Černohorské vnitrozemí

Dovolená v Černohorském vnitrozemí.

Černohorské vnitrozemí

Černohorské vnitrozemí je převážně hornatá oblast s mnoha malebnými městy, vesnicemi a krásnými přírodními scenériemi. Je protkáno bohatou historií, kulturou a tradicemi, které se na mnoha místech stále dodržují.

Podgorica

hlavní město Černé Hory se 170 tisíci obyvateli, je to hezké a docela klidné město. Zajímavé je historické, etnografické a přírodovědné muzem, a především místní trhy, na kterých lidé z okolních vesnic prodávají své ovoce, zeleninu, ale také třeba i rukodělné výrobky.

Nikšič

zhruba 55 km severovýchodně od Podgorice, druhé největší město Černé Hory, je proslulé pivem Nikšič. Město má zachovalou část městských hradeb a pevnost, která dnes slouží ke kulturním představením. Západním směrem od města se nachází jeskyně Červená skála, kde byly nalezeny pozůstatky pravěkých osad.

Cetinje

malé město necelých 40 km západně od Podgorice, na okraji národního parku Lovčen. Až do roku 1946 bylo hlavním městem Černé Hory. Město je dnes významné černohorské kulturní a duchovní centrum. Nejvýznamnější památka je národní muzem, kdysi královský palác Nikoly I.

Žabljak

malé horské městečko s jen asi 2 tísici obyvateli. Leží zhruba 140 km severně od Podgorice, na náhorní plošině v pohoří Durmitor, které je zároveň národním parkem a je zapsáno na seznamu přírodních památek UNESCO. Je centrem zimních i letních sportů.

Šavnik

malé městečko, leží zhruba uprostřed cesty mezi městy Žabljak a Nikšič. Je to jedna z nejméně rozvinutých oblastí Černé Hory, zato s nedotčenou panenskou přírodou. Na svazích ve zdejší oblasti je mnoho řek a vodopádů.

Rožaje

nádherné místo v horách uprostřed panenské přírody. Leží u říčky Ibar, obklopené jehličnatými lesy. Skvělé místo pro pěší turistiku.

Vlajka země Černá Hora
Oficiální název Republika Černá Hora
Datum založení 3. 6. 2006
Hlavní město Podgorica
Měna Euro
Rozloha 13 812 km2
Nejvyšší hora Zla Kolata 2 534 m.n.m. v Dinárských horách.
Náboženství 72% pravoslavní, 19% muslimové, 3% katolíci, 1% ostatní
Oficiální jazyk Černohorština
Časový posun Středoevropský čas (GMT +1 hodina)

Zájezdy do letovisek