Výlety v Plati

Kam vyrazit a co zažít v tomto řeckém letovisku

3 zájezdů

Tipy na výlety v Plati

Pro zpestření vaší dovolené na ostrově Limnos si můžete vybrat z následujících výletů. Aktuální seznam výletů, které můžete podniknout z letoviska Plati, i s aktuálními cenami dostanete po příjezdu od delegáta. Výlety pořádá místní cestovní kancelář, platí se přímo na místě a může dojít ke změně programu. Viamare je pouze zprostředkovatel této služby.

••• OBECNÉ INFORMACE K VÝLETŮM •••

Výlety pořádá místní cestovní kancelář, TRAVEL FAMILY je pouze jejich zprostředkovatel. Program a ceny výletů se mohou během sezóny měnit. Aktuální nabídka výletů vč. platných cen bude představena po příjezdu do destinace. Uskutečnění výletů je závislé na zájmu účastníků, na místních, ale i na klimatických podmínkách a ne vždy se uskuteční v plném rozsahu. TRAVEL FAMILY v žádném případě nemůže garantovat uskutečnění nabízených výletů.

Jste-li dobrodruzi a rádi si výlety organizujete "na vlastní pěst", objednejte si pronájem automobilu ještě před odletem na dovolenou (dostupné pouze ve vybraných destinacích). Ceníky a další informace naleznete ZDE. Ceníky pronájmu automobilů pro objednávky realizované přímo v destinaci obdržíte od svého delegáta na informační schůzce.

Okruh ostrovem

Výlet klimatizovaným autobusem s několika zajímavými zastávkami. Nejdříve návštěva archeologické lokality POLIOCHNI (na místě se platí vstupné: cca 3€/osoba, 2€/osoba nad 65 let). Kdysi dávno se zde nacházelo vyspělé město srovnatelé s Trójou. Dále se vypravíte do MOUDROSU, což je druhé nejvýznamnější město ostrova. Následně zavítáte do KAVRIA (na místě se patí vstupné: cca 3€/osoba, 2€/osoba nad 65 let), které zmiňuje i Homér ve své Odysee. Tradiční řeckou pohostinnost si užijete ve vesničce KONTOPOULI, kde ochutnáte pálenku Tsipouro a navštívíte keramickou dílnu. Další zastávkou bude tradiční vesnička KOTSINAS s malebným kostelíkem, odkud se vám naskytne krásný pohled na severní část ostrova. Tato zastávka bude zároveň zastávkou na koupání na pláži Kotsina a na oběd (není v ceně výletu) v místní taverně. Orientační cena výletu: 40€/dospělý, 25€/dítě od 6 do 12 let, dítě do 5 let zdarma.

Tip na individuální výlet

Večerní Myrina - návštěva hlavního města ostrova ve večerních hodinách. Uchvátí vás pohled na osvětlenou pevnost a malebný kostel Sv. Mikuláše. Čeká vás procházka v přístavu jachet a rybářských lodí, centrum města pak nabízí nepřeberné množství obchůdků s tradičními výrobky, módou, šperky a výborné taverny s řeckými specialitami. Zažijte romantickou atmosféru večerního města Myrina!

Tajemný Limnos

Celodenní výlet na místa, která proslavila tento ostrov a pravděpodobně nikde jinde je nenajdete. Mystický kostelík KAKAVIOTISA ukrytý na vrcholu skal, které jej zastřešují. Ochutnávka tymiánového medu. Na severu ostrova přírodní útvary známé jako FARAKLA, písečné duny AMOTHINES a pláž GOMATI, kde bude čas na relaxaci a koupání. Jde o skutečné skvosty tohoto ostrova. Výlet završíte obědem (není v ceně výletu) ve vyhlášené místní taverně. Orientační cena výletu: 55€/dospělý, 35€/dítě od 6 do 12 let, dítě do 5 let zdarma.

VILLA AFRODITI

2.července 11 dní Snídaně
-12%
23 727 / os.

AMMOS SUITES

21.června 12 dní Polopenze
-27%
20 990 Kč / os.

NIRVANA

2.července 11 dní Bez stravování
-17%
20 783 / os.
MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu