LAST MINUTE dovolená za parádní ceny    |    Řecko    |    Kypr    |    Chorvatsko    |    další země >>

Recenze - LITO

Inspirujte se před výběrem dovolené a prohlédněte si recenze hotelů od klientů nebo napište recenzi hotelu vlastní. Recenze hotelů jsou dobrým vodítkem pro výběr vhodného ubytování.
8,8
22 hodnocení
8,8
UBYTOVÁNÍ
9
SLUŽBY
8,9
OKOLÍ
8,6
STRAVA
9,8
UBYTOVÁNÍ 9
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Krásné a poklidné místo.

Dovolená v Xi byla vynikající, "slavná" pláž je sice přes den poměrně frekventovaná, ale obecně se jedna o poklidnou a spíše venkovskou lokalitu se strhujícími pohledy. Autobusové spojení do Lixouri mělo být v září už zastaveno, ale ...

Celkový dojem

Dovolená v Xi byla vynikající, "slavná" pláž je sice přes den poměrně frekventovaná, ale obecně se jedna o poklidnou a spíše venkovskou lokalitu se strhujícími pohledy. Autobusové spojení do Lixouri mělo být v září už zastaveno, ale dopravce jej dvakrát prodloužil, takže byla i nabídka výborného spojení po ostrově veřejnou dopravou. V okolí je několik taveren a ještě více barů na pláži, nejsou tam obchody s potravinami.

Poloha

Krásné a nezvyklé krajinné útvary, výhled přes moře na hory Kefalonie. Autobus do Lixoury (15 min jízdy) a odtud trajekt do hlavního města.

Ubytování

Lito je na pěkném místě, trochu stranou ruchu, jen kousek od pláže, jedinou slabinou je trochu opotřebované vybavení.

Stravování

Vlastní :-) Hned na ubytováním je výborná taverna navštěvovaná i místními.

Další služby

V okolí není možnost nákupu, nicméně miniobchůdek majitele ubytování dokáže na požádání zajistit vše potřebné a obecně jsou všichni velice vstřícní.

Bohuslav Kotál
26.09.2022
6,3
UBYTOVÁNÍ 7
SLUŽBY 10
OKOLÍ 7
STRAVA 1
Krásná dovolená

Krásné místo blízko pláže i taverny.

Celkový dojem

Krásné místo blízko pláže i taverny.

Poloha

Rozlehlá zahrada s několika apartámovými domy. Do nejbližšího obchodu cca 4 km po silnici. Doporučujeme jet autem, nebo autobusem. Pěšky nic pěkného po cestě neuvidíte.

Ubytování

Ubytování v klidné části letoviska. Pokoj s patrem s přistýlkami. Vybavení dostačující. Pouze bychom ocenili síť proti hmyzu v oknech a dveřích.

Stravování

bez stravy

Další služby

Pravidelný úklid a výměna prádla. Obchůdek v areálu má pouze základní potraviny. Nemá ovoce ani zeleninu.

Lea Tomsová
21.09.2022
10
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Kefalonie, Xi, Lito a Sofia

Krásná a pohodová dovolená

Celkový dojem

Krásná a pohodová dovolená

Poloha

Krása, nádhera, pohoda. Občas hlasitá hudba z okolních restaurací se dá vydrzet

Ubytování

Občas nějaký problém nastane, ale stačí se rozhlédnout na tu krásu kolem a vše odpuštěno 😄

Stravování

Vaříme si sami. I když po 2 roky nejezdil autobusy do města, objednávky u děvčat na recepci fungovaly bezvadně a ovoce, zelenina i maso vždy privezly z města ve výborné kvalitě. Jezdíme na první kombinovaný zájezd a pak ještě jednou v červenci s dětmi a vše funguje skvěle

Další služby

Delegátka Saša Janoušková je úžasná, ochotná a starostlivá v péči o klienty. Stejně tak děvčata na recepci jsou ochotná a milá.

Ladislava Zischková
07.06.2022
8,8
UBYTOVÁNÍ 9
SLUŽBY 9
OKOLÍ 8
STRAVA 9
Odpočinula jsem si.

Kladný.

Celkový dojem

Kladný.

Ubytování

Sice klidná lokalita obecně, ale v blízkosti je bar, kde 2 x během našeho pobytu hrála hlasitá diskotéková hudba do pozdní noci.

Stravování

V okolí jsou taverny, v blízkosti pláže je výborná rodinná restaurace, kde nabízejí velice chutně upravené ryby. Za nákupy jsme bohužel museli jezdit do nejbližšího města taxíkem, neboť nebyl obnoven prádzninový autobusový spoj, vzhledem k malému množství turistů v letovisku.

Jasněna Pokorná
03.08.2021
7,3
UBYTOVÁNÍ 8
SLUŽBY 8
OKOLÍ 8
STRAVA 5
Dovolená v době "covidové"

Celkový dojem, i když ti tak možná nevypadá, je dobrý. Zážitek to rozhodně byl! Zažili jsme k ránu zemětřesení (asi 4,4 stupně), podívali se na nádherný západ slunce u majáku Gero Gombos, vykoupali se ve vlnách na Myrthosu, prohlédli ...

Celkový dojem

Celkový dojem, i když ti tak možná nevypadá, je dobrý. Zážitek to rozhodně byl! Zažili jsme k ránu zemětřesení (asi 4,4 stupně), podívali se na nádherný západ slunce u majáku Gero Gombos, vykoupali se ve vlnách na Myrthosu, prohlédli úžasnou krápníkovou jeskyni Drogarati, viděli malé karety pochodovat do moře a především si užili sluníčka a moře :-)

Poloha

Okolí: pláž nádherná, dlouhá - kvůli tomu jsme se vrátili, červený písek a jíl, kterým se patláte a věříte, že vám pomáhá na vaše bolístky. Poměrně mělko, ale zase ne tak moc, voda čistá, teplá, bez velkých vln. Chcete-li vlny a krásnou bílou pláž - pak zajeďte určitě na Myrthos!V době covidové na konci července - pláž poloprázdná. Pár Čechů a Němců a jinak Řekové. Na pláži nějaké vodní sporty.Pár taveren kolem bylo otevřených, ale v noci byl klid! Přes den vyhrávají. Velké hotely v osadě Xi neotevřely, takže (a s tím jsme nepočítali) v místě není (krom malinkého krámečku majitele) žádný market! Vše až v Lixouri (cca 7 km). Jo a ani autobus nejezdil.Jinak vlastní okolí moc nezkoumat, narazíte na odkladiště nepotřebných věcí (česky smeťák).Bazén super, ale moc ho asi nevyužijete. U bazénu lehátka bez slunečníků - stříšky slunečníků dosloužily...

Ubytování

Na Kefalonii v osadě Xi jsme již byli (v Sofii), takže jsme částečně věděli,do čeho jdeme - Lito je hned vedle :-) Ubytování v Litu není špatné - má své mouchy, i své výhody. Mezi výhody určitě patří vzdálenost od moře, funkční zařízení apartmánu, klima v ceně... Co se "mušek" týče, tak bych zmínil chybějící sítě proti hmyzu (v okně roztržená, v okně koupelny není, v jedněch balkónových dveřích chybí, ale kdysi byla, a v druhých nikdy nebyla), dále odmontovaná markýza nad terasou (pohozená - asi nefunkční - vedle domečku), smrad z odtokového kanálku v koupelně, zástupy mravenců (velkých i malých a velmi pilných)...No zkrátka, údržbě a opravám se moc pozornosti nevěnuje a je to už znát :-(

Stravování

vlastní :-)

Další služby

Úklid v době covidové je vůbec lahůdka. V místě najdete několikastránkový elaborát, jak hodně dbají na hygienu a desinfekci atd. a závěr věci je, že vám nebudou tak často uklízet (abyste se nebo je nenakazili - takže asi co 3 dny) a dají vám před barák popelnici - to abyste si sami mohli vynést odpadkový koš a použité papíry z toalety. Tolik ke zvýšené hygieně - mýdlo musíte mít vlastní, na pokoji najdete malinkou, asi 10ml nádobku - asi desinfekce. Povlečení a ručníky jednou za pobyt vyměněny.

Radek
05.08.2020