SLEVY AŽ 40% NA LÉTO 2021 + 5 % SLEVA NAVÍC PŘI PLNÉ ÚHRADĚ DO 31. 01.

Recenze - ANDREAS

Zobrazit ubytování
9,3
30 hodnocení
9,3
UBYTOVÁNÍ
9,3
SLUŽBY
9,1
OKOLÍ
9,4
STRAVA
10
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Pohodová dovolená v téměř prázdném letovisku

Opravdu poklidný týden v letovisku, kde kvůli objektivním příčinám nebylo mnoho turistů. V celém zařízení Anderas nebyl nikdo jiný ubytován a tak i restaurace byla bohužel zavřená, až na jednu výjimku a tou bylo sobotní Bar-b-que. Vzhledem ...

Celkový dojem

Opravdu poklidný týden v letovisku, kde kvůli objektivním příčinám nebylo mnoho turistů. V celém zařízení Anderas nebyl nikdo jiný ubytován a tak i restaurace byla bohužel zavřená, až na jednu výjimku a tou bylo sobotní Bar-b-que. Vzhledem k okolnostem jsme ani nevyužili místní bazén, protože na pláži u moře jsme většinou byli po celý den sami. Podél pobřeží je v letovisku taverna vedle taverny, takže těžko říct jak to tu vypadá, když je tu skutečně plno. My jsme si tu "samotu" náramně užili.

Poloha

Z apartmánu byl výhled na moře, okna měl orientovaná na východ, asi 200 m od apartmánu byly dvě pláže. Pěšky se dalo dojít i na další pláže vzdálené asi 1 km. Na tři dny jsme si půjčili auto a navštívili i pláže v okolí (Paradise Beach, Limionas, Theologos) . Voda v moři je u apartmánu studenější než na západním pobřeží, zase je ale klidná. Navštívili jsme i vesničku Zia odkud je okouzlující výhled na západ slunce. V okolí se dá věnovat i turistice, z městečka Kefalos (2km do kopce) je krásný výhled na celou zátoku.

Ubytování

Apartmán vybaven jednodušše, přesto zde bylo vše co jsme potřebovali. Kuchyňka vybavena pro právě 4 osoby, k dispozici nábobí na základní vaření. Pokud plánujete vařit, je dobré vzít si sebou houbičku a nějaký jar (dá se koupit i v místním marketu za 2 EUR). Výměna ručníků a ložního prádla 2x za pobyt.

Stravování

Všechny taverny, které jsme navštívili (asi 10) nabízeli tradiční řecký jídla a čerstvé mořské ryby. Vždy jsme odcházeli spokojeni, porce byly velké, ceny mezi 7-12 EUR za jedno jídlo. 12 EUR za čerstvou rybu s porcí hranolek, velký řecký salát na separátním talíři a sklenici vína + meloun po jídle nás potěšilo.

Další služby

Delegát byl velmi ochotný a kdykoli jsme se na něj obrátili tak nám rád pomohl. Auto jsme si přes něj pronajali na 3 dny (149 EUR) a vše bylo bez problémů. Sám nám aktivně zavolal kdy je odlet, behěm pobytu jsme ho několikrát potkali a vždy byl ochoten s námi "prohodit" pár slov.

Kamil
24.07.2020
10
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
skvělá dovolená

Prostě pohoda, příjemní hostitelé i hosté, opravdu výborná atmosféra, nám se tam skutečně moc líbilo

Celkový dojem

Prostě pohoda, příjemní hostitelé i hosté, opravdu výborná atmosféra, nám se tam skutečně moc líbilo

Poloha

vše blízko

Ubytování

klid a pohoda, vše v nejlepším pořádku

Stravování

apartmány bez stravování, ale přesto jsme byli na snídani i na večeřích a byli jsme moc spokojeni

Další služby

vše skvělé

Věra Zemanová
25.09.2019
7,5
UBYTOVÁNÍ 8
SLUŽBY 9
OKOLÍ 3
STRAVA 10
Klid

Kos je nádherný, opravdu muzeum pod širým nebem.Ve studiu mi chyběl stůl a dvě židle.V místě použitelná jen jedna pláž, protože na písčité byl neuvěřitelný nepořádek, který nikdo neuklízel. Chyběly mi zde obchůdky v dosahu krátké chůze.

Celkový dojem

Kos je nádherný, opravdu muzeum pod širým nebem.Ve studiu mi chyběl stůl a dvě židle.V místě použitelná jen jedna pláž, protože na písčité byl neuvěřitelný nepořádek, který nikdo neuklízel. Chyběly mi zde obchůdky v dosahu krátké chůze.

Poloha

V areálu hotelu byl starý nepořádek/igelity, zbytky aut, suť/.

Ubytování

Služby u bazénu byly výborné, pečlivá a moc milá paní na úklid.

Stravování

Tradičně všude výborné jídlo a ochotný personál.

hanka sovová
04.09.2018
9
UBYTOVÁNÍ 9
SLUŽBY 9
OKOLÍ 8
STRAVA 10
Za nás, vše na 1***

Pro tento rok jsem zvolila další z ostrovů Řecka - KOS. A musím říct, že mě nezklamal, spíš naopak - velké překvapení. Jako jeden z Dodekanských ostrovů nabízí velké možnosti jak na svém území, tak i vyjížďky na další Dodekanské ostrovy - ...

Celkový dojem

Pro tento rok jsem zvolila další z ostrovů Řecka - KOS. A musím říct, že mě nezklamal, spíš naopak - velké překvapení. Jako jeden z Dodekanských ostrovů nabízí velké možnosti jak na svém území, tak i vyjížďky na další Dodekanské ostrovy - Nisyros, Plati, Kalimnos, Pserimos, v neposlední řadě i pobřeží Turecka.Celkový dojem byl skvělý - neváhejte a půjčte si auto, skůtr či čtyřkolku a projeďte si ostrov. Je co objevovat.Delegátka Dagmar, velmi ochotná i přes její nemoc. Moc chválím a vážím si přístupu.Majitelé ubytování Andreas a Rita naprosto úžasní. Rita (angličanka), čili domluvit se anglicky na 1** a hl. se paní Rita snaží mluvit pomalu, zřetlně, čili žádný stres - to zvládnete. Ve všem výjdou vstříct, nic nebyl problém, pomohli i v situacích, kdy bylo třeba některé účastníky odvézt k místnimu doktoru do vesnice na kopci.

Poloha

Moře je od ubytování cca do 150 m, je zde NÁDHERNÁ malá písečná pláž. Čistá, za nás v ní trošku plavaly řasy, ale neobtěžovaly, vždy byl obrovský pruh volný, bez řas, kterým šlo do moře vejít. Moře je pozvolné, velmi dlouho mělké - vhodné pro malé děti, které si mohou na pláži stavět i písečné hrady. Moře bylo teplé, bez vln. Pofukoval příjemný větřík. Na pláži bývalo vždy max 15-20 lidí, čili prázdno. Dají se pronajmout - 2x lehátko + jeden slunečník, v roce 2018 za 5€. Nad pláží byla i restaurace, ve které se dalo koupit frapé (2€), kebab (2€), oběd (cca okolo 10-15€), pití jako Cola atd (2€). Kousek cca 4,8 km nad letoviskem je druhá část vesnice Kefalos. Je zde krásný mlýn (večer pěkně osvětlený), zbytky nějakého opevnění, pár obchůdků a restaurace . Večer je to příjemná procházka, pozor - do kopce. V letovisku je potom přístav, ze kterého vyjíždí např lodě na ostrov Nisyros, spousta restaurací, barů, minimálně 5 supermaketů, obchůdky se suvenýry jsem moc nehledala, ale přišlo mi, že zde moc nejsou. Jsou zde minimálně 3-4 půjčovny na auta, skůtry, 4kolky. Jedná se o velmi klidné letovisko, kde aspoň nás nic nebudilo, žádný "opilecký" řev.

Ubytování

Ubytování bylo v poměru cena/výkon naprosto dostačující. Velký pokoj (žádné 30 cm od postele zeď) pro 2 osoby, spousta úložného místa, místa na kufr, sušák na prádlo, venkovní plast. stůl + 2 židle, kuchyňa (dostatečně vybavená na malé vaření), koupelna dostačující. Úklid v půlce pobytu, vynášení odpadkových košů (kuchyť i WC) každý den. ČIsté bílé prádlo a ručníky. Jediné co mi asi na ubytování chybělo, byl plastový lavůrek, ve kterém si můžete nechat chvíli odmočit plavky od moře - špunt v umyvadle dobře netěsnil, takže voda rychle utekla .

Stravování

Stravování v apartmánech/studiích Andreas super. Tedy píši super pro lidi, kteří jí burgry, hranolky atd. Já jsem sice vegetarián a jím hodně zdravě, ale na dovolené jsem si dovolila jíst i jinak a musím napsat - vše chutné a hl. obrovské porce. V okolí - byli jsme jen v jedné restauraci na pizze, tak nemohu moc soudit.

Další služby

Nabízené služby daného ubytování naprosto v pořádku. Apartmán jsem měla cca 10 metrů od baru pana Andrease a paní Rity, cca 12 metrů od bazénu. Zároveň mě hluk z baru nerušil, nejedná se o žádné rušné ubytování, kde popíjí mladí lidé (aspoň ne za našeho pobytu). Okolo 22-23 hodiny provoz naprosto utichal a byl 100% klid. Ubytování nabízí tedy koupání ve vlastním bazénu, který byl stále čistý, voda třpytivá a hl. mi příjde nebyla extrémně chlorovaná. Bazén je dost hluboký, čili jen pro plavce. Malé děti, které neumí plavat si zde hrátky bohužel neužijou. Dále je zde místní restaurace, knihovna (hl. jen anglické knihy), kulečník.

Pavla H.
28.08.2018