Recenze - PARA THIN ALOS

Zobrazit ubytování
9,2
47 hodnocení
9,6
UBYTOVÁNÍ
9,5
SLUŽBY
9,2
OKOLÍ
8,6
STRAVA
9,3
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 9
OKOLÍ 9
STRAVA 9
Ostrov Limnos

Řecký ostrov Limnos není příliš známý a zatím tam není tolik turistů jako na známějších destinacích. Hlavní předností ostrova je klid a ticho. Ale už také pilně staví hotely a rekreační rezorty a turistů bude přibývat. Začátkem září, kdy ...

Celkový dojem

Řecký ostrov Limnos není příliš známý a zatím tam není tolik turistů jako na známějších destinacích. Hlavní předností ostrova je klid a ticho. Ale už také pilně staví hotely a rekreační rezorty a turistů bude přibývat. Začátkem září, kdy jsme na ostrově byli, byl velmi vyschlý. V údolích jsou pole a zřejmě po období dešťů tam bude i více zeleně.Veřejná doprava tam není, poze taxiky. Půjčeným autem lze celý ostrov projet a všechna zajímavá místa navštívit během 2-3 dnů.

Poloha

Pláž měla pozvolný sklon, dost dlouhá mělčina. Moře někdy zavalilo přístup do moře velkými oblázky, majitelé peziónu se snažili přístup do moře usnadnit položením dlážděného chodníku se střídavými úspěchy. Vždy ale byla možnost přejít po písečné pláži podél moře asi 100-150 m na místa, kde kameny v moři nebyly

Ubytování

Para Thin Alos je malý rodinný penzión s milým a ochotným personálem, přímo u pláže ve velkém mořském zálivu.

Stravování

Penzion nám připravoval jen snídaně, pestré a vyhovující, během dne pak nápoje a drobné občerstvení v baru u pláže.Na večeře jsme chodili asi 50m do taverny/restaurace. Večeře byly bohaté a tak velké (4-5 chodů), že jsme měli potíže všechno sníst. Někteří klienti/(účastníci zájezdu) si objednali jenom snídaně, a večeře si objednávali podle jídelního lístku v rozsahu podle své potřeby. To asi bylo praktičtější, mohli někdy zkusit i jinou restauraci, i když ta, kde jsme měli večeře předplacené byla určitě nejlepší nebo nejvýhodnější.

Další služby

Delegátka CK byla nesmírně ochotná. O exkurze byl malý zájem, takže se nekonaly.

Jaromír Pohanka
29.09.2022
10
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Velmi příjemná dovolená

Vyjímečný ostrov. Klid, pohoda, milí majitelé, čisté pokoje. Velmi dobrý přístup paní delegátky. Veľká spokojenost.

Celkový dojem

Vyjímečný ostrov. Klid, pohoda, milí majitelé, čisté pokoje. Velmi dobrý přístup paní delegátky. Veľká spokojenost.

Alena
09.09.2022
9,8
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 9
STRAVA 10
Pohodová dovolená na Limnosu přímo u pláže.

Klid, pohoda, krásný výhled na moře. Pár kroků z apartmánu k baru a lehátkům na pláži. Pěkný ostrov s možností zajímavých výletů. "Řecký" ostrov s minimem zahraničních turistů. Pěkné pláže, malé taverničnky, příjemní lidé. Dobré místní ...

Celkový dojem

Klid, pohoda, krásný výhled na moře. Pár kroků z apartmánu k baru a lehátkům na pláži. Pěkný ostrov s možností zajímavých výletů. "Řecký" ostrov s minimem zahraničních turistů. Pěkné pláže, malé taverničnky, příjemní lidé. Dobré místní víno a pitná voda.

Poloha

Moc hezký záliv s několika skalnatými výběžky. Čisté moře s písečným dnem. Spousta ryb a mořských živočichů. Bezproblémový vstup do moře přes pruh oblázků, udržovaný majitelem. Několik zajímavých míst přírodních i historických, krásné písečné pláže, hlavní "městečko" s velkou pevností, přístavem, plážemi a rušnými uličkami vyžadují vypůjčení auta na několik dní. Vyplatí se prohlédnout celý ostrov.

Ubytování

Malý čistý apartmán č.5 s balkónem s úžasným výhledem na moře. Standardní koupelna se sprchovým koutem, klimatizace, kuchyňský kout, lednice, fén. Teplá voda ve sprše i kuchyni. Pitná voda!!!

Stravování

Možnost snídaně v baru a večeří ve vedlejší taverně jsme nevyužili. Takže řecký jogurt, místní med z a fíky na snídani. Na výletech nebo večer "doma" čerstvé místní, hlavně mořské dobroty a víno v tavernách přímo u moře.

Další služby

Pravidelný úklid, výměna ručníků. Možnost lehátek a slunečníků za malou útratu v baru. Malý bazén pro děti. Minimarket malinký, ale dostatečně vybavený hned přes cestu. Malá vesnička na konci asfaltové cesty, přesto několik taveren, barů i vyhlášená rybí restaurace vzdálená několik minut pěšky od apartmánu. Možnost půjčení auta přes delegátku, nebo lze najít na webu několik půjčoven. Přímo ve vesnici není žádná.

Marek
04.09.2022
7,8
UBYTOVÁNÍ 1
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Výborná dovolená na Lemnosu

výborná

Celkový dojem

výborná

4xŽákovi
03.09.2022