Recenze - ORFEAS

Inspirujte se před výběrem dovolené a prohlédněte si recenze hotelů od klientů nebo napište recenzi hotelu vlastní. Recenze hotelů jsou dobrým vodítkem pro výběr vhodného ubytování.
9,1
9 hodnocení
8,4
UBYTOVÁNÍ
9,8
SLUŽBY
9,3
OKOLÍ
9
STRAVA
8,5
UBYTOVÁNÍ 8
SLUŽBY 10
OKOLÍ 8
STRAVA 8
Skvělá dovolená

Byli jsme na Santorini v Kamari v termínu 17-24. září. Byla s námi naprosto skvělá průvodkyně Šárka. Naprosto vše perfektně zorganizovala. Příjezdem počínaje a odjezdem konče. Zúčastnili jsme se i dvou zájezdů. Množství informací, kterými ...

Celkový dojem

Byli jsme na Santorini v Kamari v termínu 17-24. září. Byla s námi naprosto skvělá průvodkyně Šárka. Naprosto vše perfektně zorganizovala. Příjezdem počínaje a odjezdem konče. Zúčastnili jsme se i dvou zájezdů. Množství informací, kterými nás zahrnula bylo impozantní. Vždy byla milá a příjemná. Prostě nejlepší průvodkyně, kterou jsme kdy zažili. O krásách ostrova není třeba mluvit. Je také úžasný. Mgr. Jaroslav Hruška

Ubytování

Standardní tříhvězdičkové

Stravování

Bez jídla, obchod přes ulici, množství výborných restaurací v okolí.

Další služby

Průvodkyně Šárka byla úžasná viz. výše.

Jaroslav |Hruška
26.09.2019
9,3
UBYTOVÁNÍ 9
SLUŽBY 10
OKOLÍ 8
STRAVA 10
Santorini - dovolená, která není o klidu

Už dlouho jsem si přála poznat tento ostrov, protože Řecko miluji, ale měla jsem si o něm více přečíst než jsem na něj vyrazila, protože Santorini je Santorini a s klidným Řeckem, který o svých dovolených vyhledávám to OPRAVDU není. Je ...

Celkový dojem

Už dlouho jsem si přála poznat tento ostrov, protože Řecko miluji, ale měla jsem si o něm více přečíst než jsem na něj vyrazila, protože Santorini je Santorini a s klidným Řeckem, který o svých dovolených vyhledávám to OPRAVDU není. Je určitě nezapomenutelné ho navštívit, ale pro mě to bylo velké rozčarování, skutečně jsem netušila, že se budu prodírat davy a snažit se o pár fotografií těch krásných domečků a uliček, které znám z obrázků, aniž by mě někdo okradl nebo vypíchl oko "selfí" tyčí. A tak musím říct, že jsem byla zklamaná a ze západu slunce v městečku Oia jsem zbaběle utekla. Je to jen můj názor a pohled na to co jsem zažila, ale ty neskutečné davy, které tam proudí připomínají manifestaci a ne prohlídku krásných míst. Bohužel mi nepřálo ani počasí, ale to se naplánovat nedá. Velký vítr, zákaz koupání pro neskutečné vlny, které ve svém důsledku ukradly pláž až po druhou řadu slunečníků. Prostě letos se nepovedlo... i když vybrala jsem si dovolenou sama a prostě dovolená nebyla o kokrhání kohouta a bečení ovcí, přece jen jsem si odpočinula při sklence jejich výborného vína.

Poloha

Přes prvotní dojem bylo ubytování klidné, velmi pohodlné, čisté. V okolí možnost nákupu, blízkost pláže i taveren. Pláž je bohužel ne příliš vhodná pro děti, starší lidi ev. neplavce a zcela určitě koupání v botách. Chodit se po ní nedá, boří se a lávové vyvřeliny kloužou. Takřka po celé délce je lemována promenádou s nespočtem taveren, obchodů, cukráren, různými bary a posezeními takřka po celý den.

Ubytování

Ubytování v apartámu Orfeas bylo velmi pěkné, prostorné, čisté a kupodivu klidné, i když domy jsou na sebe přilepené jako vosí hnízda a občas jsem nevěděla co komu "patří". Díky náhodě jsem zjistila, že máme na střeše vířivku, minibar kde obsluhuje pan domácí a lehátka, do Orfeas jsou totiž 3 vchody:)))

Stravování

Stravovala jsem se ve vlastní režii. Na snídani jsem měla možnost si nakoupit v obchodě vše co má člověk rád a vše co si přeje ochutnat. Velký výběr taveren dává možnost též velkého výběru jídla od řeckých, rybích, mezinárodních i cenově dostupných. Jídla byla vždy chutná, v tavernách si váží zákazníků, v některých vám přidají k menu ještě malou pozornost, zmrzlinu, ouzo - samozřejmě oficiciálně to mají započítané, ale při placení to na účtence není a dobře to vypadá:))) a přilákají si další zákazníky.

Další služby

Můj největší dík patří paní delegátce Šárce, která nám předala spoustu důležitých informací. Pomohla se zajištěním pronájmu auta a hlavně zajistila bezproblémové prožití lodního výletu, který se kvůli nepříznivému počasí odkládal a nakonec se uskutečnil až den před odjezdem, ale díky ní byl velmi příjemný, protože zná tamní poměry předjely jsme všude ty neskutečné davy a měli možnost alespoň na chvíli mít navštívené místo pro sebe. Je to neskutečné sluníčko, které září každý den úsměvem a vše řeší profesionálně a na velké úrovni, patří jí můj dík a velký obdiv.

Alena Muráriková
25.09.2019
10
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
pohodová dovolená s ročním miminem

ubytování s plným komfortem, vyčerpávající informace od delegátky, živé středisko a čisté moře

Celkový dojem

ubytování s plným komfortem, vyčerpávající informace od delegátky, živé středisko a čisté moře

Poloha

okolí apartmánu je klidné, pár kroků od hlavní promenády s obchody a restauracemi a zastávky busu. bus jezdí do hlavního města Firy za 1,80 EUR a navazují na něj další spoje různě po ostrově. pláž je široká, plná pohodlných matracových lehátek a slunečníků, které vždy patří určité restauraci nebo kavárně. jejich využití je volné a očekává se, že si člověk objedná aspoň jedno pití. přístup do moře je strmější, ale blíže ke skále se skalnatá plotna mění na kamínky a písek, takže je vhodná i pro cachtání malých dětí.

Ubytování

apartmán č. 4 byl více než dostatečně vybavený (nádobí na případné vaření, velká lednice a mrazák, dvouplotýnka, varná konvice), obrácený na sever, takže panoval stále příjemný chládek. klimatizaci jsme využili zřídka, stačily otevřené dveře na balkon, odkud foukal příjemný chládek. je v prvním patře po příkrých schodech, pod schody jsme mohli bez obav nechat zaparkovaný kočárek. úklid probíhal každý den, vše na jedničku. wifi fungovala skvěle.

Stravování

naproti apartmánům je menší market, kousek nahoru po silnici větší obchoďák BIG, na druhé straně fotbalového stadionu pak skvělá pekárna a vedle zastávky autobusu malá kavárna s vynikající výběrovou kávou arabicou a bagely :) jinak na promenádě nepřeberné množství restaurací a taveren - kromě jedné (jedno rozvařené a jedno nedovařené jídlo v Taverně Zorbas) bylo jídlo všude dobré. v paralelní ulici s kolonádou se jí ale nejlépe (např. rest. Balsamico nebo Rakomelo)!

Další služby

od delegátky Šárky jsme využili "jen" informace o ostrově, ale je vidět, že se dobře vyzná (a mluví plynně řecky).

Iva Köhler
12.09.2019
9
UBYTOVÁNÍ 8
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 8
Skvělá dovolená

Byli jsme nadmíru spokojeni, až na pár nepodstatných maličkostí...

Celkový dojem

Byli jsme nadmíru spokojeni, až na pár nepodstatných maličkostí...

Poloha

Okolí hotelu bylo OK. Pláž čistá kamínková, boty do vody se hodí, ale nejsou nutností (spíš kvůli rozpáleným kamínkům). Moře naprosto úžasné, vyplatí se přivstat cca na 06:00 kvůli východu slunce a rovnou se vykoupat :-) Restaurací mraky, doporučujeme restaurant Balsamiko (majitel se krásně baví česky:-) ), nebo Amélie, na kafe restaurant Koralli. Ale určitě si vyberete i jinde.

Ubytování

V rámci cenové relace naprosto dostačující, kdo chce luxus, musí jinam. Majitelé byli k dispozici pouze první den, až poslední den se nám je podařilo "odchytit" kvůli platbě turistické taxi :-) Ke studiu byl pouze jeden klíč s kartou, tudíž bylo nemožné mít puštěnou klimatizaci při odchodu ven a musela se pouštět až při příchodu, takže jsme se vraceli do vyhřátého studia. Jinak bylo vždy uklizeno a ručníky čisté! Byli jsme spokojeni.

Stravování

Strava je všude super, dvě hvězdičky strhávám jen za to, že někde jsou ceny téměř dvojnásobné a vyplatí se hledat a ne hned skočit na lep všudypřítomným naháněčům do restaurací a taveren.

Další služby

Delegátka Šárka byla úžasná, dostali jsme naprosto všechny informace, které jsme potřebovali a výlet s nepřetržitým výkladem byl naprosto super!!!

Petr Černý
14.07.2019
9,3
UBYTOVÁNÍ 7
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Krásná dovolená

Dovolenou jsme si užili a vzhledem k tomu, že jsme měli v plánu především poznávat tento kouzelný ostrov, díky úžasné delegátce Šárce a jejím profesionálnímu přístupu, dovolená předčila naše očekávání.

Celkový dojem

Dovolenou jsme si užili a vzhledem k tomu, že jsme měli v plánu především poznávat tento kouzelný ostrov, díky úžasné delegátce Šárce a jejím profesionálnímu přístupu, dovolená předčila naše očekávání.

Stravování

Stravovali jsme se sami především v místních tavernách, kterých je nespočetné množství, nebo nákupy v marketech, kterých je také dostatek na každém kroku.

Šárka
11.07.2019