Recenze - TELIS

Zobrazit ubytování
9,5
42 hodnocení
9,6
UBYTOVÁNÍ
9,7
SLUŽBY
9,3
OKOLÍ
9,4
STRAVA
10
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Překrásná dovolená

Nečekala jsem, že ostrov Skiathos je tak překrásný. Ostrov není vůbec hornatý, jako jiné ostrovy Řecka. Ostrov je celý zalesněný, zelený, žádná vyprahlá místa. Moře bylo úžasné, průzračné, klidné, velmi teplé, žádné vlny, ani vítr nijak ...

Celkový dojem

Nečekala jsem, že ostrov Skiathos je tak překrásný. Ostrov není vůbec hornatý, jako jiné ostrovy Řecka. Ostrov je celý zalesněný, zelený, žádná vyprahlá místa. Moře bylo úžasné, průzračné, klidné, velmi teplé, žádné vlny, ani vítr nijak nebyl. Na ostrově není delegát, ten je na ostrově Skopelos, ale to vůbec nevadilo, protože delegátka Marcela byla na telefonu a vše rychle zařídila. Co se týče ubytování - hotel Telis, byl čistý, moderně zařízený, prostorný. Úklid pokoje probíhal každý den a vždy perfektně uklizený. Jediná maličkost, která pokazila první dojem z hotelu, bylo, že hotel je ve stráni a vy musíte vystoupat několik desítek schodů anebo se musíte vydat strmější cestou vzhůru. Ale pokud to vše překonáte a zvyknete si, tak máte nádherný výhled z vaší terasy u pokoje. Rozhodně doporučuji ostrov Skiathos navštívit a zamilujete si ho. Nevím, jak by vypadala návštěvnost v plném provozu, ale v době koronavirové bylo hodně ubytování i taveren zavřeno, nicméně jsem neměla pocit, že pláže jsou poloprázdné, nebo že tam nejsou žádní turisté.

Vladimíra
13.09.2020
8,8
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 8
OKOLÍ 10
STRAVA 7
Perfektní dovolená

Pěkná klidná dovolená, vhodná pro děti. Jenom na pláži není sprcha.

Celkový dojem

Pěkná klidná dovolená, vhodná pro děti. Jenom na pláži není sprcha.

Poloha

Klidné místo plné zeleně, písečná pláž, křišťálově čistá voda. Vhodné pro rodiny s malými dětmi. Trochu vadí frekventovaná silnice bez chodníků.

Ubytování

Perfektní čistota a milý personál.

Stravování

Stravování vyzkoušeno ve 2 restauracích, taverna Kohyli vynikající. Hodně taveren uzavřeno asi kvůli koronaviru a tím malému počtu turistů.

Další služby

Delegátku jsme viděli jen při příletu a odletu, jinak na telefonu. Výlety a doprava: dodržován přesný čas, odvoz zavazadel až na místo. Dokonale organizovaný a neobtěžující odběr vzorků na test COVID, perfektní organizace na letišti, na rozdíl od pražského letiště, kde musíte stát v jedné frontě pro všechny lety a kde vás prohlíží jako zločince.

Jaroslav Sládeček
13.08.2020
9,8
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 9
STRAVA 10
Hotel Telis Skiathos

Krásná dovolená, super čisté ubytování (za dobu pobytu jsme měli 5x čisté povlečení a ručníky, denně úklid), krásná čistá písečná pláž, boty do vody nejsou potřeba, pokud se člověk nechce koupat v okolí skal a kamenů. I když vše bylo ...

Celkový dojem

Krásná dovolená, super čisté ubytování (za dobu pobytu jsme měli 5x čisté povlečení a ručníky, denně úklid), krásná čistá písečná pláž, boty do vody nejsou potřeba, pokud se člověk nechce koupat v okolí skal a kamenů. I když vše bylo poznamenáno koronavirovou krizí, fungovalo zde několik taveren a supermarketů, takže nebyl problém jít na večeři nebo si koupit něco k jídlu. Hromadná doprava na ostrově fungovala výborně, autobusy jezdili oběma směry zhruba každou půlhodinu. Jen je potřeba počítat s tím, že jízdní řády na zastávkách udávají čas odjezdu z konečné stanice, nikoli čas, kdy je autobus v dané zastávce. Ubytování není vhodné pro lidi, kteří mají pohybové problémy, protože je hodně ve svahu. Bydleli jsme v prostřední budově a znamenalo to překonat 25 m výškový rozdíl vždy, když jsme někam šli a dalších 25 m, když jsme se vraceli. Také údaj o vzdálenosti pláže není přesný, možná tak vzdušnou cestou, ale po zemi to je na nejbližší pláž cca 500 m. Ubytování bylo prostorné, s kuchyňským koutem, kde ale nebylo moc nádobí. Koupelna společná se záchodem, v pokoji televize, klimatizace v ceně, terasa, na kterou ráno svítilo slunce, ale už v poledne na ní byl stín. V okolí je krásná příroda, ostrov je hodně zelený, i v červenci byla v některých potocích voda. Pokud má někdo zájem o pěší výlety, dají se velmi dobře podnikat, jen je potřeba počítat s tím, že cesta vede stále do kopce, z kopce a zase do kopce. Jedinou stinnou stránkou byly služby delegáta, které vlastně nebyly žádné. Delegátka sídlila na ostrově Skopelos, na letišti nám předala ubytovací voucher a papír s velmi kusými informacemi o ostrově a svým telefonem, kdybychom něco potřebovali. Pak nás nasměrovala k minibusu, který nás měl dovézt do ubytování. Tím její práce skončila a odjela s klienty, kteří jeli na Skopelos. Pokud bychom chtěli nějaký výlet, na papíru byla adresa cestovní kanceláře v hlavním městě, abychom si to zařídili, stejně tak pokud někdo chtěl pronájem auta apod. Ne, že bychom služby delegáta někdy moc využívali, ale postrádali jsme alespoň základní informace o ostrově.

Poloha

Krásná příroda, čistá písečná pláž, krásně teplá průzračná voda. Pro hůř pohyblivé může být problém ubytování ve strmém kopci.

Ubytování

Díky umístění ve svahu krásný výhled do okolí z terasy, pěkně zařízené studio, klimatizace

Stravování

Stravovali jsme se sami v místních tavernách, k snídani nebylo problém koupit něco v supermarketu.

Další služby

Čisto, denně úklid, příjemný personál

Miroslava Kočová
03.08.2020
9,3
UBYTOVÁNÍ 9
SLUŽBY 10
OKOLÍ 9
STRAVA 9
Pohodová dovolená, krásný Skhiathos

Dovolená v Řecku s Viamare jako obvykle bez problémů.

Celkový dojem

Dovolená v Řecku s Viamare jako obvykle bez problémů.

Poloha

Písečná pláž od hotelu do 10-ti min. pohodlné chůze, moře čisté a v srpnu 2019 teplota 28°C - 29°C! Doporučuji si udělat výlet do hlavního města a využít místní autobusovou dopravu.

Ubytování

Ubytování přesně odpovídá popisu v nabídce, perfektní čistota, 3 x za pobyt (11 dní) vyměněno ložní povlečení i ručníky. Hotel je umístěn ve svahu, takže "mírně" horší dostupnost, ale vše vynahrazeno krásným výhledem.

Stravování

Možnost přikoupení snídaně, v popisu uvedeno "rozšířená kontinentální", což odpovídá nabídce, jen drobné mínus - po celou dobu pobytu beze změn. Ve středisku dostatečné množství taveren.

Další služby

Zúčastnili jsem se dvou organizovaných lodních výletů - doporučuji. Měli jsme na tři dny auto a v podstatě jsme projeli celý ostrov. Ostrov je malinkatý. Určitě stačí i skútr. A jako bonus služby delegátky - paní Marcela Vejnosková. Velmi dobrá znalost ostrova i obecně Řecka. Poradí s typy na výlety i taverny a hlavně profesionální a příjemný přístup nad rámec povinností.

Miroslava Illová
30.09.2019