24 let s vámi ...

242 ­489 ­351

rezervace@viamare.cz

Schránka

Zakynthos - dovolená

Země
Destinace
Letovisko
Rozšířené hledání
Typ ubytování
Délka pobytu
Strava
Odjezd nejdříve
Řazení Vypsat pouze Last Minute Info o destinaci
1 2 3
PANORAMA (Limni Keri) - Zakynthos
Last Minute
Doporučujeme
Dítě pobyt zdarma
KlimatizaceVýhled na mořeWi-Fi (bez záruky)
DIONYSIA - Zakynthos
Last Minute
Doporučujeme
Dítě pobyt zdarma
Klimatizace
DAKIS - Zakynthos
Last Minute
Doporučujeme
Dítě pobyt zdarma
KlimatizaceVýhled na mořeWi-Fi (bez záruky)
1 2 3

Vypsat pouze letovisko:

Limni Keri , Xehoriati - Amoudi , Laganas , Alikanas

Vypsat celou destinaci:

Řecko

Zakynthos je velmi známý ostrov. Je proslavený jako “želví ostrov”. Každý rok k jeho plážím připlouvá želva pravá Caretta-Caretta, která zde dělá hnízda a klade vejce. Z vajec se líhnou malé želvičky, jejichž úkolem je dostat se co nejdříve do moře. To však není jediná zajímavost ostrova. Zakynthos nabízí unikátní soustavu mořských jeskyní, které najdete na severu ostrova a na západním pobřeží ostrova Zakynthos. Nejkrásnější a nejznámější jeskyně jsou Modré jeskyně na mysu Skinári, kam můžete dojet v rámci dovolená Zakynthos z malého přístavu Agios Nikolaos. Z tohoto přístavu je také pravidelné lodní spojení na ostrov Kefalonie. Dovolená Zakynthos bude tím pravým nezapomenutelným zážitkem!


Řecko Zakynthos je zajímavou destinací!


Západní pobřeží Zakynthosu je velmi divoké a svými rozeklanými skalisky vytváří velmi dramatický obraz ostrova. Na západním pobřeží ostrova naleznete také slavnou pláž Navagio, kde ztroskotala pašerácká loď, kterou zde můžete vidět dodnes. Ne nadarmo je toto místo zařazeno mezi 55 nejatraktivnějších míst na potápění na světě. Na ostrově Zakynthos se můžete nejlépe potápět z vesničky Limni Keri, kde jsou 2 školy potápění a kde si můžete najmout člun.


Ostrov Zakynthos má nádherné hlavní město, které se jmenuje jako ostrov Zakynthos. Bylo s láskou podle původních starých plánů nově postaveno po ničivém zemětřesení v roce 1953. Vaše dovolená Zakynthos vám nabízí výlet do hlavního města!


Dovolená Zakynthos - zajímavosti


V přístavu Zakynthos můžete vedle sebe vidět malé rybářské čluny, ale i obrovské trajekty, které cestuji po celém Středozemním moři. Kotví zde i starobylé nebo naopak velmi moderní výletní lodě, jejichž kapitáni organizují kratší i celodenní vyjížďky do okolí ostrova Zakynthos. Nejstarší a nejkrásnější stavbou Zakynthos je kostel Agios Dionysios. Jsou zde uchovány ostatky světcovy. Dodnes je světec na ostrově velmi uctíván a mnoho místních chlapců i dívek nosí jeho jméno.


S ostrovem Zakynthos je spjato také velmi slavné jméno básníka Dionisia Solomona, který povzbuzoval svými verši národ v době národně osvobozeneckých bojů proti Turkům. Složil dokonce státní řeckou hymnu. Ve městě Zakynthos je jeho muzeum.


Dovolená Zakynthos a zajímavé destinace


Viamare vybrala pro své klienty v rámci dovolené Zakyntos velmi pěkné malé místo přímo u pláže Limni Keri, které je v srdci Mořského národního parku a které nejen chrání přirozené prostředí nutné k reprodukci želvy pravé Caretta-Caretta, ale i životní prostředí mořského tuleně. Více o Limni Keri na ostrově Zakynthos…


Dalším pozoruhodným místem je tichá vesnička Xehoriati, která leží u moře nedaleko rušných turistických center (asi 2 km). Z ubytování v rámci dovolená Zakynthos od Viamare je krásný výhled na moře, které zde má pozoruhodnou barvu (vilka Lithari).

Více o Xehoriati na ostrově Zakynthos…


Dovolenou na ostrově Zakynthos můžete trávit ve svojí vile, můžete si tak dopřát značné soukromí a komfort.

Více o vilách na ostrově Zakynthos…


Cestovní kancelář Viamare na ostrově Zakynthos


Cestovní kancelář Viamare pořádá zájezdy Zakynthos už několik let a díky tomu víme přesně, co svým klientům ukázat. V destinaci Řecko Zakynthos má Viamare svého zástupce. Bude se o Vás pečlivě starat a doporučí Vám řadu dalších zajímavých možností ostrova Zakynthos. Nebojte se pronajmout si auto, určitě toho nebudete litovat. Můžete tak navštívit kromě jiného i stále ještě velmi tradiční vesnice, tiché kláštery, úrodná zelená údolí a řadu zajímavých vyhlídkových bodů, odkud jsou úchvatné výhledy nejen na ostrov Zakynthos, ale i na pevninu (Peloponés) a okolní ostrovy. Více o pronájmu dopravních prostředků na ostrově Zakynthos…


Zakynthos dovolená a výlety


Delegát Viamare Vás také pozve na výlety po ostrově Zakynthos, které nabízí náš místní partner. Na těchto výletech se dozvíte hodně zajímavého. Velmi oblíbený je okruh ostrovem a malý lodní výlet za želvou Caretta-Caretta. Zakynthos a želvy k sobě neodmyslitelně patří.

Více o výletech na ostrově Zakynthos…


Vodní dobrodružství na Zakynthosu


Na ostrově Zakynthos najdete dva aquaparky, které potěší nejen děti, ale i dospělé. Zante water village je jeden z největších aquaparků v Řecku, rozkládá se na více než 4 hektarech a najdete ho ve vesnici Sarakinado, jen 4 kilometry od hlavního města ostrova, 20km od letoviska Limni Keri a asi 15 kilometrů od Alikanas, Xehoriati – Amoudi. Druhý aquapark pak najdete v oblíbené osadě Tsilivi. Od hlavního města je toto letovisko i s Tsilivi waterpark vzdálené jen 5 kilometrů. Komplex vybudovaný v roce 2010 slibuje nevšední zážitky.


Poleťte s námi na dovolenou Zakynthos Řecko a nebudete litovat!


Aktuální situace na ostrově Zakynthos

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2016 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour