniček, jít pešky na Ftery či jiné zdejší plážové krásky bez slunečníků a poznat skutečnou Kefalonii.

Poloha

Ubytování se nachází 100m od pláže XI a taktéž bazénu. Doporučujeme nezůstávat jen na této komerční pláži, která se nám zdála krásná jen brzy ráno a večer, tedy bez davu smažících se lidí ve 3 řadách slunečníků.

Ubytování

Ubytování prostorné (2 místnosti), čisté, za pobyt 3x povlečené s výměnou ručníků. Malá kuchyňka ve které jsme našli, co jsme potřebovali. Koupelna, klasicky řecká, se závědem, ale na to se přeci těšíme ;-)

Stravování

My stravování neměli. V blízkosti jsou 2 minimarkety (jeden u majitelů), 2 taverny, 1 gyrosárna a pak plážové bary. Jelikož jsme celý pobyt jezdili po ostrově, stravovali jsme se všude možně. Po ránu v pekárnách, na oběd a večeře v tavernách. Kamkoli jsme vlezli, všude jsme si pochutnali. Mezi TOP3 uvedu Erasmus na pláži Petani, Karavomilos vedle stejnojmenného jezera a gyrosárna u nás Antonnelo's.

Další služby

Majitelé příjemní, ochotní, měli jsme drobný problém s WC, který byl do 24hodin odstraněn. Bazén super, čistý s vodou jako kafe.

Kamil Sahan
13.07.2019