SLEVY AŽ 40% NA LÉTO 2021 + 5 % SLEVA NAVÍC PŘI PLNÉ ÚHRADĚ DO 31. 01.

Recenze - LIVADI

Zobrazit ubytování
9,6
10 hodnocení
9,7
UBYTOVÁNÍ
9,5
SLUŽBY
9,5
OKOLÍ
9,6
STRAVA
9
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 8
OKOLÍ 9
STRAVA 9
Překrásná dovolená plná zážitků

Když bych měla popsat svou dovolenou, řekla bych, že jsem si jí skvěle užili a mě se nechtělo domů. Místo Plakias, Livadi je ideální pro ty, co mají rády relativně klid a večer si pohodlně dojdou na promenádu třeba na večeři. Ubytovaní ...

Celkový dojem

Když bych měla popsat svou dovolenou, řekla bych, že jsem si jí skvěle užili a mě se nechtělo domů. Místo Plakias, Livadi je ideální pro ty, co mají rády relativně klid a večer si pohodlně dojdou na promenádu třeba na večeři. Ubytovaní jsme byli v přízemí s teráskou do krásné zahrady. Je to blízko hotelu s bazénem, takže slyšíte hosty a hudbu, ale vůbec to nevadí, v deset je klid. V Plakiasu někdy opravdu hodně fouká, hodně... Ale zase je tam příjemné klima! V blízkosti je dlouhá pláž se slunečníky a lehátky (cca kolem 6-8€),ale pokud si dáte jídlo nebo nějaké pití, máte je zdarma. Já osobně doporučuji pláž, která je z ubytování směrem vpravo (z hlavní pláže není vidět). Pláž je ideální pro všechny, co si chtějí zašnorchlovat. Z moře vystupují kameny (vzít si boty do vody) a je tam čistá voda se "slušným" podmořským životem. A hlavně, když je velký vítr, není to tam "náročné". I když je Plakias krásné letovisko, nepůjčit si auto nebo nevyužít fakultativní výlety by byla velká škoda. Jelikož na Krétu jezdí čím dál více lidí, očekávejte na vyhlášených místech opravdu velké množství lidí. Např. Balos beach - za prvé, strašně dlouhá cesta prašnou, kamenitou cestou, kde těžko zaparkujete a pak jdete 3/4 hodiny z kopce dolů (čeká vás pak cesta zpět, do kopce a na slunci). Mraky lidí, sice krásný výhled na pláž, ale fakt to za to nestojí! Pokud máte auto, najdete si krásné pláže (třeba úplně náhodou) kdekoliv v okolí Plakiasu.My osobně jsme fakultativní výlety nevyužili, autem jsme objeli dost, včetně vykopávek a zvládli i jednu ze soutěsek. Doporučuji přivstat si a vyjet si na výlet a ukončit ho někde na pláži. Nebudete mít horko, davy turistů a pak si můžete odpočinout za šumění moře... Značka ideál!Děkujeme paní delegátce, Lence Tučkové, za tipy a doporučení a za rychlé řešení jakéhokoliv problému. Je skvělá!Podruhé jsme využili služeb cestovní kanceláře VIAMARE a opět jsme byli velmi spokojení.

Ubytování

Vždy uklizeno, vynesený odpadkový koš,výměna ručníků a povlečení. Paní majitelka byla velmi příjemná a vstřícná. Stala se nám nepříjemnost, že při vytahování žaluzií se nám utrhl vodící popruh. Nahlásili jsme to naší delegátce, omluvili se majitelce za tuto událost a bylo nám řečeno, že to se stává a nemáme si dělat starosti.

Stravování

V Plakiasu se dobře najíte. Na výběr máte několik taveren a v hotelu Alianthos máte bufet za 8€/os.(připlatíte si na pak na pití). Skvělá je palačinkárna! Můžete si na dvou místech objednat i gyros do ruky za 2,50€. Hlídejte si ale ceny při placení! Dvakrát špatná zkušenost... Na začátku Plakiasu je skvěle zásobený supermarket s vedle stojící pekárnu a blízkým řezníkem.

Další služby

Služby delegáta na jedničku s hvězdičkou!Co se týče půjčení auta, to jediná věc, ke které bychom měli výhrady. Rozhodně to není problém v delegátce! Ta byla naopak ochotná věc okamžitě řešit. Půjčovali jsme si auto na osm dní a vzhledem k terénu Kréty jsme chtěli silnější auto s vyšším podvozkem. Dostali jsme auto Suzuki Grand Vitara se sundavací střechou. Při předávání byla střecha potrhaná, zapsalo se to do formuláře, s "omluvou", že neměli čas to opravit. Zašili jsme si jí sami, protože hrozilo, že nám na dálnici uletí. Ale hlavně nám zhruba po dvou dnech začali "zlobit" bezpečnostní pásy. U vedlejšího sedadla řidiče se pás sám od sebe vycvakl a vzadu byl problém se vůbec připoutat.Z tohoto důvodu bychom spíše chtěli doporučit, aby se, pokud je to možné, zkontroloval stav půjčovaných vozidel a ihned reklamoval nebo vybrat jinou autopůjčovnu.Na druhou stranu, v hotelu při půjčování byli vždy milí a vstřícní. Auto nám dovezli až z Heraklionu... V horách posloužilo... Měli jsme možnost si objednat dopředu, ještě před nástupem na dovolenou, což velmi oceňuji, zvlášť ochotu naší paní delegátky, která nám domluvila i nižší cenu.

Eva
25.08.2019
10
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Skvělá dovolená v Plakias.

Plakias je nádherné i když větrné místo. Čisté moře, které se krásně vlní. Srdeční lidé. Vynikající jídlo v hotelu Alianthos Beach. A v neposlední řadě skvělá delegátka paní Tučková. Jedním slovem paráda.

Celkový dojem

Plakias je nádherné i když větrné místo. Čisté moře, které se krásně vlní. Srdeční lidé. Vynikající jídlo v hotelu Alianthos Beach. A v neposlední řadě skvělá delegátka paní Tučková. Jedním slovem paráda.

Poloha

Krásná, čistá, písčitá pláž. Výhledy do hor a na přilehlé vesničky.

Ubytování

Krásné, čisté ubytování. Milá paní domácí. Blízko na pláž.

Stravování

Polopenze v hotelu Alianthos Beach perfektní. Velký výběr řeckých jídel, ochotná obsluha.

Další služby

Paní delegátka je neskutečná. Má přehled a znalosti, reaguje okamžitě a vždy pomůže.

Iva Zagatová
05.08.2019
9,8
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 9
STRAVA 10
bezstarostná klidná

spokojenost

Celkový dojem

spokojenost

Poloha

dle očekáváni na jihu Kréty vhodné pro klidnou dovolenou

Ubytování

ubytování apartmanu kvalitni služby vyhoda zahrádky

Stravování

bez stravovani poznaní mistni řecke kuchyně taverny

Další služby

delegátka velmi přijemna a vstřícná prvotřidně odvedená práce

zdeněk
02.08.2019
10
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Skvělá dovolená

V letovisku Plakias jsme již potřetí. Milujeme jižní pobřeží Kréty, které je na rozdíl od severního, mnohem malebnější, klidnější, zajímavější, pestřejší a cítím se tam já, i má rodina, jako v ráji. Ubytováni jsme vždy v nějakém jiném ...

Celkový dojem

V letovisku Plakias jsme již potřetí. Milujeme jižní pobřeží Kréty, které je na rozdíl od severního, mnohem malebnější, klidnější, zajímavější, pestřejší a cítím se tam já, i má rodina, jako v ráji. Ubytováni jsme vždy v nějakém jiném apartmánu, ale všechny jsou útulné a můžeme si vybrat stravování vlastní (v místě je dostatek obchůdků), nebo využít stravování "ad hoc" za výhodnou cenu např. v Hotelu Alianthos.Někdy nás sice potrápí typický vítr, ale můžeme si najít jinou než písčitou pláž (ta není při větru ideální), nebo vyjet na nějaký výlet po Krétě. K tomu bezchybný servis delegátky, příjemná paní domácí s pravidelným úklidem, příjemní lidé v obchodech - zkrátka odpočinková dovolená jak má být!

Poloha

Klidné letovisko a přitom s nabídkou všeho, co člověk na dovolené potřebuje. Od nejrůznějších taveren, přes obchody se suvenýry, po super markety... Přitom vše působí nenásilně, na rozdíl od rušných center v jiných lokalitách. Pláže příjemné - oblázkové i písčité, najdou se i pěkná místa pro potápění.

Ubytování

Apartmán v Livadi nádherný, prostorný a výhled do zahrady a na sousední hotel se téměř vyrovnal výhledu na moře. Velmi příjemné a pohodové. Pravidelný úklid a servis.

Stravování

Vařili jsme si sami, ale využili jsme - na doporučení delegátky - možnost využít snídaní či večeří v Hotelu Alianthos. Tam jsem se setkali s neskutečnou přívětivostí, pestrou nabídkou jídla (navíc jsme vegetariáni) i příjemnou cenou.

Další služby

Práce delegátky bezchybná - od transferu, přes zajímavý a příjemně podaný výklad během cesty, až po průběžný servis (nabídka zájezdů a dalších služeb). P.S. Sám jsem před lety pracoval v Řecku jako delegát a tak vím, že to někdy není jednoduché vyjít každému vstříc...

ing. Dušan Sedlák
13.10.2018