LAST MINUTE LÉTO 2021 - SLEVY AŽ 66 %

Recenze - POSEIDON

Zobrazit ubytování
9,5
33 hodnocení
9,5
UBYTOVÁNÍ
9,3
SLUŽBY
9,5
OKOLÍ
9,5
STRAVA
10
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Romantická pohádka na Kefalonii

Přes drobné problémy s odletem i zpátečný cestou dovolená splnila moje očekávání. Nádherný ostrov na cestování za dobrodružstvím, krásné nepřelidněné pláže, úžasné městečka, taverny, vstřícnost místních obyvatel. Ubytování u pláže s ...

Celkový dojem

Přes drobné problémy s odletem i zpátečný cestou dovolená splnila moje očekávání. Nádherný ostrov na cestování za dobrodružstvím, krásné nepřelidněné pláže, úžasné městečka, taverny, vstřícnost místních obyvatel. Ubytování u pláže s užasných výhledem na moře jen podtrhlo nádhernou atmosféru ostrova.

Poloha

Obchody v dosahu, do hlavního města kousek. Pláže přímo u hotelu, malé, ale nádherné.

Ubytování

Prostorný apartmán, vždy uklizeno, čisto.

Stravování

Ubytování bez stravy.

MARTINA HEJNÁ
01.12.2019
9,8
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 9
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Krásná, pohodová dovolená

Velká spokojenost

Celkový dojem

Velká spokojenost

Poloha

Pobytové místo nám vyhovovalo, bydlení klidné s překrásným výhledem, kousíček od moře, ale zároveň blízko spousta taveren a obchůdků. Také blízko hlavní město Argostoli dostupné buď pěšky nebo kousek autobusem s přístavem a palmovou promenádou kolem moře. Velkou atrakcí jsou želvy Caretty, které tam připlouvají, protože je krmí rybáři malými rybkami ze svých úlovků, je to velký zážitek vidět je tak zblízka ve volném moři i několik najednou. Také kilometrový most spojující Argostoli a Lixouri poskytuje pěknou procházku přes záliv. Co se týče koupání, tak jedno z nejhezčích, které jsme kdy měli. Hned pod ubytováním je malá divoká plážička, ale pár kroků vlevo je pěkná písčitá pláž Gradakia s jemným šedým pískem s lehátky a příjemným barem. Pláž i moře čisté, bez řas. Napravo asi desetiminutovou procházkou je oblázková pláž Kalamia s průzračným mořem a bílými skalami také s lehátky a barem. Nikde na plážích hlasitá hudba a koncem září bez davů turistů.

Ubytování

Ubytování v klidné lokalitě kousíček nad mořem. Bydleli jsme ve studiu Anastasia, které je maličké a chybí skříň na uložení věcí, ale kuchyňka s lednicí je dostačující a postel má pohodlnou matraci, takže pohodové spaní. Největší předností byl ale velký rohový balkon v druhém patře, z něhož byl překrásný výhled na moře a západy slunce, kterého jsme se nemohli nabažit. Takže pohodové snídaně a večerní posezení u lucerničky a retsiny. Také dostatečný prostor na velký sušák. Předností bylo také to, že koncem září už nebyli komáři a mohli jsme spát u otevřeného balkonu bez klimatizace, vzhledem ke klidné lokalitě jsme poslouchali jen cikády a šumění moře. Kolem hotýlku pěkně upravené prostory s kvetoucími voňavými keři a zahrada s posezením a lehátky. Ubytování je vzdálené od hlavní silnice, takže neruší provoz a je zároveň kousíček od možností koupání. Za týdenní pobyt byl jednou proveden větší úklid s výměnou ručníků a povlečení. Koše byly vynášeny denně. Paní majitelka byla příjemná, pana majitele jsme moc neviděli. Wifi fungovala bez problémů.

Stravování

Stravovali jsme se sami, což nám vyhovuje, protože není potřeba docházet někam načas. Příjemné snídaně na balkoně z místních produktů, řecký jogurt, baklava, sladká rajčata a melouny, výborný sýr feta a olivy, řecký chleba s olivovým olejem, prostě pravé Řecko. Obědy možné v plážovém baru, kde dělali výborné saláty a večeře jsme si oblíbili v taverně Ionio s příjemnou obsluhou a vynikající řeckou kuchyní. Po večeři vždy v ceně dezert a likér. Naprostá spokojenost.

Další služby

Paní delegátka byla milá a ochotná. Trošku nás zklamaly výlety, protože se nepřihlásil dostatečný počet osob, takže se kromě jednoho nekonaly, což ale není samozřejmě vina CK. Paní delegátka zajistila na výlet ostrovem mikrobus a ten se uskutečnil i s počtem 12 osob. Ostrov je rozlehlý, členitý a zelený. Je velmi hornatý, takže ze serpentin krásné výhledy na moře. Navštívili jsme známá místa-klášter sv.Gerasima, místní vinařství s ochutnávkou kafalonských vín, vesničku Agia Afimia se zastávkou na oběd, jeskyni Drogarati, jezero Mellisani s projížďkou na lodičkách a krásnou vyhlídu nad pláží Myrtos. Také cestou zpět jsme viděli kus ostrova, protože se rozváželi ostatní do jejich destinací. Poloostrov Paliki se nám nelíbil tak, jako naše ubytování v Lassi, bylo tam méně zeleně a spíš to vyžadovalo půjčit si auto. Pěkným zážitkem byla i zpáteční jízda do našeho ubytování kolem celého zálivu s krásnými výhledy.

Eva Hlochová
08.10.2019
5,5
UBYTOVÁNÍ 8
SLUŽBY 1
OKOLÍ 8
STRAVA 5
Příjemné ubytování, parádní koupání

Krásná vilka v zahradě, pod níž je rovnou vstup do moře, vybavená pláž hned vedle, dalších několik v blízkém okolí, jednotlivé malé zálivky, písek, prostě paráda! Supermarket kousek, hlavní město za kopcem. Apartmán Koukla v přízemí, na ...

Celkový dojem

Krásná vilka v zahradě, pod níž je rovnou vstup do moře, vybavená pláž hned vedle, dalších několik v blízkém okolí, jednotlivé malé zálivky, písek, prostě paráda! Supermarket kousek, hlavní město za kopcem. Apartmán Koukla v přízemí, na řecké poměry pěkný, jen jsme dost postrádali sítě v oknech - komáři sice téměř nebyli, zato je zde standardně spousta koček, dospělé jsou milé a “vychované”, ale koťata vlezou všude včetně talíře a postele, takže se vůbec nedalo větrat. V září již bylo v noci příjemně, ale v sezoně si nedovedu představit spát se zavřenými okny, a v noci byli kočičky samozřejmě nejaktivnější. Všude jsou od paní majitelky upozornění, že hosté nemají kočky krmit a že přenáší nemoci (?!), tak by bylo prima také zařídit, aby je neměli v pokojích.Jinak Kefalonie je hezký zelený ostrov, pro klidný odpočinek a koupání ideální.Cesta domů se Smartwings s 20 hodinovým zpožděním byla opravdu otřesný zážitek, že by vystačila na samostatnou recenzi, ve zkratce - s touto leteckou společností už opravdu nikdy více.

Stravování

Bez stravy

Další služby

Letecká doprava

Aneta
04.10.2019
10
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Krásné ubytování v zahradě s výhledem na moře klidné místo.

Nádherná dovolená, naprostá spokojenost, klid a pohoda, možnost procházek po okolí, vše potřebné v dosahu.

Celkový dojem

Nádherná dovolená, naprostá spokojenost, klid a pohoda, možnost procházek po okolí, vše potřebné v dosahu.

Poloha

Obejít se dá procházkou celá špička ostrova po malé silničce až k bílému majáku, cestou jsou i restaurace s výhledem na moře k občerstvení. Dojít se dá až k přístavu do Argostoli borovým hájem ve stínu . Z Lassi do Argostoli je to asi 1 km procházka přes kopec do města na nákupy. Obchody v dosahu jsou tři kde mají vše potřebné. Pláží v blízkosti je několik, přímo pod domem je malá pláž, jemný písek , přístup po vysokých kamenitých schodech, dále vpravo je taverna s výhledem na moře , za tavernou cesta k hotelu Lassi, tam je nádherná divoká pláž s bílými kameny , skály , nutné boty do vody, vhodné pro šnorchlování , je tam na co koukat, pozor, hodně mořských ježků, dále vpravo přes kopec další pláž , písek, slunečníky ,občerstvení. Vlevo od domu když koukáte na moře , přímo kousek pod vámi jsou jeskyně , do kterých se dá podívat , přístup je jen vodou, jemný písek, dále kousek vlevo je vetší pláž písek, slunečníky, občerstvení.

Ubytování

Prostorné apartmány , čistota, denně vynášeli koše, obden výměna prostěradla, vybavená kuchyň, je tam vše i sušák na prádlo s kolíčky. Krásná zahrada, kytky, v okolí borovice. Pár kroků přes zahradu z kopečka do moře.

Stravování

V Lassi je hodně restaurací, chodili jsme na večeře pokaždé do jiné a moc nám chutnalo všude, nejlépe asi v taverně Kefalos . Stravování vlastní.

Další služby

Delegátka Saša je moc milá , na výlety jsme ale jezdili soukromě autobusem nebo pěšky po okolí.

Ivana
02.10.2019