Recenze - ORFEAS

Zobrazit ubytování
9,1
6 hodnocení
8,2
UBYTOVÁNÍ
9,7
SLUŽBY
9,7
OKOLÍ
8,8
STRAVA
9
UBYTOVÁNÍ 8
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 8
Skvělá dovolená

Byli jsme nadmíru spokojeni, až na pár nepodstatných maličkostí...

Celkový dojem

Byli jsme nadmíru spokojeni, až na pár nepodstatných maličkostí...

Poloha

Okolí hotelu bylo OK. Pláž čistá kamínková, boty do vody se hodí, ale nejsou nutností (spíš kvůli rozpáleným kamínkům). Moře naprosto úžasné, vyplatí se přivstat cca na 06:00 kvůli východu slunce a rovnou se vykoupat :-) Restaurací mraky, doporučujeme restaurant Balsamiko (majitel se krásně baví česky:-) ), nebo Amélie, na kafe restaurant Koralli. Ale určitě si vyberete i jinde.

Ubytování

V rámci cenové relace naprosto dostačující, kdo chce luxus, musí jinam. Majitelé byli k dispozici pouze první den, až poslední den se nám je podařilo "odchytit" kvůli platbě turistické taxi :-) Ke studiu byl pouze jeden klíč s kartou, tudíž bylo nemožné mít puštěnou klimatizaci při odchodu ven a musela se pouštět až při příchodu, takže jsme se vraceli do vyhřátého studia. Jinak bylo vždy uklizeno a ručníky čisté! Byli jsme spokojeni.

Stravování

Strava je všude super, dvě hvězdičky strhávám jen za to, že někde jsou ceny téměř dvojnásobné a vyplatí se hledat a ne hned skočit na lep všudypřítomným naháněčům do restaurací a taveren.

Další služby

Delegátka Šárka byla úžasná, dostali jsme naprosto všechny informace, které jsme potřebovali a výlet s nepřetržitým výkladem byl naprosto super!!!

Petr Černý
14.07.2019
9,3
UBYTOVÁNÍ 7
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Krásná dovolená

Dovolenou jsme si užili a vzhledem k tomu, že jsme měli v plánu především poznávat tento kouzelný ostrov, díky úžasné delegátce Šárce a jejím profesionálnímu přístupu, dovolená předčila naše očekávání.

Celkový dojem

Dovolenou jsme si užili a vzhledem k tomu, že jsme měli v plánu především poznávat tento kouzelný ostrov, díky úžasné delegátce Šárce a jejím profesionálnímu přístupu, dovolená předčila naše očekávání.

Stravování

Stravovali jsme se sami především v místních tavernách, kterých je nespočetné množství, nebo nákupy v marketech, kterých je také dostatek na každém kroku.

Šárka
11.07.2019
8,5
UBYTOVÁNÍ 8
SLUŽBY 10
OKOLÍ 8
STRAVA 8
Příjemná dovolená

Středisko Kamari je v září klidnější místo s velkým množstvím taveren a obchůdků. Promenáda s obchůdky a tavernami je velmi hezká. Mimo promenádu a její okolí jsou ostatní části Kamari s typicky řeckým nepořádkem. Vzhledem k malé rozloze ...

Celkový dojem

Středisko Kamari je v září klidnější místo s velkým množstvím taveren a obchůdků. Promenáda s obchůdky a tavernami je velmi hezká. Mimo promenádu a její okolí jsou ostatní části Kamari s typicky řeckým nepořádkem. Vzhledem k malé rozloze ostrova je Kamari velmi dobrou základnou pro poznávání ostrova všemi směry, zvláště autem, autobusem je spojení do Firy a odtud pak je možnost cestovat po ostrově. Pozor - Santorini je hlavně hornatý ostrov.

Poloha

Apartmány jsou ve velmi klidné oblasti a velmi blízko přímou cestou mezi obchůdky a tavernami k moři (5 min.), naproti ubytování obchůdek s příznivými cenami (6 x 1,5 l vody: 1,4 euro) i poměrně širokým sortimentem.Vstup do moře v Kamari není příliš vhodný pro malé děti, také doporučuji obuv do vody, pláž pokrývají tmavé kamínky různé velikosti, občas ostřejší (i jako jemnější štěrk), voda je čistá, v září teplota vody cca 26 stupňů, během pobytu 3 x větší vlny, stálý větřík až vítr.

Ubytování

Apartmán č. 4 (první patro bez výtahu, zavazadla pomohl vynést majitel)- pro 2 osoby velmi prostorný, starší a funkční vybavení, dostatek úložného prostoru, na řecké poměry pěkná rekonstruovaná koupelna se sprch. vaničkou a závěsem, jen velmi hlučný ventilátor (na dovolené je to maličkost), tvrdší matrace, kuchyň. linka s varnou konvicí a dvouvařičem, nejzákladnější vybavení, naprosto v pořádku je denní úklid, výměna ručníků apod.. Funkční tichá klimatizace v místnosti s postelemi, dlouhý balkon s posezením a praktickým sušákem na prádlo (bez kolíčků) Velmi příjemná je velká terasa na střeše budovy s mnoha pohodlnými lehátky, posezením, vířivkou a barem s českou obsluhou (slečna dělá výborné frapé), ceny příznivé.

Stravování

V místě perkárna, mnoho obchodů a taveren, bezkonkurenčně nejlevnější na nákup je LIDL u hlavní komunikace v hl. městě Fira (7 km).

Další služby

Chtěla bych vyzdvihnout velmi vysokou profesionalitu delegátky VTT/VIAMARE p. Šárky, její výjimečné organizační schopnosti, velmi příjemné vystupování a ochota každou maličkost rychle vyřešit, praktický a vstřícný přístup ve všech situacích, hluboké znalosti historie i místních poměrů, schopnost velmi poutavě seznámit se zajímavými místy. Vzhledem k tomu, že se mi stal na konci pobytu na organizovaném výletu úraz (poranění nohy o střep v moři),velmi si cením také jejího příjemného a lidského přístupu v nepříjemné situaci.

Jaroslava Kůrková
21.09.2018
8
UBYTOVÁNÍ 7
SLUŽBY 8
OKOLÍ 10
STRAVA 7
úplně jiné Řecko, než jaké znám, úchvatné, úžasné

Krása ostrova Santorini je naprosto neobyčejná. I když chybí původní vegetace, pracně vypěstované rostlinstvo na strmých svazích kaldery doplňuje kolorit bílých domků a zanechává zvláštní dojem umocněný kontrastem zbytku sopky. Geologicky ...

Celkový dojem

Krása ostrova Santorini je naprosto neobyčejná. I když chybí původní vegetace, pracně vypěstované rostlinstvo na strmých svazích kaldery doplňuje kolorit bílých domků a zanechává zvláštní dojem umocněný kontrastem zbytku sopky. Geologicky i turisticky zajímavá destinace.Zájezdu včetně letu, transferu z/na letiště, ubytování a komunikaci s delegátkou není co vytknout - naprostá spokojenost.

Ubytování

spokojenost - není co dodat

Šárka Opletalová
27.08.2018