Recenze - FILOXENIA

Zobrazit ubytování
8,8
5 hodnocení
8,6
UBYTOVÁNÍ
9,2
SLUŽBY
8,4
OKOLÍ
9
STRAVA
9
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 8
STRAVA 8
Báječná dovolená

Chtěla bych poděkovat za nádhernou dovolenou na Santorini na které jsem byla se svojí kamarádkou:-) Ubytování ve studiu Filoxenia bylo bezvadné, vše čisté, voňavé,paní majitelka a její manžel jsou moc milí lidé.Dále bych chtěla touto ...

Celkový dojem

Chtěla bych poděkovat za nádhernou dovolenou na Santorini na které jsem byla se svojí kamarádkou:-) Ubytování ve studiu Filoxenia bylo bezvadné, vše čisté, voňavé,paní majitelka a její manžel jsou moc milí lidé.Dále bych chtěla touto cestou poděkovat naší delegátce Šárce Kalkušové, která nás provázela na výletě po Santorini. Její výklad o tomto ostrově byl naprosto vyčerpávající a velmi zajímavý.Šárko jste bezva ženská a je s Vámi legrace:-)Určitě se na Santorini ještě vrátím.Moc jsme si dovolenou užili:-)Domča

Dominika Palečková
01.08.2019
9,5
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 9
OKOLÍ 9
STRAVA 10
Příjemné, pohodlné a hlavně čisté ubytování Filoxenia za slušnou cenu

Paní domácí byla moc příjemná, apartmán pro nás měla připravený ihned po příjezdu - kolem desáté dopoledne. Delegátka Šárka byla milým překvapením, opravdu člověk na svém místě, působící na lidi tak, že zvládne zařídit vše na světě :) Moc ...

Celkový dojem

Paní domácí byla moc příjemná, apartmán pro nás měla připravený ihned po příjezdu - kolem desáté dopoledne. Delegátka Šárka byla milým překvapením, opravdu člověk na svém místě, působící na lidi tak, že zvládne zařídit vše na světě :) Moc jsme si užili výlet lodí na sopečné ostrůvky a oběd na ostrově Thirasia byl nepřekonatelný zážitek. Přes paní delegátku jsme si rovněž půjčovali auto - dostali jsme za cenu nejmenšího nabízeného vozu úplně nové zařazené o dvě třídy výš, moc děkujeme :)

Poloha

Pláž s tmavým pískem typickým pro Santorini, čistá. Do moře jsme boty nepotřebovali, ale na chůzi po rozpáleném písku ano. Hezčí než Perissa byla pláž Vlychada.

Ubytování

Ubytovali jsme se v jednoduchém, prakticky zařízeném apartmánu s kuchyňským koutem a novou koupelnou. Každý den bylo perfektně uklizeno, během týdne jsme 3x dostali čisté ručníky. Výhodou ubytování je bazén a možnost zakoupení drobného občerstvení u baru.

Stravování

V hotelu byla možnost dokoupit snídaně, kterou jsme nevyužili, hned v sousedství je totiž pekárna, která má otevřeno 24 hodin denně.

Další služby

V okolí ubytování je dostatek obchodů, kaváren a barů. Ceny stejné jako kdekoliv jinde v Řecku.

Martina Paldrychová
18.07.2019
8,5
UBYTOVÁNÍ 7
SLUŽBY 9
OKOLÍ 9
STRAVA 9
Skvělá dovolená na velmi zajímavém ostrově

Pobyt v Perisse byl příjemný - klidné letovisko, dlouhá promenáda s tavernami, bary, všude velmi dobře vaří, ceny nejsou nijak vyšší než na jiných ostrovech. Pláž dlouhá - tmavý písek s kameny (do moře bohužel musí být téměř všude boty). ...

Celkový dojem

Pobyt v Perisse byl příjemný - klidné letovisko, dlouhá promenáda s tavernami, bary, všude velmi dobře vaří, ceny nejsou nijak vyšší než na jiných ostrovech. Pláž dlouhá - tmavý písek s kameny (do moře bohužel musí být téměř všude boty). Naopak města Fira a Oia (které jsou překrásné a určitě se musí navštívit) jsou přeplněné jednodenními turisty z ostatních ostrovů a ceny v restauracích jsou dvojnásobně vyšší. Nepříjemný na ostrově je téměř každodenní silný vítr, který ve spojení s vedrem hodně unavuje.

Poloha

Okolí hotelu bylo čisté, kousek na pláž. Vedle supermarket, lékárna a dobrá pekárna.

Ubytování

Filoxenia je na první pohled pěkný hotýlek. Na druhý pohled už je to horší - (byli jsme v pokoji č. 12 - v 1. patře) - manželská postel je uzší cca 140 cm s jednou matrací, takže, když si jeden člověk sedne, druhý se zhoupne. Kuchyňská linka je maličká, špatně vybavená (pánev se zcela poškrábaným dnem, chybí nůž, prkénko a řada dalších věcí). Koupelna maličká, sprcha volná, takže při sprchování, i když se snažíte jak můžete, tak zacákáte záchod a vše okolo. Při sezení na záchodě musíte mít nohy ve sprše :-) :-) (to není sranda, opravdu se nám nohy těžko vešli vedle záchoda). Kosmetiku není možné nikam dát (nebyly tam žádné poličky - v některých jiných pokojích poličky jsou). Aspoň tam byl fén na vlasy - to potěšilo :-). Balkón byl fajn, ale protože byl každý den vichr a slunce tam pralo, tak se ráno snídat na balkóně nedalo.Více hvězdiček dávám za to, že přes tyto všechny nedostatky pokoj byl vcelku pěkný, čistý a z balkónu byl pěkný výhled na hory.

Stravování

V hotelu jsme žádné stravování neměli. Chodili jsme do taveren a všude velmi dobře vaří. Např. smažené kalamáry nebo sea bass ryby na grilu jsou skvělé.

Další služby

Každý den perfektně uklizený pokoj. Požádala jsem o novou pánev (ta v kuchyni byla s velmi poškrábaným dnem), paní v recepci nám ji slíbila, ale žádnou jsme nedostali. Za to srážím hvězdičku :-).Skvělá byla delegátka Šárka - o ostrově a Řecku ví úplně všechno, výlety s ní byly velmi zajímavé. Jen bych se přimlouvala, aby autobusový zájezd byl zkrácen např. o ochutnávku vín nebo o jeden kostel (na večerní západ slunce v Oia jsme přijeli všichni totálně unavení, zpocení..., což byla škoda.... odjezd v 9:30 a návrat ve 22:30 - to je prostě moc).

Renata J.
04.07.2019
9,8
UBYTOVÁNÍ 9
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Naprostá spokojenost

Velmi přijemné a útulné ubytování, moc příjemný a ochotný personál. Pláž i promenáda včetně taveren taky OK.

Celkový dojem

Velmi přijemné a útulné ubytování, moc příjemný a ochotný personál. Pláž i promenáda včetně taveren taky OK.

Poloha

nádherná zahrada k posezení, vedle potraviny i pekárna

Ubytování

příjemný, útulný, ale malý apartmán

Stravování

měli jsme bez stravy a jedli jsme v okolních tavernách, velký výběr, naprostá spokojenost

Gabriela Barešová
19.06.2019