LAST MINUTE dovolená za parádní ceny    |    Řecko    |    Chorvatsko    |    Černá Hora    |    další země >>

Recenze - MARITSA BAY

Inspirujte se před výběrem dovolené a prohlédněte si recenze hotelů od klientů nebo napište recenzi hotelu vlastní. Recenze hotelů jsou dobrým vodítkem pro výběr vhodného ubytování.
9
3 hodnocení
8,7
UBYTOVÁNÍ
9,7
SLUŽBY
9
OKOLÍ
8,7
STRAVA
7,8
UBYTOVÁNÍ 7
SLUŽBY 10
OKOLÍ 7
STRAVA 7
Klidné ubytování v takřka domácím duchu

Byli jsme spokojeni. Jsme sice nenároční, ale tím nechci říci, že tam bylo něco v nepořádku. Vše fungovalo, bylo uklizeno, čisto. Snídaně i večeře (příjemná domácí typická Řecká strava) byly dostačující. Musím podtrhnout překrásný výhled ...

Celkový dojem

Byli jsme spokojeni. Jsme sice nenároční, ale tím nechci říci, že tam bylo něco v nepořádku. Vše fungovalo, bylo uklizeno, čisto. Snídaně i večeře (příjemná domácí typická Řecká strava) byly dostačující. Musím podtrhnout překrásný výhled na moře skoro až s domáckou kulisou. Hezký a prostorný bazén zase až s trapně vymazleným výhledem na moře. Přes moře se totiž krásně dohlédlo na hezké Turecké pohoří téměř s dominantou "Sněžky") Jen jsem si nemohl zvyknout na denní výměnu ručníků :))

Poloha

Umístění hotelu je ve velmi klidné části kousek za městem v přírodě. Pěšky to lze z Pythagorionu též dojít, ale je to už pro sportovního ducha a musí se jít po hlavní silnici (my po sezóně jsme problém neměli, ale když by byl na silnici větší ruch, už by to nebylo asi trochu příjemné. Ten klid v místě hotelu s překrásným výhledem jak z balkonu, tak z jídelny ale stál za to. Na procházky to přímo u hotelu úplně není, ale krásné přístavní město je kousek a sám hotel nabízí (zdarma) 4 x denně odvoz tam i zpět přímo od hotelu. Takže kdo by se rád večer procházel uličkami, musel by se dostat do města, ale jak píši, lze to. Také lze případně do města využít taxi za asi 9Eur nebo klasický linkový autobus (ale poslední jede už kolem páté-šesté. Pláž pod hotelem je spíše "nouzovka" bez jakýchkoliv služeb se skalnatým povrchem, ale velice krásná napůl písčito-oblázková pláž s lehátky, slunečníky a barem je vzdálena jen asi 5-8min chůze. Nebo jedna z nejdelších oblázkových pláží asi 20 min chůze. Určitě doporučuji půjčit skútr, pokud chcete alespoň trochu poznat ostrov, jiné městečka a jiné pláže...a že jich tam je :))). Hlavní silnice na ostrově jsou ve velice dobrém stavu bez štěrku a nebyl na nich vůbec žádný ruch. Na ježdění jednostopého vozidla jsou tam řidiči zvyklí a velice vás tolerují.

Ubytování

příjemné, útulné, velikostně dostačující, skvělá věc - lednička na pokoji), denně čisté ručníky a během týdne i výměna prostěradel

Stravování

Ke snídani byl spíše skromnější bufet, ale naprosto dostačoval (káva, čaj, džus, salám, sýr, vajíčko natvrdo, džem, zrní:), feta a vždy nějaká sladká buchta.....a tak), večeře byly typicky řecké (takové domácké). Žádné hody, ale jídlo bylo chutné, nechyběla zelenina nebo salát a také nějaký dezert na závěr nebo ovoce. Typickému vyznavači jen masité flákoty to nemusí vyhovovat, ale alespoň pozná i něco jiného a okusí trochu Řecka. Jídlo podávané později večer bylo už vlažné, ale není problém si říci o případné dohřátí, že? Nám to ale v tom příjemném teploučku nevadilo, ale chodili jsme opravdu až ke konci vydávání (no nechci přímo napsat že skoro vždycky poslední:))

Další služby

Musím naprosto vyzdvihnout delegátku Kristínu a myslím to vážně! Byla prostě perfektní. Vždy dokázala naslouchat potřebám klienta i když jsme se bavili jen tak mezi řečí a najednou mi večer přijde sms s podrobnostmi, aniž bych to vlastně čekal. Opravdu se moc snažila. Je z toho vidět, že má Řecko opravdu ráda, rozumí mu, vyzná se v okolí a bez ohledu na její čas dává různé doporučení a tipy na výlety. Je též velice nekonfliktní a umí zvládat s velikým klidem a trpělivostí i nepříjemné situace třeba jako když se čeká na opozdilce a jedna půlka autobusu včetně jiného zahraničního delegáta už chce jet včetně řidiče. Naprosto super byla služba půjčení skútru, kdy pro nás před hotel dojelo auto, vyzvedlo, dovezlo nás do půjčovny, kde jsme si půjčili skútr a pak po vrácení skútru nás zase dovezli zpět do hotelu.

Tomáš
05.10.2018
9,3
UBYTOVÁNÍ 9
SLUŽBY 9
OKOLÍ 10
STRAVA 9
Skvělá dovolená na řeckém ostrově Samos

Na řecký ostrov Samos jezdím poměrně pravidelně od roku 2002. Někdy s prvním turnusem v červnu, ale většinou s turnusem posledním v září. Nejsem úplně typický zákazník. Moje kriteria hodnocení dovolené tak nejsou zcela shodná s ostatními. ...

Celkový dojem

Na řecký ostrov Samos jezdím poměrně pravidelně od roku 2002. Někdy s prvním turnusem v červnu, ale většinou s turnusem posledním v září. Nejsem úplně typický zákazník. Moje kriteria hodnocení dovolené tak nejsou zcela shodná s ostatními. Jsem profesí biolog a fotograf a tak zde sleduji různé přírodní zajímavosti. Fotografuji přírodu a nahrávám její zvuky (například noční vytí šakalů, houkání sov). Šnorchuji a fotografuji pod vodou- fauna i flora tohoto ostrova jsou víc než zajímavé a pestrobarevné. Obecně- letovisko Maritsa Bay mně zcela vyhovuje. Není pro mne rozhodující že je tam polopenze, že jídla jsou spíše tradiční, že snídaně jsou jednoduché, pokoje nepřekypují luxusem atd. U mne převažuje radost ze skvělé komunikace s veškerým personálem a jejich lidský přístup, pohoda, která tam panuje. Samotný ostrov Samos je ostrovem magickým. Příroda, historie, památky, lidé. Výlety jsou vybrány tak, že pomohou rozšířit znalosti o regionu. Proto jezdím pravidelně pokaždé na okružní výlet Samosem (a sleduji co se zde mění), na ostrov Patmos a byl jsem už i v Turecku, kde je úchvatné historické město Efez. Každý má možnost si vytvořit výlety své (autobusová doprava, možnost zapůjčení auta, motocyklu či kola). Možnost i každodenní návštěvy blízkého městečka Pythagorio s mnoha tavernami a historickými zajímavostmi je velkou předností (denně jezdí nekolikrát tam i zpět a zdarma hotelový minibus; lze využít i taxi). Ostrov Samos se tak postupně stal součástí mého života.

Poloha

Blízké i širší okolí je typicky středomořské, je možné využít nedaleké autobusové stanice (nebo si zapůjčit auto či motorku) a dělat si vlastní výlety po celém ostrově, které pokryjí jak nížinné tak horské typy krajiny. Města a městečka, letoviska i tiché a klidné části ostrova, pláže různého typu, vodní sporty, spousta stravovacích míst, historická místa a muzea atd. Každý má možnost najít si tu to "své".

Ubytování

Kvalita ubytování, servis a služby mně vyhovují.

Stravování

Stravování v hotelu je jednoduché- jednoduše vybavená snídaně a typická řecká jídla k večeři.

Další služby

Veškeré služby jsou pro mne dostatečné.

František Weyda
29.09.2018
10
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Výborný hotel - Dopiručuji

Vše bylo podle představ. Hotel je malý a útulný, není pro komerční klientelu.

Celkový dojem

Vše bylo podle představ. Hotel je malý a útulný, není pro komerční klientelu.

Klára Nešněrová
24.08.2018