Recenze - PHOENIX

Zobrazit ubytování
Inspirujte se před výběrem dovolené a prohlédněte si recenze hotelů od klientů nebo napište recenzi hotelu vlastní. Recenze hotelů jsou dobrým vodítkem pro výběr vhodného ubytování.
9,3
45 hodnocení
9,1
UBYTOVÁNÍ
9,6
SLUŽBY
9,2
OKOLÍ
9,3
STRAVA
9,3
UBYTOVÁNÍ 8
SLUŽBY 10
OKOLÍ 9
STRAVA 10
Pohodová dovolená

Vzhledem k termínu, od 1.6., klidná dovolená. Krásné moře, krásná lokalita.

Celkový dojem

Vzhledem k termínu, od 1.6., klidná dovolená. Krásné moře, krásná lokalita.

Poloha

Krásné okolí a výhledy na moře a hory. Ale není moc možností na pěší zkoumání.

Ubytování

Ubytování standard. Jen trochu zvláštní, že lednička i rychlovarná konvice měly jednu zásuvku. Zapnout konvici znamenalo vytáhnout lednici ze zásuvky.

Stravování

Snídaně v hotelu dobrý standard. V tavernách výběr hlavně rybích hídel, ale i řecká kuchyně. Vše co jsme měly, bylo výborné.

Další služby

Personál v hotelu byl příjemný.

Jaroslava Konrádová
11.06.2024
10
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Celá dovolená byla kompletně super. Není co vytknout.

Celkový dojem můj i manželky je výborný, dovolená prostě neměla chybu. Mohu pouze doporučit.

Celkový dojem

Celkový dojem můj i manželky je výborný, dovolená prostě neměla chybu. Mohu pouze doporučit.

Jaroslav PETR
29.08.2023
9,5
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 9
STRAVA 9
9,5
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 8
STRAVA 10
Pohodová dovolená

Super prodloužení léta na konci září. Stabilní pěkné počasí, teplé moře, moc pěkný hotel rodinného typu, kvalitní služby, velmi ochotný personál.

Celkový dojem

Super prodloužení léta na konci září. Stabilní pěkné počasí, teplé moře, moc pěkný hotel rodinného typu, kvalitní služby, velmi ochotný personál.

Poloha

Uprostřed zástavby ostatních hotelů, apartmánů, blízko pláže, barů, restaurací, nedaleko centra Vassiliki i Pondi.

Ubytování

Menší rodinný hotel s velmi dobrými službami, velmi ochotným personálem, bazénem. Doprovodný program, živá hudba.

Stravování

Snídaně formou bufetu, moc dobré.

Další služby

Úklid pokoje každý den, spokojenost.

Marian
03.10.2022
7,8
UBYTOVÁNÍ 7
SLUŽBY 8
OKOLÍ 8
STRAVA 8
Krásný ostrov Lefkada, bohužel v srpnu velmi přelidněný

Vassiliki na jihu je dobré strategické místo, pokud si půjčíte auto a chcete cestovat po ostatních plážích (většina je ale špatně přístupná - úzké, strmé silničky s mnoha zatáčkami - jen pro zdatné řidiče!). Pláž ve Vassiliki je příjemná ...

Celkový dojem

Vassiliki na jihu je dobré strategické místo, pokud si půjčíte auto a chcete cestovat po ostatních plážích (většina je ale špatně přístupná - úzké, strmé silničky s mnoha zatáčkami - jen pro zdatné řidiče!). Pláž ve Vassiliki je příjemná dopoledne, odpoledne po 13 hod. dost fouká vítr a je zde spousty windsurfistů. Je kamenitá, i vstup do vody je kamenitý, ale po překonání pár metrů přes velké oblázky je dno zcela písčité. Na konci Vassiliki u městečka Ponti je pláž zcela písčitá (ale zaplněná rodinami s malými dětmi). Je zde spousty barů s bazény a lehátky, které někde můžete zdarma použít (stačí dát si třeba frapé) a skrýt se před větrem (např. Cosmos bar je velmi příjemný).Bohužel srpen bylo velice špatné načasování, pláže Lefkady (zejména ty západní, ale i jižní) byly naplněné k prasknutí. Po 11 hod. dopoledne se nedalo nikde zaparkovat. Zkusili jsme dojet lodním taxíkem na krásnou pláž Agiofili (15 min. od Vassiliki, hrubý písek), ale ta je dost malá a loď od 10:00 každou hodinu přiváží turisty, takže od 11:00 hlava na hlavě (prchli jsme zpět po hodině!). Nádherná dlouhá pláž je na západě Megali Petra (hrubý písek, bar z jedné strany), ale museli jsme zaparkovat trochu výš a dojít cca 1 km pěšky (velice úzká silnička a v poledne už nebylo místo k parkování). Další nádherná, ale maličká plážička mezi skalami s tavernou, lehátky a slunečníky na jihu je Afioli (také velmi špatně přístupná, kapacita lehátek max. pro 60 lidí a taktéž parkoviště velice limitované, je nutné přijet ráno do 10:00 v sezóně). Pokud nechcete absolvovat jízdu autem po strmých silničkách, tak pak jedině na východě městečko Nikiana - tam jsou pláže přístupné od silnice přes některý bar/tavernu. Moc hezké je dát si večeři nahoře v městečku Athani (nebo za ním jsou další taverny), je zde krásný výhled na zátoku Vassiliki (cesta zpět autem většinou neosvětlená).Rozhodně doporučuji nejet na Lefkadu v srpnu (mraky turistů tam přijíždí auty trajekty - Rumuni, Srbové, Italové, Maďaři...), v červenci je tam prý o polovinu méně turistů.

Poloha

Za hotelem Phoenix je hezká promenáda, travnaté plochy s lehátky, bary, výuka windsurfingu...

Ubytování

Hotel Phoenix je příjemný menší hotýlek pro nenáročné klienty, majitel s manželkou jsou milí (jezdí tam převážně Britové), 3* odpovídají, ložnice velmi malá (č.103) cca 12 m2, koupelna s WC - max. 2 m2 (naštestí tam ještě byla malá předsíň s ledničkou a vestavěná skříň), balkón prostorný, ale nedává soukromí (výhled na bazén a terasu, kde snídají lidé). Pokoj je hned vedle kuchyně (ráno je slyšet příprava snídaně a snídající hosté). Uklízečka vynesla jen smetí, neustlala postele v neděli a v pondělí :-(. Slibované grilování (v popisu hotelu) se nekonalo, místo toho byla večeře formou bufetu a večerní hudební program byl podivný (střídali se angličtí kytaristé, hrající a zpívající anglické písničky - zjevně amatéři-dobrovolníci) - zábava pro britské turisty? Proč? Předpokládám, že všichni jedou do Řecka poslouchat řeckou hudbu a poznávat řeckou kulturu...

Stravování

V hotelu jsme měli jen snídani, ta byla standard, každý den stejná (vajíčka na 3 způsoby, jogurt, musli, tousty, džusy, sýr - typ eidam, salám - typ junior, bábovka, marmelády, káva, čaj, voda). Ve Vassiliki je v přístavu hodně poměrně dobrých taveren, kde se dá dobře večeřet.

Další služby

Delegátka Eliška byla velmi milá, ale na informační schůzce by bylo vhodné, aby upozornila, že jsou pláže přeplněné a kapacita parkovišť je limitovaná (takže je nutné vyjet brzy ráno). Toto bylo pro nás nečekaně nepříjemné zjištění (jezdíme do Řecka běžně v srpnu a vždycky najdeme klidná místa, jen zde nikoliv).

Renata
22.08.2022