Recenze - ACHILLION

Zobrazit ubytování
9,4
30 hodnocení
9,3
UBYTOVÁNÍ
9,4
SLUŽBY
9,4
OKOLÍ
9,6
STRAVA
8,8
UBYTOVÁNÍ 9
SLUŽBY 9
OKOLÍ 7
STRAVA 10
nádhera

Bydlení, strava, moře, počasí, výlety, vše naprosto luxusní. A ten klid !! A kdyby pan majitel ráno poklidil plážičku pod penzionem, bylo by to dokonalé !!!!! Díky

Celkový dojem

Bydlení, strava, moře, počasí, výlety, vše naprosto luxusní. A ten klid !! A kdyby pan majitel ráno poklidil plážičku pod penzionem, bylo by to dokonalé !!!!! Díky

Hana Peroutková
02.07.2019
10
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
nádherné a klidně místo

Nádherné a klidné místečko pro ty,co si chtějí odpočinout od shonu,davu lidí atd.krásné koupání, klid a relax

Celkový dojem

Nádherné a klidné místečko pro ty,co si chtějí odpočinout od shonu,davu lidí atd.krásné koupání, klid a relax

Poloha

Žádné davy lidí a hluk.

Ubytování

Ubytování super ,úklid byl každodenní, není co vytknout

Stravování

Určitě ochutnejte v taverně vynikající kuchyň, velké porce,skvělá chuť a dostupné ceny

Další služby

Pán domácí i zamestnanci delaji vše pro spokojenost zákazníka.Denně čistí nádherný bazén, uklízí celý areál a výborne vaří.

Jana
21.10.2018
6
UBYTOVÁNÍ 2
SLUŽBY 2
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Zakynthos je skvělý

Zakynthos je skvělý ostrov a úroveň ubytováním s delegátkou neřeším 😎 Tuto recenzi jsem napsal na žádost CK. CK Wiamare je naprosto v pohodě a mohu doporučit. Už jsem s nimi byli a asi i v budoucnu pojedeme. Vše je pouze o lidech. Díky.

Celkový dojem

Zakynthos je skvělý ostrov a úroveň ubytováním s delegátkou neřeším 😎 Tuto recenzi jsem napsal na žádost CK. CK Wiamare je naprosto v pohodě a mohu doporučit. Už jsem s nimi byli a asi i v budoucnu pojedeme. Vše je pouze o lidech. Díky.

Poloha

Již po druhé a pořád stejná nádhera!

Ubytování

Výhled, poloha, taverna, bazén super. Ale tím to končí. Vybavená kuchyň 🤔🤔🤔, úklidové služby 🤔🤔🤔 no za mě prostě bordel a nevyhovující ubytování pro 13 měsíční dítě. Abych při každém umytí rukou nebyl úplně mokrý, musel jsem opravit kohoutek😎 Ale zde jsme jen přespávali, tak jsme to neřešili. Vedlejší Dionisia - super!!!

Stravování

Jedli jsme po celém ostrově a vše OK, saláty v pohodě, ryby bezva.

Další služby

No, po příletu uvítání, jak na táboře... Hned na letišti jsme měli připravené auto, půjčené po vlastní ose o 1/2 levneji než u CK, ale to je jedno. Je na dotaz jestli zavazadla můžeme dát do zaplaceného transferu a že si je u hotelu vyzvednu, mi bylo řečeno - JÁ se vám o kufry start rozhodně nebudu a teď už běžte já tu mám své klienty... Tak nevím co byla má rodinka😎 Nicméně auto bylo veliké, tak jsme to zvládli úplně v pohodě.

Jan Bernášek
29.09.2018
9,8
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 9
STRAVA 10
Doma v Amoudi

Miluji tohle místo tak, že bych ho chtěla pohanět, aby se tam turismus příliš nerozšířil a nepokazil kvality kvůli kterým ho vyhledávám. Takže takhle: chcípl tam pes. Jsou tu jen dva krámky s potravinami a vším možným a dva se suvenýry - ...

Celkový dojem

Miluji tohle místo tak, že bych ho chtěla pohanět, aby se tam turismus příliš nerozšířil a nepokazil kvality kvůli kterým ho vyhledávám. Takže takhle: chcípl tam pes. Jsou tu jen dva krámky s potravinami a vším možným a dva se suvenýry - prý dražší než Lidl v Zakynthosu. Několik taveren, v nichž vaří tak dobře, že tu nezhubnete, kdybyste se honili od rána do večera. Stává se, že když už jste nacpaní k prasknutí, ještě vám bezohledně přinesou dezert! V jedné taverně a v jednom supermarketu dokonce mluví česky! Jak si pak má člověk připadat jako v cizině?! Není tu žádné korzo, promenáda, diskotéky, hlučící hudba, hoteloví naháněči, dokonce ani bankomat! Řecký večer konající se každou sobotu v taverně Kritamo končí už v půlnoci a těch pár prskavek co vypálí, se nedá ani dost dobře nazvat ohňostrojem. Občas zakokrhá nějaký kohout nebo zaštěká pes. Když si chce někdo užít alespoň kapku vzruchu, musí jít 45 minut po silnici (zkratka přes olivové háje údajně existuje, ale zatím ji nikdo nenašel) do Alikanas. Autobus jezdí prý třikrát denně do Zakynthosu. Když toužíte projet ostrov, musíte si půjčit vozidlo. Pláž je úzká, písečná, takže tu nejsou žádné pásy lehátek k pronajmutí. Skandál - je nutné ležet u bazénu a k moři sejít! Je tu dlouho mělko a voda je příliš průzračná a čistá, takže vidíte svoje sýrovaté nohy, dno vypadá blízko, i když jste v pořádné hloubce a ještě navíc můžete pozorovat i maličké rybičky. Ty občas ďobnou nebo i kousnou, když sebou pořádně nemrskáte. Nenaleznete tu žádné vodní sporty, banány, padáky, prodavače koblih, maséry, jen občas v dálce přejede plachetnice nebo trajekt, či přeletí letadlo. Není tu aquapark, skluzavka, tobogán, půjčovna lodí, dokonce ani paddleboardů. Maximálně si v Clear horizonu můžete půjčit elektrokolo a funět na něm do místních kopců. A moře v noci šumí! Jak má člověk spát? A vítr tu povívá skoro stále, takže se ani pořádné pěkné vedro neudělá. Navíc ten otravně čistý vzduch, který voní trávou, mořem a bylinkami vás neustále nutí propadat smutku, protože vůni nelze zabalit a dovézt domů jako suvenýr. Dál už hanět nevydržím. Jsou tu báječní lidé, krásná krajina, nádherné moře, skvělé jídlo, víno a božský klid. V obchodech seženete všechno, co můžete potřebovat a nemusíte trávit nákupem a hledáním nejvýhodnější ceny mnoho času. Letos jsem tu byla poosmé a cítím se tu doma.

Poloha

Je tu krásně. Když se opustí hlavní cesty, lze konat romantické procházky. Samozřejmě sem tam se najde nějaký nepořádek, ale oproti jiným místům je ho minimum. Olivové háje, různé květiny a byliny, vonící hlína, písek. Nádherně čisté moře. Dlouho mělko, jemňoučký písek. Nádherný výhled na nedalekou Kefalonii. Čistý vzduch. Klid. Kdo chce courat po obchodech, pařit na diskotékách, poslouchat do rána řev a navazovat četné kontakty, ať jede na druhou stranu ostrova do Laganas, tam bude spokojený. Kdo vyhledává klid, přátelské, ale nikoli vlezlé lidi, dobré jídlo a nevadí mu, že na pláži není prakticky místo na lehátka (deku si samozřejmě rozložit můžete, písek je měkký, ale za přílivu vám ji možná moře trochu olízne), ať jede do Amoudi a zapadne do party stále se vracejících klientů.

Ubytování

Achillion je asi nejlepší ubytování, které jsem v Řecku zažila. Snad jen Baladinos v Gerani na Krétě se s ním může měřit. Proto se sem vracím a chci přijet znovu a znovu. Vzorně vedený dům s opečovávanou zahradou, krásným bazénem a výbornou tavernou s milou obsluhou leží kousek od moře. Pokoje se uklízí každý den, dvakrát za 14 denní pobyt se mění ložní prádlo a ručníky. Všechny balkóny jsou orientované k moři (výhled) a na východ, tudíž se nerozpálí a lze na nich posedávat od rána do večera.O všechno se stará a na všechno dohlíží neúnavný a vlídný majitel pan Spiros. Je neustále přítomen, pořád něco kutí kolem domu, opravuje, zalévá, stříhá, čistí a večer obsluhuje v taverně. Když pracovití turisté usínají, tento "líný" Řek ještě poklízí a rovná stoly a dělá účty. Je skutečně neuvěřitelný a nikdo nechápeme, jak to může vydržet.

Stravování

Ach! Nikdy se nebereme polopenzi - to v Řecku nemá smysl. V obchodě tu koupíte základní potraviny, olej, sýry, ovoce, zeleninu, pečivo, sladkosti, všechno, na co pomyslíte za zhruba stejné ceny nebo jen o málo dráž, než v Čechách. Sortiment není široký, ale ani nějak zvlášť omezený. Hodně věcí znáte z domova (globalizace), my se soustředíme na druhy a značky neznámé, místní. Zdejší taverny jsou skvělé. Na grilované maso a místní speciality je skvělý Ovelix. "Malý" pita gyros tu pořídíte od 2,50 Euro, hlavní jídlo od 6,50 Euro. Domácí víno - moc dobré a bez siřičitanů, pokud si dobře vzpomínám, cca 7-8 Euro za litr, lahvové pivo 2,5, točené 3,5 Euro. Doporučujeme odvážným ochutnat kokoretsi - nasekané kořeněné vnitřnosti grilované v bránici. Chutná to přibližně jako jitrnice a je to moc dobré. V Clear horizonu pořádají barbecue a mají výborné grilované jehněčí kotlety. V Achillionu vaří taky skvěle. Fantastické saláty, plněná rajčata a papriky, hovězí na víně, s rajčatovou omáčkou, ryby... Prakticky nemůžete udělat chybu, musíte si jen vybrat, co kdo má rád. O řeckém jídle bych dokázala psát básně. Rada na závěr: kašlete na suvenýry a vezte si domů domácí olivový olej a med. V zimě otevřete láhev, zavoní to a octnete se zas doma v Řecku.

Další služby

Delegátka Magda Jíchová byla skvělá profesionálka. Přitom veselá, pohodová, informující o všem podstatném, ochotná a s lidským přístupem. CK by si ji měla hýčkat!

Markéta Hoskovcová
22.09.2018