Recenze - TELIS

Inspirujte se před výběrem dovolené a prohlédněte si recenze hotelů od klientů nebo napište recenzi hotelu vlastní. Recenze hotelů jsou dobrým vodítkem pro výběr vhodného ubytování.
9,4
47 hodnocení
9,5
UBYTOVÁNÍ
9,5
SLUŽBY
9,2
OKOLÍ
9,3
STRAVA
8,8
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 5
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Skiathos září 2023

Ostrov Skiathos je krásný, bohužel nás zastihla bouře Daniel.Moře čisté, jemný písek. Milí lidé, hotel úžasný, čistý a všichni ochotní.Jen k Telisu II dost do kopce. Na recepci není kniha cestovní kancelářea delegát také nebyl na ostrově. ...

Celkový dojem

Ostrov Skiathos je krásný, bohužel nás zastihla bouře Daniel.Moře čisté, jemný písek. Milí lidé, hotel úžasný, čistý a všichni ochotní.Jen k Telisu II dost do kopce. Na recepci není kniha cestovní kancelářea delegát také nebyl na ostrově. Voda není pitná, je to v Řecku běžné, alepřímo jsme nebyli upozorněni. Nosit balíky vod k Telisu II není příjemné.Z pokoje nebyl ani boční výhled na moře, jen ve stoje z balkonu. Snídaněkaždý den stejné, ale vynikají a všeho hodně.

Ubytování

Pokoje dobře vybavené, nádobí méně, ale stačilo nám. Vše čisté a častý úklid. Tak uklizeno jsme v Řecku nezažili.

Stravování

výborné snídaně, v tavernách draho, ale bylo jich v místě hodně a pěkných

Další služby

V dispospozicích, které jsme obdrželi pár dní před odjezdem, bylo uvedeno, že bude na místě delegát pan Houdek. Při příjezdu jsme byli nemile překvapeni.Telefonicky jsme se domlouvali s paní Emílií, která byla ochotná a poradila nám. Zajistila nám i auto, které jsme bohužel díky bouři nemohli využít.

Vlaďka
19.09.2023
7,3
UBYTOVÁNÍ 8
SLUŽBY 8
OKOLÍ 5
STRAVA 8
Typicky řecké

Cestovní kancelář měla skvěle organizovanou dopravu i ubytování.

Celkový dojem

Cestovní kancelář měla skvěle organizovanou dopravu i ubytování.

Poloha

Volba místa námi nebyla nejšťastnější, neboť jsme očekávali klidnější dovolenou. Penzion Telis 1 je umístěn u hlavní silnice na ostrově s hustou dopravou a to i v noci. K pláži se tato silnice musí přejít. Jinak pláž a moře čisté. Hodně rybek. Výborná autobusová doprava po jižní straně ostrova. Hodně jsme ji využívali k přesunům na další pláže a do města Skiathos.

Ubytování

Milý penzion, velmi čistý. Neustále nám měnili ručníky i prostěradla. Kolem pěkná terasovitá zahrada s citrusy

Stravování

Snídaně výborná. Odlétali jsme brzo ráno a připravili nám snídani o hodinu dříve.

Radka
03.09.2023
9,5
UBYTOVÁNÍ 9
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 9
Jedna z nej destinací

Cestujeme s Viamare, potažmo s Travel Family už přes 15 let a mj. z důvodu, že znají lokální poměry a dokážou nasmlouvat vhodné ubytování. Tady na Skiathosu klaplo vlastně úplně všechno. Ostrov je příjemně zelený (ve srovnání s jinými ...

Celkový dojem

Cestujeme s Viamare, potažmo s Travel Family už přes 15 let a mj. z důvodu, že znají lokální poměry a dokážou nasmlouvat vhodné ubytování. Tady na Skiathosu klaplo vlastně úplně všechno. Ostrov je příjemně zelený (ve srovnání s jinými řeckými ostrovy), moře průzračné a klidné, turistů tak akorát, počasí parádní, místní lidé příjemní s dobrou náladou.Skiathos je menší ostrov, kde je vlastně jediné město (Skiathos Town, moc pěkné s kolonádou kolem Starého a Nového přístavu a hlavní nákupní ulicí Papadiamantis), celá pobřežní komunikace měří cca 15 km a místní veřejná doprava funguje jako pražská MHD (svezete se za 2 nebo 3 EUR a bus jezdí pravidelně každých 15 minut od časného rána do 1:30 v noci), zastávky jsou označeny čísly (od 0 v hlavním městě do 26 na konci ostrova v Koukounaries). Autobus zastavuje u všech hlavních pláží. Krásně jsme si odpočinuli (detaily níže).

Poloha

Ve vesničce Agia Paraskevi je všechno, co běžný turista potřebuje. 3 supermarkety v bezprostředním dosahu. Pláž možná nejpohodovější na ostrově, vůbec ne přelidněná, "věřejná část" (se slunečníky a 2 lehátky za 15 EURO/den) má nejlepší část pláže. 2 bary + hotelová část (Skiathos Princess hotel s výbornou restaurací - pozor, pokud nebydlíte přímo v hotelu, chtějí za slunečník a 2 lehátka 40 EURO). Toalety na pláži čisté, celkově to bylo moc fajn. Na obě strany moře se otvírají další pláže, ale ta naše místní nám přišla nejlepší. Moře klidné s ideální teplotou (na začátek července).Koho zajímají národnosti na pláži - převažují angličtí důchodci (velmi klidní), nějací Italové (trošku hlučnější a kolektivní, ale milí), pár Jugoslávců (asi Srbové), a místí, kteří přijedou na víkend (v pohodě, jako ostatně všichni místní lidé). Čechů velmi málo (nehodnotím, jestli je to dobře nebo špatně, jenom konstatuji).Dobrodružnější povahy můžou vyběhnout na kopec na vesničkou a procházet se po množství turistických stezek (Skiathos je hikers paradise).

Ubytování

Dvě hvězdy a každá hvězda skutečně poctivá. Na Řecko nadstandardní vybavení, v apartmánu všechno fungovalo (plotýnka, lednice, fén na vyžádání, třetí židle na balkón bez problému), úklid každý den a velmi důkladný - paní uklízečka byla skvělá.Orientace balkónu na Východ, tudíž od cca 11 hod máte slunce v zádech a na balkóně se dá existovat bez problému. Klimatizace samozřejmostí. Pláž je vzdálená cca 5 minut pomalou chůzí, můžete na ní dojít několika způsoby, klidně přes areál blízkého hotelu Skiathos Princess. Ráno si seběhnete k moři a pak na snídani - těžká pohoda.POZOR - místní voda není pitná ani po převaření - ale to si nestěžuji, jenom upozorňuji. Balenou vodu si koupíte za drobné v supermarketu hned u ubytování.

Stravování

V ubytování jsme se nestravovali, ale snídaně, kterou si můžete kdykoli objednat, vypadala na řecké poměry velmi slušně. V supermarketu hned naproti ubytování mají všechny základní potraviny, které byste v Řecku na dovolené očekávali. Na večeře jsme chodili denně a téměř nikdy jsme se nezklamali - přímo v Ag. Paraskevi můžeme doporučit: Platanias bar a restaurant (velmi dobré), Mesostratos (výborné), Kohyli (velmi dobré). V širším okolí určitě tavernu Strofilia (zastávka busu číslo 24).V hlavním městě se mrkněte do oblasti nad Starým přístavem nebo v bočních uličkách kolem Papadiamantis a vybírejte, co je libo. Servis byl téměř vždy výborný, kuchyně velmi, velmi dobrá.

Další služby

Transfer z letiště bezkonkurenčně nejhladší, jaký jsme zažili. Od výstupu z letadla jsme byli snad do 20 minut na pokoji na hotelu, a to jsme bydleli uprostřed ostrova.V ubytování všechno bez problému, o úklidu už jsem psal.Auto jsme si nepůjčovali, ale nebude to problém, hodně lidí volilo motorku nebo čtyřkolku.

Pavel K
13.07.2023
4,8
UBYTOVÁNÍ 5
SLUŽBY 5
OKOLÍ 5
STRAVA 4
co jsme očekávali, to se nám přibližně splnilo

Nám se ostrov moc líbil. Ubytování příjemné, nejsme moc nároční. Strava nebyla špatná. Pláž i okolí se nám líbilo. Trošku nás zarazil přístup delegáta. Vlastně žádné spojení.

Celkový dojem

Nám se ostrov moc líbil. Ubytování příjemné, nejsme moc nároční. Strava nebyla špatná. Pláž i okolí se nám líbilo. Trošku nás zarazil přístup delegáta. Vlastně žádné spojení.

Honza
02.07.2023
10
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Personál hotelu top notch, místní doprava super, ale nevhodné pro tichou klidnou dovču

Velmi hlučný a turistický ostrov, ale skvělí místní lidé - nakonec si zvyknete. :-)

Celkový dojem

Velmi hlučný a turistický ostrov, ale skvělí místní lidé - nakonec si zvyknete. :-)

Poloha

Zastávka autobusu hned pod hotelem, do Skiathos town dojedete za 10 minut, skoro na každé zastávce jiná pláž - i když nejhezčí jsou ty severní, na které si kousek zajedete (zajdete). Na té nejznámější, na kterou každý den táhly davy (Koukonaries), jsem vydržel 2 minuty. Deštníky s lehátky ve čtyřech řadách, narváno a strašný kravál. Pokud máte rádi přírodní pláže, musíte na sever - na Mandarki, Elias (na tyhle dvě se jde přes krásný les, ve kterém ovšem budete bohužel muset co chvíli uskakovat psychopatům na čtyřkolkách) nebo Aselinos beach (na tu dokonce 5krát denně zajíždí místní autobusová linka). Tam je Skiathos opravdu nádherný. Lalaria je past na turisty - podobně jako Navagio na Zakynthosu. Dá se na ní jen lodí a vypadá dobře hlavně na fotkách. Z přístavu jezdí trajekty a výletní lodě na sousední ostrovy Skopelos a Alonissos. Samozřejmě jsem nemohl vynechat planespotting na plácku za letištěm - pověst nepřehání, opravdu to je evropský "Saint Martin" ;-)

Ubytování

Chtěl jsem úplně vynechat "hvězdičkování" - nechtěl jsem nikomu ubližovat. Ale systém vás bohužel bez číselného ohodnocení nepustí dál. Nahážu sem tedy kvůli skvělému hotelovému personálu samé desítky a to podstatné bude ve slovech. Takže Telis 2 má zásadní problém, se kterým se ale setkáte skoro všude v podobných ubikacích - od sousedů slyšíte každý krok, každé slovo, každé šoupnutí židlí. Kam se hrabe panelák. A jelikož je Skiathos hodně turistický ostrov, je potřeba počítat s tím, že místní busy jezdí až do jedné hodiny v noci a většina hostů se chová naprosto sobecky. Stěhování nábytku ve tři ráno, ječení a hádky, hulení na sousedícím balkóně, odděleném od toho vašeho jen velmi nízkou zídkou (to pak můžete jen utěsnit dveře, zatáhnout závěs a pustit klimatizaci) atd. atp. Prostě pokoje jsou neodhlučněné a velmi blízko sebe (jedna nudle vedle druhé), což zřejmě odpovídá kategorii hotelu. Proti personálu ani slovo - ten je skvělý. Ale hosti jsou často příšerní a poměrně rychle se mění, takže absolutně nevíte, koho další den vyfasujete nad sebe a vedle sebe. Doporučuji přibalit do kufru patery špunty do uší, sluchátka se špičkovým ANC a k tomu ještě nejlíp nějaké sleep headphones - pak se to dá. Co se týče vybavení pokoje, je dostačující. Samozřejmě nechybí typicky řecký sprchový kout, po jehož použití máte potopu po celé koupelně, včetně vlezlého plastového závěsu - ale to je v Řecku úplně běžné i ve "čtyřhvězdách".

Stravování

Ubytování záměrně zakoupené bez stravy. Samozřejmě všude spousta restaurací a taveren ve kterých se dobře najíte - řecký standard, všechno dobré. Na třetí zastávce velký supermarket Sklavenitis. Kupodivu tam není Lidl. :-)

Další služby

Místní personál v hotelu byl naprosto top notch - skvělý, nápomocný, ochotný a milý (jako ostatně skoro všichni místní lidé - to je jeden z důvodů, proč do Řecka jezdím). Vyžádanou rychlovarnou konvici, která není běžnou součástí výbavy, mi donesli za 15 minut, úklid, vynášení košů a výměna ložního prádla a ručníků probíhala denně. Prostě luxusní služby hotelu! Delegát neviditelný - údajně byl na sousedním ostrově a na Skiathos vůbec nezajíždí. Na SMS nebo telefon reaguje většinou až po jisté těžko odhadnutelné době (většinou až pozdě večer), takže kdyby byl akutní problém.... Zaplaťpámbu nebyl. Pozor na omezenou váhu zavazadel na pouhých 15kg - je to kvůli krátké ranveji a je to i ve smlouvě, ale dá se to snadno přehlédnout, stejně jako ve smlouvě popsaná fyzická nepřítomnost delegáta na ostrově. Pokud přešvihnete váhu byť jen o kilo, doplatíte si 1100 kč.

Newman
02.07.2023