Recenze - LITO

Zobrazit ubytování
8,8
22 hodnocení
8,8
UBYTOVÁNÍ
9
SLUŽBY
8,9
OKOLÍ
8,6
STRAVA
9,8
UBYTOVÁNÍ 9
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Krásné a poklidné místo.

Dovolená v Xi byla vynikající, "slavná" pláž je sice přes den poměrně frekventovaná, ale obecně se jedna o poklidnou a spíše venkovskou lokalitu se strhujícími pohledy. Autobusové spojení do Lixouri mělo být v září už zastaveno, ale ...

Celkový dojem

Dovolená v Xi byla vynikající, "slavná" pláž je sice přes den poměrně frekventovaná, ale obecně se jedna o poklidnou a spíše venkovskou lokalitu se strhujícími pohledy. Autobusové spojení do Lixouri mělo být v září už zastaveno, ale dopravce jej dvakrát prodloužil, takže byla i nabídka výborného spojení po ostrově veřejnou dopravou. V okolí je několik taveren a ještě více barů na pláži, nejsou tam obchody s potravinami.

Poloha

Krásné a nezvyklé krajinné útvary, výhled přes moře na hory Kefalonie. Autobus do Lixoury (15 min jízdy) a odtud trajekt do hlavního města.

Ubytování

Lito je na pěkném místě, trochu stranou ruchu, jen kousek od pláže, jedinou slabinou je trochu opotřebované vybavení.

Stravování

Vlastní :-) Hned na ubytováním je výborná taverna navštěvovaná i místními.

Další služby

V okolí není možnost nákupu, nicméně miniobchůdek majitele ubytování dokáže na požádání zajistit vše potřebné a obecně jsou všichni velice vstřícní.

Bohuslav Kotál
26.09.2022
6,3
UBYTOVÁNÍ 7
SLUŽBY 10
OKOLÍ 7
STRAVA 1
Krásná dovolená

Krásné místo blízko pláže i taverny.

Celkový dojem

Krásné místo blízko pláže i taverny.

Poloha

Rozlehlá zahrada s několika apartámovými domy. Do nejbližšího obchodu cca 4 km po silnici. Doporučujeme jet autem, nebo autobusem. Pěšky nic pěkného po cestě neuvidíte.

Ubytování

Ubytování v klidné části letoviska. Pokoj s patrem s přistýlkami. Vybavení dostačující. Pouze bychom ocenili síť proti hmyzu v oknech a dveřích.

Stravování

bez stravy

Další služby

Pravidelný úklid a výměna prádla. Obchůdek v areálu má pouze základní potraviny. Nemá ovoce ani zeleninu.

Lea Tomsová
21.09.2022
10
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Kefalonie, Xi, Lito a Sofia

Krásná a pohodová dovolená

Celkový dojem

Krásná a pohodová dovolená

Poloha

Krása, nádhera, pohoda. Občas hlasitá hudba z okolních restaurací se dá vydrzet

Ubytování

Občas nějaký problém nastane, ale stačí se rozhlédnout na tu krásu kolem a vše odpuštěno 😄

Stravování

Vaříme si sami. I když po 2 roky nejezdil autobusy do města, objednávky u děvčat na recepci fungovaly bezvadně a ovoce, zelenina i maso vždy privezly z města ve výborné kvalitě. Jezdíme na první kombinovaný zájezd a pak ještě jednou v červenci s dětmi a vše funguje skvěle

Další služby

Delegátka Saša Janoušková je úžasná, ochotná a starostlivá v péči o klienty. Stejně tak děvčata na recepci jsou ochotná a milá.

Ladislava Zischková
07.06.2022
8,8
UBYTOVÁNÍ 9
SLUŽBY 9
OKOLÍ 8
STRAVA 9
Odpočinula jsem si.

Kladný.

Celkový dojem

Kladný.

Ubytování

Sice klidná lokalita obecně, ale v blízkosti je bar, kde 2 x během našeho pobytu hrála hlasitá diskotéková hudba do pozdní noci.

Stravování

V okolí jsou taverny, v blízkosti pláže je výborná rodinná restaurace, kde nabízejí velice chutně upravené ryby. Za nákupy jsme bohužel museli jezdit do nejbližšího města taxíkem, neboť nebyl obnoven prádzninový autobusový spoj, vzhledem k malému množství turistů v letovisku.

Jasněna Pokorná
03.08.2021