Výlety na Severním Kypru

Kam vyrazit a co zažít

Tipy pro výlety na Severním Kypru

••• OBECNÉ INFORMACE K VÝLETŮM •••

Výlety pořádá místní cestovní kancelář, TRAVEL FAMILY je pouze jejich zprostředkovatel. Program a ceny výletů se mohou během sezóny měnit! Aktuální nabídka výletů vč. platných cen bude představena po příjezdu do destinace. Uskutečnění výletů je závislé na zájmu účastníků, na místních, ale i na klimatických podmínkách a ne vždy se uskuteční v plném rozsahu. TRAVEL FAMILY v žádném případě nemůže garantovat uskutečnění nabízených výletů.

Lodní výlet

Nezapomenutelná plavba lodí podél Kyrenijského pobřeží. Vyplutí z přístavu v Kyrenii, zastávka na vyhlášené pláži Escape na západní straně ostrova s možností vodních sportů (za poplatek). Po chutném obědě na palubě lodi zastávky v zátokách na koupání v křišťálově průzračném moři.

Kyperská noc

Atraktivní a žádaný program plný folkloru a kyperských specialit.

Famagusta (Gazimağusa)

Navštívíme klášter sv. Barnabáše, kde je dnes umístěno archeologické muzeum a muzeum středověkých ikon. Po prohlídce zastávka v oblíbeném římském městě Salamis. Po obědě následuje prohlídka známého města Famagusta se zachovalými středověkými hradbami, návštěva tzv. Othelovy věže, dále prohlídka mešity a původně gotické katedrály sv. Mikuláše ze 13. století. Na závěr navštívíme i tzv. „město duchů“ Varosha.

Poloostrov Karpaz

Výlet za poznáním typického kyperského života na nejzajímavější část ostrova, civilizací dosud nedotčenou krajinu, poloostrova Karpaz s nádhernou přírodou, kde dodnes žijí polodivocí osli. Prohlídka lidové stáčírny olivového oleje s možností ochutnávky i nákupu oleje. Návštěva kláštera Apoštola Ondřeje. Po obědě v restauraci u pláže možnost koupání na nejkrásnější pláži severního Kypru – Zlatá pláž. Cestou zastávka ve vesničce Dipkarpaz s možností prohlídky mešity.

Kyrenia (Girne)

Oblíbený a žádaný výlet s možností návštěvy pozůstatků známého hradu svatého Hilariona, který se dle pověsti stal předlohou pro hrad ze Sněhurky od Disneyho. Po prohlídce návštěva vesničky Bellapais. Opatství Bellapais je považováno za mistrovské dílo gotického umění a ze svých ochozů nabízí fantastický výhled na Kyrenii. Prohlídka mohutného hradu v Kyrenii s vrakem antické lodi starým 2300 let a možnost procházek či nákupů v kyrenijském přístavu.

Hlavní město Nikósie (Lefkósie)

Vyhledávaný výlet do hlavního města Nikósie (Lefkosia), které je jako jediné hlavní město na světě rozdělené mezi 2 státy – severní a jižní Kypr. Během návštěvy spatříte tzv. „zelenou linii“ – hranici mezi severním a jižním Kyprem, zachovalé hradby, Kyrenijskou bránu ze 16. stol. s jedním z hlavních vstupů do starého města v Nikosii, katedrálu sv. Sofie, která byla r. 1581 přeměněna na mešitu Selimiye. Dále návštěva Büyük Han (Velký Hostinec), původně hostinec z 16. století, posléze vězení. Možnosti nákupů v severní části města, příp. v obchodech v jižní části Nicosie. K přechodu hranice na jižní Kypr je nutný cestovní pas.

Zájezdy do letovisek