Kassiopi - Letovisko

Kassiopi bývala malou rybářskou osadou s malebným přístavem na severovýchodním pobřeží Korfu. Dnes je to příjemné prázdninové letovisko bez velkých hotelových komplexů. Okolo přístavu s malým náměstím a s platanem naleznete řadu obchodů a taveren. To je malé historické centrum Kassiopi. Z jedné z kaváren se můžete potěšit pohledem nejen na malebný přístav, ale i na zbytky pevnosti z 13. století. V dobách antických měl přístav důležité poslání, kotvily a zásobovaly se zde lodě před odplutím do Itálie.

Současné centrum městečka a jeho četné obchody, taverny a kafeniony jsou umístěny podél místních komunikací, které končí v přístavu. Kassiopi má pozoruhodný kostel s freskami ze 17. století, který se jmenuje Panagia Kasopitra. Z přístavu směrem na sever vede cesta, která lemuje pobřeží. Půjdete-li po ní, naskytnou se Vám nádherné výhledy na azurově modré moře a na malé pláže, které jsou kamenité nebo oblázkové. Asi po 20 minutách dojdete na městskou oblázkovou pláž Kalamionas, kde si můžete pronajmout lehátka a slunečníky. Okolo Kassiopi je řada dalších atraktivních pláží např. Bataria, Kanoni, Pipitou a Votana. Další krásná pláž je oblázková pláž Avlaki. Pláž Avlaki s křišťálově čistým mořem nebývá plná turistů, protože hotelové komplexy jsou daleko. Sousedí s dalšími zátokami s krásnými plážemi jako je Agios Stefanos a Kerasia. Na některých těchto místech si můžete pronajmout malý motorový člun a prozkoumat tuto nádhernou členitou oblast ostrova Korfu.

Transfer

Transfer z letiště (cca 37 km) potrvá asi 1 h. 30 minut (v závislosti na provozu)

To nejdůležitější o Kassiopi

Malé oblázkové pláže, na kterých si můžete pronajmout lehátka a slunečníky, pronájmy malých motorových člunů, některé vodní sporty, potápění, šnorchlování, taverny, restaurace, kafeniony i moderní kavárny a bary, internetová kavárna, lékař, lékárna a bankomat. Možnost pronájmu dopravních prostředků a zakoupení výletů přes zástupce Viamare.

Zástupce Viamare do místa pravidelně dojíždí.

V Kassiopi Viamare doporučuje

THEA - Kassiopi
Last Minute
Doporučujeme
Dítě pobyt zdarma
KlimatizaceVýhled na moře

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour