LAST MINUTE dovolená za parádní ceny    |    Řecko    |    Chorvatsko    |    Černá Hora    |    další země >>

Výlety v Bali

Kam vyrazit a co zažít v tomto řeckém letovisku

3 zájezdů

Tipy na výlety v letovisku Bali

Dovolenou na Krétě si můžete zpestřit některým z výletů, které pořádají místní cestovní kanceláře. Aktuální seznam výletů (včetně cen), na které se dá vyrazit z letoviska Bali, dostanete po příjezdu od delegáta. Platí se přímo na místě a občas dochází ke změnám programu.

••• OBECNÉ INFORMACE K VÝLETŮM •••

Výlety pořádá místní cestovní kancelář, TRAVEL FAMILY je pouze jejich zprostředkovatel. Program a ceny výletů se mohou během sezóny měnit. Aktuální nabídka výletů vč. platných cen bude představena po příjezdu do destinace. Uskutečnění výletů je závislé na zájmu účastníků, na místních, ale i na klimatických podmínkách a ne vždy se uskuteční v plném rozsahu. TRAVEL FAMILY v žádném případě nemůže garantovat uskutečnění nabízených výletů.

Jste-li dobrodruzi a rádi si výlety organizujete "na vlastní pěst", objednejte si pronájem automobilu ještě před odletem na dovolenou (dostupné pouze ve vybraných destinacích). Ceníky a další informace naleznete ZDE. Ceníky pronájmu automobilů pro objednávky realizované přímo v destinaci obdržíte od svého delegáta na informační schůzce.

Soutěska Samaria

Nejznámější, nejdelší (16 km) a nejkrásnější soutěska nejen na Krétě, ale v celé Evropě. V ranních hodinách zahájíte z výšky 1200 metrů nad mořem patnáctikilometrový pochod krásnou a klidnou přírodou až na jih do vesničky Agia Roumeli. V odpoledních hodinách nastoupíte na loď (cca 18 €), která s Vámi popluje cca hodinovou plavbu kolem malebného pobřeží jižní Kréty. Orientační cena výletu: 35€/osoba.

Santorini

Plavba lodí na Santorini + okružní jízda autobusem po ostrově.

Po stopách doby minojské (Knossos + Heraklion)

Za doprovodu zkušeného místního průvodce se v českém jazyce dozvíte vše o dávném městě, paláci, jeho stavitelích, obyvatelích i o jeho záhadném konci a pádu proslulé minojské civilizace. Prohlídka trvá 1,5 – 2 hodiny. Druhá část výletu se odehrává v hlavním městě Kréty, kde si prohlédnete Archeologické muzeum (vstupné cce 16 €) a celé město město Heraklion.

Ostrov Chrissi

Autobusem se dostanete za cca 1,5 hodiny do městečka Lerapetra, které leží na jihu ostrova a loď Vás dopraví za necelou hodinu na ostrov Chrisi. O tomto ostrově se říká, že je to nejjižnější pevnina Evropy. Ostrov je proslulý množstvím mušliček, křišťálové vody i stromy cypřiši, kterých kdysi bylo na Krétě velké množství. V ceně výletu je oběd.

Kréta neznámá

Výlet Vás zavede do vinařského závodu Peza, kde bude promítnut krátký, zajímavý film o olivách, olivovém oleji, o víně i dalších produktech zemědělského sdružení Peza. Odpočinek a klid naleznete při návštěvě kláštera. Práci zručných hrnčířů můžete obdivovat při obhlídce jejich dílny. Nevynecháte ani proslulé tržiště v Heraklionu.

Spinalonga

Ostrov Spinalonga je z hlediska historie velmi významným ostrovem. Ať už to byl útočištěm prvních křesťanů, místem bezpečného pobytu arabských útočníků, benátských a tureckých okupantů Kréty, až po snad nejznámější kolonii malomocných. Za výkladu v českém jazyce se dozvíte vše o tomto pozoruhodném ostrově. Lodí odplujete do nedaleké zátoky, kde Vás bude čekat příjemné osvěžení v mořských vlnkách. Personál na lodi mezitím připraví k obědu chutné, na roštu opečené maso k obědu (v ceně). Poté doplujete do Eloundy a busem do romantického města Agios Nikolaos. Tam strávíte samostatnou prohlídkou cca 1 – 1,5 hod. Do hotelu se vrátíte kolem 18:00 hod.

TROULIS

28.srpna 8 dní Snídaně
-8%
20 783 / os.

BALI BEACH & SOFIA VILLAGE

31.července 8 dní All inclusive
-12%
24 279 / os.

BALI MARE

21.srpna 8 dní All inclusive
-12%
19 863 / os.
MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu