Recenze - FILOXENIA

Inspirujte se před výběrem dovolené a prohlédněte si recenze hotelů od klientů nebo napište recenzi hotelu vlastní. Recenze hotelů jsou dobrým vodítkem pro výběr vhodného ubytování.
9
8 hodnocení
8,8
UBYTOVÁNÍ
9,4
SLUŽBY
8,8
OKOLÍ
9,1
STRAVA
10
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Romantika na Santorini

Naši letošní dovolenou na Santorini jsme plánovali krátce před odletem. Vybrali jsme si tento ostrov, protože jsme na něm ještě nebyli a mnohé o něm slyšeli. Náš pobyt předčil očekávání. Ostrov je nádherný. Je zde spousta zajímavých míst, ...

Celkový dojem

Naši letošní dovolenou na Santorini jsme plánovali krátce před odletem. Vybrali jsme si tento ostrov, protože jsme na něm ještě nebyli a mnohé o něm slyšeli. Náš pobyt předčil očekávání. Ostrov je nádherný. Je zde spousta zajímavých míst, která jsou výborně dostupná na vypůjčeném skútru. Asi nejhezčí zážitky z naši dovolené máme ale zásluhou delegátky Šárky, která je naprosto fantastická. Nikdy jsme se nesetkali s podobným přístupem delegáta, který ví o ostrově snad úplně všechno. Občas jsme Šárku podezdřívali, že má snad v uchu nějaké naslouchátko a někdo ji našeptává. Tímto bychom ji znovu chtěli poděkovat, za nezapomenutelné zážitky na výletech s ní, které se nám vryly do paměti na hodně dlouhou dobu.

Stravování

Nemohu hodnotit, měli jsme pobyt bez stravy.

Petra Kadeřábková
26.09.2019
9,5
UBYTOVÁNÍ 8
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
To pravé Řecko

Super dovolená

Celkový dojem

Super dovolená

Poloha

K moři nejbližší cestou asi 4 minutky chůze, pláž dostatečně velká pro všechny. Přístup do vody většinou pohodový, čím dál od centra tím lepší.Boty do vody jsme opravdu nepotřebovali. Vyplatí se určitě dát si oběd v některé z restaurací na pláži, neboť pak máte plážový servis zdarma.My využívali Akropoli a Aquilu a obě opravdu super, jak pláž tak jídlo a pití.Menu pro 2 osoby s vínem od 22 do 32 Eur.Jinak určitě není vhodné dovolenou na Santorini proležet na pláži, je krásné Santorini projet křížem krážem, ať v půjčeném autě, výletem s CK, nebo místní dopravou.My využili všechny 3 možnosti, místní doprava funguje absolutně perfektně.

Ubytování

Ubytování v klidné části města, moc krásné,majitelé velice milí manželé, cítili jsme se zde opravdu jako u příbuzných.Čisto, denně uklizeno, velice milá pokojská. Apartmány jsou skutečně s malou koupelničkou, ale v pohodě se dalo.Co se týče kuchyně, je skutečně malinká,což by mi až tak nevadilo, protože nevaříme, ale přimlouvala bych se za její dovybavení. Nůž a prkýnko jsme si na základě zde vložených recenzí dovezli, ale není zde jediná miska či mísa,takže olivy k vínku jsme jedli s pytlíku a tak...Nicméně dovolenou nám to nezkazilo:)

Stravování

Jak jsem psala výše, obědvali jsme většinou na pláži,určitě si vyberete.Jinak asi 700 metrů od ubytování je vynikající Bigmarket, v okolí spoustu menších obchůdků s potravinami.A super pekárna nonstop otevřená asi 200 metrů od ubytování , kde najdete také vynikající sladké i slané , chleby,řecký jogurt s medem a ořechy.....Ceny lidové.

Další služby

Vynikající delegátka Šárka je žena na svém místě , o ostrově se dozvíte vše hned na první info schůzce, zajistí auto, výlety jsou perfektně zorganizované, vše má vychytané a funguje na minutky.My jsme využili vodní výlet Calderou a určitě doporučujeme.Ještě jednou jí moc děkujeme za zpříjemnění naší dovolené.

Brandejsová Jaroslava
11.09.2019
8,5
UBYTOVÁNÍ 9
SLUŽBY 9
OKOLÍ 8
STRAVA 8
Krásná dovolená u černé pláže :-)

Opět mě nabídka společnosti Viamare nezklamala. Již po x-té, jsem si zde vybrala dovolenou (last minute) a vrátila jsem se se synem naprosto spokojená. Organizace perfektní, instrukce dodané včas. Ubytování krásné, majitelé (byť angličtina ...

Celkový dojem

Opět mě nabídka společnosti Viamare nezklamala. Již po x-té, jsem si zde vybrala dovolenou (last minute) a vrátila jsem se se synem naprosto spokojená. Organizace perfektní, instrukce dodané včas. Ubytování krásné, majitelé (byť angličtina není na vysoké úrovni, ale samozřejmě naprosto stačí :-), já ji taky moc neumím)ochotní, milý, prostředí osvěžující (zelené, oproti zbytku ostrova a spousty ubytování které jsme viděli).DELEGÁTKA Šárka je člověk na správném místě, skvěle odvedená práce.

Poloha

Na pláž je to max 5 min línou chůzí. Chvíli jdete mezi domy, pak přejdete hl. silnici v Perrise (nic tragického během dne) a zase jdete chvíli mezi domy a jste na pláži. Pláž krásně čistá, hrubozrný černý písek, dlouhá s dostatkem místa i pro ležení na písku, není nutné si brát slunečník + lehátka. Boty do vody nejsou obecně nutné, ve vodě nic není, ale jak je pláž černá, tak v poledne je to fakt "peklo" :-). Do moře poběžíte. Pláž je dlouhá přes 7 km.V letovisku, kt. je spíše klidné, je dostatek barů, supermarketů i malých obchůdků, půjčoven i cestovních agentůr.

Ubytování

Ubytování za mně 90%. Měli jsem apartmán č. 11, v 1 patře. Pro týdnenní pobyt byl vybaven dostatečně. Dle informace od delegátky prošel v zimně rekonstrukcí a bylo to znát. Vše nové, čisté, praktické. Jediné co chybělo, tak např. pánvička a prkénko na krájení ovoce, zeleniny, více místa v kuchyňce (nevyváříte, ale i tak není skoro kde odložit pár potřebných věcí, byť jen pro přípravu snídaně), ale nebojte, poradíte si. Určitě doporučuji si vzít vlastní ostrý nůž, houbičku na nádobí, jar, utěrku.Koupelna je sice malá, ale opravdu stačí. Úložného prostoru hodně, pod umyvadlem. Nepřítomnost igelitovné zástěny je super - představa, že se na vás při mytí lepí, no nevím. Doporučila bych případně do apartmánu přidat stěrku na podlahu.Úložného prostoru je dostatek. Postele nové i s ochranou madrace! Pohodlné.

Stravování

Restaurace klasika pro Řecko, za mně nic spešl. Ceny dostupné. Dá se najíst i za 20€ pro 2 :-)

Další služby

Čistota - excelentní. Celý den po areálu pobíhá paní uklízečka a uklízí, jak apartmány, tak okolí bazénu, schody atd. Apartám ma denně vynesené odpadkové koše, ustálno (byť si ustelete, tak paní to přestele :-)), VYTŘENO!Dole je malý bar se základním pitím a připraví i základní snídani. (frapé 3€, soft drink 2,5 €, pivo myslím okolo 4€, mají i nějaké víno, ale nezkoušela jsem)Bazén - krásný. Není sice nějak velký, ale je hluboký od 1,6 - 2,4 m. Má i malý koutek s masáží. Voda čistá, pravidelně čištěná vysavačem.Na ostrově není zdroj klasické pitné vody, takže voda se odsolňuje, čili i v bazénu je stále mírně slaná.

Pavla H.
15.08.2019
9
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 8
STRAVA 8
Báječná dovolená

Chtěla bych poděkovat za nádhernou dovolenou na Santorini na které jsem byla se svojí kamarádkou:-) Ubytování ve studiu Filoxenia bylo bezvadné, vše čisté, voňavé,paní majitelka a její manžel jsou moc milí lidé.Dále bych chtěla touto ...

Celkový dojem

Chtěla bych poděkovat za nádhernou dovolenou na Santorini na které jsem byla se svojí kamarádkou:-) Ubytování ve studiu Filoxenia bylo bezvadné, vše čisté, voňavé,paní majitelka a její manžel jsou moc milí lidé.Dále bych chtěla touto cestou poděkovat naší delegátce Šárce Kalkušové, která nás provázela na výletě po Santorini. Její výklad o tomto ostrově byl naprosto vyčerpávající a velmi zajímavý.Šárko jste bezva ženská a je s Vámi legrace:-)Určitě se na Santorini ještě vrátím.Moc jsme si dovolenou užili:-)Domča

Dominika Palečková
01.08.2019
9,5
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 9
OKOLÍ 9
STRAVA 10
Příjemné, pohodlné a hlavně čisté ubytování Filoxenia za slušnou cenu

Paní domácí byla moc příjemná, apartmán pro nás měla připravený ihned po příjezdu - kolem desáté dopoledne. Delegátka Šárka byla milým překvapením, opravdu člověk na svém místě, působící na lidi tak, že zvládne zařídit vše na světě :) Moc ...

Celkový dojem

Paní domácí byla moc příjemná, apartmán pro nás měla připravený ihned po příjezdu - kolem desáté dopoledne. Delegátka Šárka byla milým překvapením, opravdu člověk na svém místě, působící na lidi tak, že zvládne zařídit vše na světě :) Moc jsme si užili výlet lodí na sopečné ostrůvky a oběd na ostrově Thirasia byl nepřekonatelný zážitek. Přes paní delegátku jsme si rovněž půjčovali auto - dostali jsme za cenu nejmenšího nabízeného vozu úplně nové zařazené o dvě třídy výš, moc děkujeme :)

Poloha

Pláž s tmavým pískem typickým pro Santorini, čistá. Do moře jsme boty nepotřebovali, ale na chůzi po rozpáleném písku ano. Hezčí než Perissa byla pláž Vlychada.

Ubytování

Ubytovali jsme se v jednoduchém, prakticky zařízeném apartmánu s kuchyňským koutem a novou koupelnou. Každý den bylo perfektně uklizeno, během týdne jsme 3x dostali čisté ručníky. Výhodou ubytování je bazén a možnost zakoupení drobného občerstvení u baru.

Stravování

V hotelu byla možnost dokoupit snídaně, kterou jsme nevyužili, hned v sousedství je totiž pekárna, která má otevřeno 24 hodin denně.

Další služby

V okolí ubytování je dostatek obchodů, kaváren a barů. Ceny stejné jako kdekoliv jinde v Řecku.

Martina Paldrychová
18.07.2019