Recenze - MARISE

Zobrazit ubytování
9,1
8 hodnocení
9,1
UBYTOVÁNÍ
9,5
SLUŽBY
9,6
OKOLÍ
8
STRAVA
8
UBYTOVÁNÍ 9
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 3
Marise

ubytování v příjemné vilce na pláži, součástí je plážový bar, pláž poloprázdná,narozdíl od vedlejších částí pláže,které patřily k vedlejším ubytováním.

Celkový dojem

ubytování v příjemné vilce na pláži, součástí je plážový bar, pláž poloprázdná,narozdíl od vedlejších částí pláže,které patřily k vedlejším ubytováním.

Stravování

Součástí zájezdu byly snídaně , které byly jednotvárné, výdej pouze přes servírku,tvořily se fronty

Iveta Mouchová
30.06.2021
9,3
UBYTOVÁNÍ 9
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 8
Kréta, Paleochora 2018 - Jura, Alena, Roman, Patrika

Vzhledem k tomu, že nám přálo počasí, moře bylo fajn vyhřáté, jídlo nám chutnalo, letadlo doletělo tam i nazpátek a my jsme se ve zdraví vrátili -skvělá dovolená.

Celkový dojem

Vzhledem k tomu, že nám přálo počasí, moře bylo fajn vyhřáté, jídlo nám chutnalo, letadlo doletělo tam i nazpátek a my jsme se ve zdraví vrátili -skvělá dovolená.

Poloha

Ubytování těsně vedle pláže v udržované zeleni - vzrostlé cypřiše, rododendrony, granátová jablka, pravidelně sekaný trávník - velmi příjemné prostředí. K dispozici byl blízký bazén se sladkou vodou, rovněž ve výborném stavu. Plusem byl dosah blízkého marketu a pekárny.

Ubytování

Věděli jsme do čeho jdeme, v r. 2017 jsme si to vykoukli. Ubytování pěkné a dostačující v jednoduše zařízeném pokoji, pravidelný denní úklid, obden výměna ručníků a ložního prádla. Možnost klimatizace zdarma. Jednu hvězdičku strháváme z hodnocení kvůli absenci sítě ve venkovních vstupních dveřích.

Stravování

V rámci dovolené jsme měli pouze snídani, jejíž složení se každý den opakovalo. Vzhledem k pestrosti potravin jsme si kombinovali složení snídaní dle chuti, takže nám to nepřišlo jednotvárné. Navíc bylo možné si za nějaké to euro snídani zpestřit placenou nástavbou.Jinak jsme si stravování zajišťovali sami, zejména večeře v místních tavernách (každý večer z 11 dní pobytu někde jinde) byla vždy trefa do černého a byli jsme velmi spokojeni.

Další služby

Velmi příjemná, usměvavá a vždy ochotná delegátka Lubica. Škoda, že nám nevyšel výlet na ostrov Gavdos, který jsme společně plánovali. Počasí bylo proti, tak snad příští rok. Nabídku ostatních výletů jsme nevyužili.

Roman
08.10.2018
8,5
UBYTOVÁNÍ 9
SLUŽBY 9
OKOLÍ 10
STRAVA 6
Fajn dovolená

Volbu ubytování ovlivnila především dobrá dostupnost naturistické části pláže. Mírným negativem byl silnější vítr během asi 2 dnů. Pobyt celkově splnil naše očekávání a odpovídal ceně.

Celkový dojem

Volbu ubytování ovlivnila především dobrá dostupnost naturistické části pláže. Mírným negativem byl silnější vítr během asi 2 dnů. Pobyt celkově splnil naše očekávání a odpovídal ceně.

Ubytování

Vila má skvělou polohu vzhledem k pláži i dostupnosti nákupních a stravovacích možností. Pokoj v patře (č. 17) hezký, dobře vybaven. Výhradu lze mít ke klimatizaci (v ceně), která ačkoli funkční, byla ve špatném technickém stavu a proto dosti hlučná. Rovněž WiFi (free) mělo občas velmi slabý signál a někdy i výpadky.

Stravování

Snídani v plážovém jsme měli v ceně zájezdu. Přestože se z nabízených potravin dalo vybrat, po několika dnech začala být příliš stereotypní - stále stejná.

Další služby

Delegátka Lubica byla skvělá! Z výletů jsme využili pouze soutěsku Samaria, jinak po vlastní ose. Auto z půjčovny bylo sice levné, avšak jeho technický stav nízké ceně půjčovného odpovídal.

Bedřich
21.08.2018
9,8
UBYTOVÁNÍ 9
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Potřetí s Viamare, a opět trefa do černého

Celkový dojem: Po předloňské Parze a loňské Kefalonii naše třetí dovolená s Viamare, a zase se nedá napsat nic jiného, než to bylo prostě skvělé. Kréta vždycky byla a pořád je hodně "svá", odlišná od pevninského řecka i egejských či ...

Celkový dojem

Celkový dojem: Po předloňské Parze a loňské Kefalonii naše třetí dovolená s Viamare, a zase se nedá napsat nic jiného, než to bylo prostě skvělé. Kréta vždycky byla a pořád je hodně "svá", odlišná od pevninského řecka i egejských či jónských ostrovů, a právě tím je přitažlivá. Místní lidé, hlavně ve vnitrozemí mimo letoviska, jsou nesmírně hrdí na svůj ostrov a sami sebe považují za příslušníky jakéhosi "národa v národě" - v první řadě jsou Kréťané, a teprve potom Řekové. Prošli si nelehkou historií, v níž můžeme najít mnoho společných rysů s tou naší, vždy u nich na prvním místě stojí hrdost na vlast, jazyk a tradice. Ale naučte se pár řeckých slov, pozdravit, poděkovat, poprosit, odhoďte českou načuřenost a rozdávejte úsměvy - a jste na dobré cestě stát se pro ně fílos, přítelem :o). Jo a dejte si Mythos, je to dobré pivo (a Plzeňákovi v tomhle můžete věřit).

Poloha

Destinace: Paleochora leží na malém poloostrůvku, spíš mysu, který odděluje západní a východní pláže. Pláž na západní straně, u které stojí vila Marise, je písečná, ale na straně vzdálenější od městečka jsou pod pískem ukryty a pod vodou otevřeně přiznány pískovcové plotny, které lze s opatrností přecházet bosou nohou. Směrem k mysu přichází čistý písek. Pokud fouká vítr od moře, což se první dva dny dělo, přináší poměrně velké vlny, které místní plavčík hodnotí červernou vlajkou, ale nijak ser nebouří, pokud přesto do vody vlezete. Pokud někomu vítr vadí, může přejít na východní pláž, která není ani tak oblázková, jako spíš valounová. Pokud půjdete další 4-5 km za tuto pláž při pobřeží, dojdete na pláže Gianiskari (oblázková) a Andiri (písečná); od nich vede krátká, ale malebná rokle Andiri směrem k mnišské vesnici Azogires. Shrnuto: Kdo má z Kréty zkušenost s babylóny typu Stalida, Limin Chersonissos nebo dalšími na severním pobřeží, bude si na jihu připadat jako v ráji.

Ubytování

Ubytování: Villa Marise je vlastně jednou třetinou z komplexu, který sestává z této vily, další vily Europa a dvou vil Candia. Marise je hlavní budovou, ve které je recepce, a přiléhá k ní také plážový bar Jettee, ve kterém je připravován také snídaňový bufet (pro Marise zahrnut v ceně, pro Europu a Candii za 5 EUR). Pokoje v přízemí mají vlastní vstupy ze zahrady, 1. patro má vlasní "lobby" s odpočívadlem. Náš pokoj 16 měl balkón, že by se na něm dalo tancovat, a nádherný výhled nas moře, které je odtud nějakých 50 metrů (takže ano, lokace je jednou z velikých pozitiv tohoto ubytování). Pokoje jsou klasický dovolenkový tříhvězdičkový standard; oproti předchozím ubytováním v Parze a na Kefalonii třetí hvězdička zahrnuje klimatizaci a pokojový trezor bez příplatku, plus naprosto bezchybný úklidový servis, který by si zasloužil ještě hvězdičku navíc. Nominálně se třeba ručníky mění po 2 dnech (což už samo o sobě je nestandardní), ale pokud úklid sezná, že že je třeba je vyměnit po 1 dni, máte nové ručníky ze dne na den. A jednas příhoda za všechny - když jsme se vraceli po túře z rokle Irini, byli jsme připraveni na to, že nás v pokoji bude čekat peklo. Když jsme otevřeji dveře, bylo uvnitř krácných 21 °C, uklízečka dostala pokyn, že jsme celý den pryč a že má před naším návratem zapnout klimatizaci... Hodnocení trochu sráží absence sprchového závěsu v koupelně, minimalistické vybavení kuchyňky a fakt, že plasty v koupelně už by si zasloižily výměnu. Největší mínus pro nás se ženou byly tvrdé matrace, ale to je spíš otázka osobních preferencí. Celkově tedy ubytování nemělo významnější chybu!

Stravování

Stravování: Snídaňový bufet v Jettee baru nabízí "kontinentální snídani"; na rohlík s máslem a džemem ale zapomeňte. Káva, čaj přírodní pomerančový džus, rajčata, okurky, olivy, sýry, šunka, ovesná kaše, ovoce, několik druhů pečiva na výběr; za příplatek vejce, slanina, omelety... bomba! Pokud jde o taverny ve městě, praktickynemůžete udělat chybu. Konkurence je veliká, a tak se každý podnik snaží vydat ze sebe to nejlepší. Za nás můžeme doporučit restauraci Taggelakia, kterou vede Češka Radka se svým manželem. Rodinný podnik zasměstnává dalších asi 9 lidí, ale majitelé sami kmitají na place a obsluhují spolu s ostatními. Při první i kterékoli další návštěvě vás Radka vezme do kuchyně, abyste si prohlédli to, co je na jídelním lístku z krétské kuchyně, naživo. Pro někoho, kdo netuší, co je kleftiko, stifado, arni furnu, gemista atd. je to dobrá nápověda. Jehněčí kolínko pečené na rozmarýnu s brambory vás přenese do kulinářského nebe... Jídlo je perfektní, cena úměrná porcím a rychlosti obsluhy. Na závěr (a samozřejmě mimo účet) kousky baklavy, melounu a reklamní lahvička raki na vytrávení.

Další služby

Služby CK: Delegátka L’ubica je potvrzením mého loňského tvrzení, že personalista Viamare buď ví, co dělá, nebo má prostě kliku. Ochota, vtip, perfektní znalost řečtiny, schopnost obratem řešit krizové situace (jedna nastala, ale vzhledem k právě uvedenému se o ní rozepisovat nebudu :o), tečka. Na místě dojednala pronájem auta (lze pronajmout i klidně na jeden den, žádné kauce, žádné prohlídky laku pod lupou při vracení :o) Pokud jde o výlety, vzhledem k tomu, že jsme většinu míst, která jsme chtěli vidět, objeli autem, vydali jsme se na "organizovaný" výlet jen do rokle Irini, což je taková Samaria pro ty, kdo se neradi prodírají houfy uřvaných takyturistů ze všech pronárodů světa. Jinak doporučovaný "středomořský Karibik", pláž Elafonisi, byla zklamáním - hlava na hlavě a pokud nechcete vysypat 9 EUR za slunečník, nemáte šanci najít stín. Kdo je "na historii", určitě by si měl udělat alespoň půldenní výlet do Chanie a celodenní do Gortynu, Faistu a Hagia Triady. Celkově: Viamare opět kvalitopu služeb nezklamala, a velký podíl na tom opět má delegátka v místě pobytu.

Tomáš Hausner
09.07.2018