LAST MINUTE dovolená za parádní ceny    |    Řecko    |    Chorvatsko    |    Černá Hora    |    další země >>

Recenze - PLATANAKI

Inspirujte se před výběrem dovolené a prohlédněte si recenze hotelů od klientů nebo napište recenzi hotelu vlastní. Recenze hotelů jsou dobrým vodítkem pro výběr vhodného ubytování.
9,9
2 hodnocení
10
UBYTOVÁNÍ
9,5
SLUŽBY
10
OKOLÍ
10
STRAVA
9,8
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 9
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Krásná dovolená

Velmi pěkné místo pro klidnou a pohodovou dovolenou. Kdo si chce odpočinout od ruchu velkoměsta, a užít si naprostý klid a pohodu ve velice pěkné apartmánové vile, ať navštíví ostrov Samos-Kerveli a ubytuje se v Pltanaki villas. Určitě se ...

Celkový dojem

Velmi pěkné místo pro klidnou a pohodovou dovolenou. Kdo si chce odpočinout od ruchu velkoměsta, a užít si naprostý klid a pohodu ve velice pěkné apartmánové vile, ať navštíví ostrov Samos-Kerveli a ubytuje se v Pltanaki villas. Určitě se vyplatí půjčit si na celou dobu pobytu auto. V Kerveli jsme byli 14 dní a každý den jsme na ostrově navštívili nějaké zajímavé místo. Vyhovují nám pobyty bez stravování, na ostrově je nepřeberné množství taveren a restaurací a většina nabízí skvělé gastronomické zážitky. Za zmínku stojí i úžasná Samoská vína, která jsou díky tamnímu sluníčku přirozeně cukernatá a mají úžasnou chuť. Pláže jsou zde oblázkoví, písečné nebo kombinované, rozhodně se vyplatí boty do vody. A k botám do vody doporučuji přibalit trekovou obuv, neboť některá místa jsou přístupná po absolvování poměrně náročných kamenitých stezkách a pevná obuv se rozhodně vyplatí. Odměnou jsou naprosto úžasné výhledy, a mnohdy divoké, ale nádherné pláže, kde je minimum lidí, nebo nikdo (podotýkám, že jsme jeli po sezóně).

Poloha

Klid, výhled na moře, hned pod apartmánem malá soukromá pláž s oblázky a mrňavými rybičkami, které Vás oďobávají jakmile se ve vodě postavíte, abyste si je prohlédli. Nešnorchlujeme, ale pěkný zážitek to byl i tak. Prostě moře okolo Samosu je hodně živé.

Ubytování

Co se týče výbavy apartmánu, je zde vše co člověk potřebuje, kompletně zařízená kuchyň, k dispozici je žehlička, fén, někde i trezor, klimatizace. Potěšil mě sprchový kout, který měl zasunovací dveře (na přisávací závěs jsme poněkud alergičtí). Apartmány jsou fakt moc pěkné a patří mezi jedny z nejlépe zařízených, které jsme kdy navštívili.

Stravování

Jak už jsem uvedla výše, vždy volíme ubytování bez stravování. Kousek od Kerveli je supermarket a prodejna Lidl. Nakoupili jsme základy k snídani, jako je káva, mléko, pečivo, ovoce, a pak už jsme jen doplňovali v průběhu pobytu. Je strašně fajn zastavit se v nějaké taverně po cestě z výletu a tam si dát něco úžasného, no a pak po návratu do apartmánu sednout se sklenicí místního vína na terasu a užívat si ten božský klid a pohodu.

Další služby

Jednou za tři dny probíhá úklid, výměna ručníků a ložního povlečení, takže takový standart...

Radka
01.10.2018
10
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Krásná vilka v zahradách jen pro nás

S letošním výběrem ubytování jsme byli zcela spokojeni. Vyhovuje nám nezávislost a lehká izolace od zbytku českých turistů:) Vily Platanaki jsou situovány ve východní čísti ostrova ve vesničce Kervelli. Auto je výhodou po celou dobu ...

Celkový dojem

S letošním výběrem ubytování jsme byli zcela spokojeni. Vyhovuje nám nezávislost a lehká izolace od zbytku českých turistů:) Vily Platanaki jsou situovány ve východní čísti ostrova ve vesničce Kervelli. Auto je výhodou po celou dobu pobytu. Majitelé úžasně vstřícní a milí lidé. V ledničce na nás čekal báječný domácí moučník, pro děti limonáda a pro nás víno. Vilka je příjemně a komfortně zařízena. Highlihtem je krásná soukromá terasa s lehátky a stolem s židlemi (ne plastovými). Moře vzdáleno asi 5 minut ze strmého kopce po schodech dolů. Zpět je to tedy sice ne dlouhý, ale přesto docela výšlap. Pláž, na které jsme měli lehátka se slunečníky zdarma, je moc hezká, privátní, s klidným mořem. Strávili jsme tam asi 3 dny, jinak jsme se koupali každý den jinde. Samos stojí za to projet, krásných míst ke koupání je tam bezpočet, taveren se skvělou kuchyní taky. Také vnitrozemí ostrova stojí rozhodně za návštěvu, vesnice působí příjemně starobylým dojmem. Ostrov je úžasně rozmanitý a hodně zelený i uprostřed léta, což je úžasné, krásné výhledy a ukryté kláštery nás moc baví objevovat. Příští rok nejspíš jedeme znovu.Pan delegát byl k nám po roce velmi přátelský a také velmi nápomocný. Díky.

M. Nora Odložilíková
09.08.2016