Výlety Parga

Kam vyrazit a co zažít v letovisku Parga

9 zájezdů

Tipy na výlety

Pro zpestření vaší dovolené v letovisku Parga si můžete vybrat z následujících výletů. Aktuální seznam výletů, které můžete podniknout z vašeho letoviska, i s aktuálními cenami dostanete po příjezdu od delegáta. Výlety pořádá místní cestovní kancelář, platí se přímo na místě a může dojít ke změně programu. Viamare je pouze zprostředkovatel této služby.

Paxos & Antipaxos

Karibik nebo Řecko? Ostrovy s neuvěřitelně průzračným mořem. Budete mít pocit, že jste daleko, že jste v Karibiku. Lodní výlet na ostrovy Paxos a Antipaxos, který má více variant. Při výletu k Modrým jeskyním koupání z lodi u plážičky Antipaxu, u Modrých jeskyní Paxu a několik hodin strávených v hlavním městě Paxu, Gaiosu. Při okružní plavbě kolem ostrovů nahlédnete do všech jeskyní západního pobřeží Paxu, navštívíte vesnice Loggos, Lakka a městečko Gaios a budete mít možnost koupání z lodi u plážičky ostrova Antipaxos. Nádherné přírodní scenérie zdobené tradiční benátskou architekturou vesnic a koupání v krásně tyrkysových vodách omývajících ostrovy. Výlet je určen všem, kteří milují lodní výlety s koupáním na menších řeckých ostrovech.

Kláštery Meteora

Výlet za poznáním řeckých tradic. Návštěva řeckých ortodoxních klášterů Meteora včetně prohlídky největšího kláštera Velká Meteora, zastávka ve vesničce Metsovo. Výlet je provázen anglicky mluvícím průvodcem.

Jónské ostrovy

Návštěva několika krásných Jónských ostrovů během jediného dne:

  • Lefkada – koupání na Porto Katsiki nebo Egremni, nejkrásnějších plážich ostrova;
  • Kefalonie – prohlídka malebného městečka Fiskardo;
  • Ithaka – koupání u jedné z krásných pláží;
  • Meganissi – jeskyně Papanikolis;
  • Scorpios – koupání u Onassisova soukromého ostrova.

Za bájnými mýty

První zastávka je ve starověké věštírně mrtvých Nekromanteion, svého typu na území Řecka zcela ojedinělé. Odtud se pokračuje do hor, kde se překrásným kaňonem vine bájná řeka Acheron, starými Řeky považovaná za jednu z podsvětních řek. Na jejím břehu budete mít možnost poobědvat v příjemné taverně a potom se brodit řekou proti proudu a kochat se krásnou přírodou. Doporučujeme boty do vody.

Korfu

Lodní výlet na ostrov Korfu, kde je řada kostelů, muzeí a skvělých obchodů nebo možností procházek po promenádě.

Zagoria

Oblast Zagoria se nachází na území Národního parku Aoos-Vikos, v srdci pohoří Pindos. Nabízí pohledy na úchvatné přírodní scenérie, na staré horské vesnice posazené na strmých svazích hor, na staré kamenné obloukové mosty, klenoucí se přes řeky a údolí. První zastávka je u jednoobloukového mostu Kokorou a tříobloukového mostu Kalogeriko. Dále Vás autobus zaveze přes unikátní vápencové formace zvané „Kamenný les“ k vyhlídce Oxya, odkud je úžasný výhled na soutěsku Vikos v jedné z jejích nejhlubších partií (soutěska je zapsána v Guinessově knize rekordů jako nejhlubší soutěska na světě v poměru hloubky a šířky). Z vesnice Monodendri pokračujete k vyhlídce Agia Paraskevi, na jejímž okraji stojí stejnojmenný klášter z počátku 15. století. Na závěr možnost poobědvat v Monodendri nebo se projít malebnými uličkami této tradiční vesnice.

••• OBECNÉ INFORMACE K VÝLETŮM •••

Výlety pořádá místní cestovní kancelář, TRAVEL FAMILY je pouze jejich zprostředkovatel. Program a ceny výletů se mohou během sezóny měnit! Aktuální nabídka výletů vč. platných cen bude představena po příjezdu do destinace. Uskutečnění výletů je závislé na zájmu účastníků, na místních, ale i na klimatických podmínkách a ne vždy se uskuteční v plném rozsahu. TRAVEL FAMILY v žádném případě nemůže garantovat uskutečnění nabízených výletů.

Jste-li dobrodruzi a rádi si výlety organizujete "na vlastní pěst", objednejte si pronájem automobilu v destinaci ještě před odletem na dovolenou. Ceníky a kompletní informace naleznete ZDE.

Albánie

Výlet do odlišného světa a jiného století! Navštivte jedno z posledních panenských míst Evropy. K tomuto výletu stačí občanský průkaz. Cena neobsahuje přístavní daň (cca 10 €) a fakultativní výlet do Butrintu, skvostu UNESCO, s obědem (cca 23 €, dítě: cca 14 € – platí se na místě).

ELENA

5.června 8 dní Bez stravování
-14%
15 471 / os.

LICHNOS BEACH

5.června 8 dní Polopenze
-14%
27 769 / os.

ACHILLEAS

5.června 8 dní Snídaně
-14%
19 599 / os.

PARGA BEACH RESORT

12.června 8 dní Snídaně
-14%
32 929 / os.

MARIS (ex LENAKI)

5.června 8 dní Bez stravování
-14%
18 653 / os.

TOUSIS

5.června 8 dní Bez stravování
-14%
15 127 / os.

Zájezdy do letovisek

MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu