Parga - Výlety

Pro zpestření Vaší dovolené v Parze si můžete vybrat z následujících výletů (pořádá místní cestovní kancelář, platí se přímo na místě a může dojít ke změně programu. Viamare je pouze zprostředkovatel této služby.):


 • Paxos, Antipaxos - lodní výlet na ostrovy Paxos a Antipaxos, který má více variant. Při výletu k modrým jeskyním koupání z lodi u plážičky Antipaxu, u Modrých jeskyní Paxu a několik hodin strávených v hlavním městě ostrova Paxos, v Gaiosu. Při okružní plavbě kolem ostrovů nahlédnete do všech jeskyní západního pobřeží ostrova Paxos, navštívíte vesnice Loggos, Lakka a městečko Gaios a budete mít možnost koupání z lodi u plážičky ostrova Antipaxos. Nádherné přírodní scenérie zdobené tradiční benátskou architekturou vesnic a koupání v krásně tyrkysových vodách omývajících ostrovy.
  (orientační cena: 27 €, děti do 12 let: 13,50 €)

 • Meteora - poznávejte Řecko prostřednictvím jeho tradic. Návštěva řeckých ortodoxních klášterů Meteora včetně prohlídky největšího kláštera Velká Meteora, zastávka ve vesničce Metsovo. Výlet je provázen anglicky mluvícím průvodcem.
  (orientační cena: 50 €, děti do 12 let: 25 €)

 • Jónské ostrovy - návštěva několika krásných Jónských ostrovů během jediného dne: Lefkada - koupání na Porto Katsiki, nejkrásnější pláži ostrova; Kefalonie - prohlídka a oběd v malebném městečku Fiskardo; Ithaka - vesnička Frikes; Meganissi - jeskyně Papanikolis; Scorpios - koupání u Onassisova soukromého ostrova.
  (orientační cena: 45 €, děti do 12 let: 25 €)

 • Za bájnými mýty - první zastávka je ve starověké věštírně mrtvých Nekromanteion, svého typu na území Řecka zcela ojedinělé. Odtud se pokračuje do hor, kde se překrásným kaňonem vine bájná řeka Acheron, starými Řeky považovaná za jednu z podsvětních řek. Na jejím břehu budete mít možnost poobědvat v příjemné zahradní taverně a potom se brodit řekou proti proudu a kochat se krásnou přírodou. Doporučujeme boty do vody.
  (orientační cena: 30 €, děti do 12 let: 15 €)

 • Korfu - návštěva ostrova v Jónském moři. Na Korfu je řada kostelů, muzeí a skvělých obchodů nebo možností procházek po promenádě. Výletní loď Parga - Korfu jezdí každý čtvrtek.
  (orientační cena: 42 €, dítě do 12 let: 21 €)

 • Zagoria - oblast Zagoria se nachází na území Národního parku Aoos-Vikos, v srdci pohoří Pindus. Nabízí pohledy na úchvatné přírodní scenérie, na staré horské vesnice posazené na strmých svazích hor, na staré kamenné obloukové mosty, klenoucí se přes řeky a údolí. První zastávka je u jednoobloukového mostu Kokorou a tříobloukového mostu Kalogeriko. Dále Vás autobus zaveze přes unikátní vápencové formace zvané "Kamenný les" k vyhlídce Oxya, odkud je úžasný výhled na soutěsku Vikos v jedné z jejích nejhlubších partií (soutěska je zapsána v Guinessově knize rekordů jako nejhlubší soutěska na světě v poměru hloubky a šířky). Z vesnice Monodendri pokračujete k vyhlídce Agia Paraskevi, na jejímž okraji stojí stejnojmenný klášter z počátku 15. století. Na závěr možnost poobědvat v Monodendri nebo se projít malebnými uličkami této tradiční vesnice.
  (orientační cena: 39 €)


Viamare doporučuje:

 • Rozhodně si nenechte ujít atmosféru starobylé Pargy a návštěvu benátské pevnosti.
 • Lodní taxíky Vám přiblíží další nádherné pláže v okolí.
 • V hlavní sezóně jezdí malý vláček, který Vás doveze do staré turecké pevnosti, kterou nechal postavit Ali Pasha, nebo k vodním mlýnům nad Valtosem.
 • Pronajměte si auto nebo skútr a jeďte se podívat do okolí Pargy a užijte si neuvěřitelně krásné a zelené krajiny plné panoramatických výhledů a nádherných okolních pláží.

Další zajímavosti ostrova Vám na místě doporučí zástupce Viamare.

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour