Recenze - GREGORY HOUSE

Zobrazit ubytování
9,7
17 hodnocení
9,6
UBYTOVÁNÍ
9,8
SLUŽBY
9,7
OKOLÍ
9,6
STRAVA
9,3
UBYTOVÁNÍ 8
SLUŽBY 10
OKOLÍ 9
STRAVA 10
Příjemný pobyt na kopci

Samos nabízí ideálni kombinaci poznávání, koupání a na řecké poměry celkem dobře značených turistických výšlapů. Delegátka Kristýna zná ostrov dokonale a i díky svému milému a kultivovanému vystupování patří ke špičce lidí, které pro tuto ...

Celkový dojem

Samos nabízí ideálni kombinaci poznávání, koupání a na řecké poměry celkem dobře značených turistických výšlapů. Delegátka Kristýna zná ostrov dokonale a i díky svému milému a kultivovanému vystupování patří ke špičce lidí, které pro tuto službu Viamare poskytuje.Slabinou zájezdu je, ostatně jako vždy, lowcostový letecký přepravce. I když tentokrát proběhly lety bez zpoždění a s česky mluvící posádkou, přeci jen jsou 15 kg limit pro zavazadlo a nelidský čas odletu z Prahy poněkud limitujícími faktory pro spokojenost s dovolenou.

Poloha

Pěšky dostupné pláže jsou oblázkové, s tavernami, místo ze mají i nudisté. Při nepříznivém větru lze dojet autem i jinam, kde je moře klidné, anebo na pláže písečné.

Ubytování

Příjemní majitelé a vzorná čistota. V nabídkovém katalogu Viamare působí Gregory house jako lákadlo pro ty, kdo hledají ubytování v klidu a soukromí, což není v úplném souladu s realitou. Nachází se sice kousek za vesnicí (v pěší dostupnosti, i když auto je výhodou) a nikoliv u hlavní silnice, tím však jeho výhody končí. Všechna 4 studia mají společnou terasu bez předělů, takže hosté musí chtě nechtě sdílet své zážitky a konverzaci s ostatními. V sousedství se navíc nachází další dům, který využívá jiná CK, a před terasou procházejí lidé, kteří si zkracují cestu do dalších penzionů.Slabší připojení WiFi - někdy síť fungovala dobře, někdy pomalu a jindy vůbec.

Stravování

Nejbližší restaurací je Helen's Garden (nevelké menu, ale vynikající kvalita), poměrně velký výběr taveren nabízí Kokkari. Ceny byly oproti loňskému roku vyšší, nevím, zda jde o specifikum Samosu anebo o důsledek ekonomických reforem v celém Řecku.

PaF
01.10.2018
10
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Návrat na "rodnou hroudu" byl přetěžký!!!

Vstřícní lidé, nádherné moře, krásné hory a úžasné kočky.

Celkový dojem

Vstřícní lidé, nádherné moře, krásné hory a úžasné kočky.

Poloha

Krásné místo, soukromí s výhledem na moře.

Ubytování

Ubytování bez chyby, příjemný a vstřícný personál.

Další služby

"Naší" Kristýnu nelze popsat bez superlativů. Milá, sečtělá, vždy ochotná pomoci, krásná s velkým espritem a skoro domorodka.

Věra Grulichová
01.10.2018
9
UBYTOVÁNÍ 9
SLUŽBY 9
OKOLÍ 10
STRAVA 8
Krásné místo

Klidná romantická dovolená na krásném místě, doporučuji zapůjčot přibližovadlo a objet pláže a vesničky v horách.

Celkový dojem

Klidná romantická dovolená na krásném místě, doporučuji zapůjčot přibližovadlo a objet pláže a vesničky v horách.

Ubytování

Ubytování na krásném klidném místě s nádherným výhledem, předpokladem jsou ale rozumní sousedé, kvůli tenkým zdem a společné verandě.

Lucie Brabcová
25.09.2018
9,3
UBYTOVÁNÍ 9
SLUŽBY 10
OKOLÍ 9
STRAVA 9
Zelený ostrov s krásnými horami

Dovolená se nám líbila. Procestovali jsme celý ostrov. Ubytování je pěkné, čisté, klidné. Rádi cestujeme - bylo zde hodně k vidění.

Celkový dojem

Dovolená se nám líbila. Procestovali jsme celý ostrov. Ubytování je pěkné, čisté, klidné. Rádi cestujeme - bylo zde hodně k vidění.

Poloha

Ostrov Samos je zelený (olivovníky, borovice, citrusy, platany, cypřiše, vinice....) a hornatý ostrov. Půlku času našeho pobytu jsme procestovali (5 dnů auto, 1 autobusový výlet, 1 pěší výlet). Doporučujeme si půjčit auto a navštívit: Eupallinův tunel, městečko Pythagoreio (hrad, kláštery, přístav), vesničky ve vnitrozemí (např. Platanos, Pirgos, Manolates, Vourliotes, Pagondas..), vodopád říčky Potami, Pythagorovy jeskyně, pláže Mikro a Megalo Seitani - na které se dá dojít pouze pěšky......Během našeho pobytu jsme zdolali i nejvyšší horu - makačka, ale nádherné výhledy!!Ze studií Gregory House je to do městečka Kokkari cca 25 minut. Je to pěkné prázdninové letovisko se spoustou pobřežních taveren a barů. Na pláže (Lemonakia, Tsamadou) je to z ubytování však jen kousek. Pláže jsou pěkné, čisté, ale plné slunečníků a lehátek. Jedná se o plně organizované pláže (WC, taverny, hudba...). Pěšky se dá dojít také na pláž Tsabou (cca 1 hodina chůze po silnici). Tato pláž je větší (oblázky, skály, organizovaná, ale je zde dostatečný prostor pro vlastní ležení).

Ubytování

Zatím nejlépe zařízené studio jaké jsme v Řecku měli. Kuchyňka byla vybavená vším potřebným základním nádobím (dostatečné množství talířů, skleniček, hrnků, také šálky, dva hrnce, pánev, cedník, vařečky, příbory, vývrtka apod.). Nechyběla rychlovarná konvice, překapávač na kávu a dokonce byly k dispozici i utěrky (pravidelná výměna). V každém studiu byl i vysoušeč vlasů a mop na podlahu. Ve všech oknech (WC, kuchyňka, ložnice) byly sítě proti hmyzu a kočkám :) Nebylo tedy nutné používat klimatizaci. Paní domácí pravidelně vzorně uklízela. Každý den (kromě neděle) vynesla koše, ustlala, vytřela. Ob den měnila ručníky a utěrky, asi čtyřikrát za náš dvoutýdenní pobyt povlékla.Gregory House leží na klidném tichém místě nad silnicí. Hluk od projíždějících aut není téměř slyšet. V noci je naprostý klid. Ten "ruší" pouze cikády a cvrčci. Pokud fouká vítr, ve studiích je velice příjemně. Před každým studiem je na terase dřevěný stolek a dvě plastové židle. Pod olivami má každý k dispozici plastové lehátko. Nechybí malý sušák na prádlo.Negativa: někomu může činit obtíže zdolat 45 schodů vedoucích ze silnice ke studiím; také je zde méně soukromí (společná terasa) - vše je slyšet, nám např. vadilo kouření spolubydlících.

Stravování

Stravovali jsme se sami. V Kokkari je pekařství (otevřené od 4:00 do 21:00), ve městě se dají zakoupit i další potraviny včetně ovoce a zeleniny. Ve všech tavernách, které jsme navštívili, jsme se dobře najedli.

Další služby

Pan Václav byl osobně k dispozici každý večer ve své kanceláři, byl ochotný a milý. Poradil se vším, co jsme potřebovali. Domluvil nám zapůjčení auta na 5 dnů, byl ochoten sdělit i podrobné informace o zajímavých místech na ostrově. S autem jsme byli velice spokojeni, bylo v dobrém stavu, nevyskytl se žádný problém. Na výletě organizovaném CK jsme nebyli. Kromě výletů automobilem jsme podnikli jeden výlet s využitím místní autobusové dopravy (vše OK).

Jiří a Jana
07.08.2018