LAST MINUTE dovolená za parádní ceny    |    Řecko    |    Chorvatsko    |    Černá Hora    |    další země >>

Recenze - VALAIS

Zobrazit ubytování
Inspirujte se před výběrem dovolené a prohlédněte si recenze hotelů od klientů nebo napište recenzi hotelu vlastní. Recenze hotelů jsou dobrým vodítkem pro výběr vhodného ubytování.
6,3
1 hodnocení
8
UBYTOVÁNÍ
2
SLUŽBY
9
OKOLÍ
6
STRAVA
6,3
UBYTOVÁNÍ 8
SLUŽBY 2
OKOLÍ 9
STRAVA 6
Hotýlek Valais, Zakynthos

Rodinný hotýlek, leží přímo u dlouhé a krásné písečné pláže, což je jeho hlavní přednost. Většinou jsou tam cizinci, takže bez angličtiny (obsluha částečně z britských ostrovů) si moc neužijete. Bezva pro děti a starší osoby: pomalý a ...

Celkový dojem

Rodinný hotýlek, leží přímo u dlouhé a krásné písečné pláže, což je jeho hlavní přednost. Většinou jsou tam cizinci, takže bez angličtiny (obsluha částečně z britských ostrovů) si moc neužijete. Bezva pro děti a starší osoby: pomalý a pozvolný vstup do moře, po 30 metrech stále voda do pasu. Méně lidí, o čemž svědčí jen jedna řada "deštníků" na asi kilometrové pláži za cca 5 EUR/ den (slunečník + 2 lehátka), což je cena, kterou už drží posledních pět let. Bazén, u hotelu s lehátky zdarma samozřejmostí. Pro gurmány to není: asi "vaří" Angličané, a ti nejsou žádní kulináři. Normální je taxa se snídaní. Letos trochu plněji než jindy, a také přístup z téměř intimní pohostinnosti (dříve uvítací pivo zdarma, zdvořilostní polibek s majitelkou atp.) se atmosféra rychle mění v turistický byznisový kapitalismus. Žádné pivo na uvítanou, nohy si cizinci na hotelové pláži nemohou opláchnout u hotelové sprchy atp. Jinak stále nadprůměr, proto jsme tam letos už byli po šesté. A to o Řecku máme celkem přehled. Dovolené např.: Kréta 2x, Kós 2x ,Parga 2x, Rhodos, Lefkáda, Kefalonie , 2x Korfu, Olympská riviéra atp.. Osobně jsem v Řecku dokonce učil na univerzitě v Komotini, takže znám i pevninské destinace na Peloponézu, V Olympii, Delfách i jinde. Atmosféru dokresluje papoušek Rocco (žak šedý), který krásně zpívá a věrohodně mňouká (asi byl nějakou dobu s kanáry a také kočkou).Přes určité výhrady: ********* (devět hvězdiček)

Poloha

Pláž super, obchody a restaurace cca 10 min. pěšmo. Občas o víkendu začne hrát diskotéka - letos klid. Na výlety si lze zaplatit výlet lodí či pronajat auto (malé auto á 35 EUR na 1 den). Doporučujeme návštěvu vinařství v Kalliniko (autem), a olejárnu na jihu ostrova , lze si v obou zařízeních ochutnat produkty a pak vybrat.

Ubytování

Obvyklá kvalita tříhvězdičkového hotelu (jedno dvoulůžko - manželské, jedno lůžko samostatně ) ,chladnička, kávovar , TV, WIFI, balkon s výhledem do zahrady, lepší 1. patro než druhé, do zahrady lépe než směrem k bazénu, chcete-li trochu klidu. Na balkonku stůl, 3 židle, věšák na prádlo Uklízí se každý den, ale letos to asi 2x nefungovalo s vynášením košů.

Stravování

Viz výše: nenápadité snídaně. Full "english breakfast" si dáte jen jednou, pokud máte normální žaludek. V omastku plave párek, přisazené vejce se slaninou to nenapraví, zvláště máte-li k tomu omaštěné boby a grilovaný kousek veky. Čaj super, káva OK, džus dle výběru. Jsou ovšem i snídaně jiné: zeleninová a la Zakyntos, kontinentální, s jogurtem , ale nelze to kombinovat! Víc jsme tam nezkoušeli. V okolních restauracích skvělé ryby (Lemon tree), gyros či suflaki.

Další služby

Dříve bezva, letos už uklizečky nevynesly 2x všechny koše. Jinak čisto, stele se každý den. Obsluha u snídaně perfektní. Ke konci sezóny už ale toho asi mají dost.

Vladimír Janák
09.09.2018