Recenze - KASSANDRA BAY

Zobrazit ubytování
9,8
UBYTOVÁNÍ 9
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Úžasných 11 dní, doporučuji.

Pohoda, klid. Vstřícný personál a šikovný kuchař. Krásné místo i okolí plné zeleně. Hotel se svými dvěma řeckými hvězdičkami by pravděpodobně mohl zklamat náročnější klienty. My nicméně doufáme, že se sem budeme moci ještě někdy znovu vrátit :-) Příjezd od letiště zhruba hodinu autobusem. Přestože jsme zažili velkou bouři, po níž dva dny nešla elektřina a netekla voda, díky vstřícnosti personálu máme celkový dojem vynikající :-)

Poloha

Naprosto úžasné umístění, na Řecko relativně vlhká oblast a tedy plno zeleně v okolí - vysoké borovice, několikametrové rákosí. K moři cca 700m z kopce, do nejbližší vesničky asi 300m do kopce. V okolí několik sousedících hotelů, ale naprostý klid, což nám vyhovovalo, nechtěli jsme poslouchat cizí animační programy :-) Od příchodu k moři doleva je taverna, kemping a menší pláž se slunečníky, v moři kamínky a oblázky. Od příchodu doprava je písečná pláž a i v moři čistý písek, tam nám to s dětmi vyhovovalo víc. Komárů málo, i večer na balkoně stačilo stříknout repelentem.

Ubytování

Krásné umístění hotelu ve svahu zhruba 700m od moře. Máte-li štěstí na hosty, je v hotelu i přes noc naprostý klid - hlavní silnice je zhruba 300m nad hotelem. Pro ty, co nechtějí či nemohou dojít ten kousek pěšky, funguje hotelový shuttle bus k pláži zdarma. Bazén, poolbar, vše jak má být. Hotel se svými 46ti pokoji není nejnovější a vybavení také něco pamatuje, ale vše čisté a funkční. Klimatizace i trezor na pokoji zdarma.V hotelu mezi hosty prakticky nebyla slyšet němčina nebo angličtina, my jsme narazili hlavně na rusy, rumuny, srby a bulhary, počáteční obavy z tohoto důvodu se ale nepotvrdily, alespoň v našem termínu se všichni chovali klidně, slušně a tiše a to i v noci.

Stravování

My měli all inclusive formou švédských stolů, naprosto nám vyhovovalo skladbou i časovým rozvržením (snídaně 8-10h, oběd 13-14h, večeře 19-21h). Snídaně řecká kontinentální vždy stejná - pečivo, vejce natvrdo, sýr, šunka, rajče, feta, jogurt + několik druhů vloček a marmelád, nutela, med. Oběd vždy jeden druh masa a jeden druh přílohy - to se střídalo, takže např. jeden den kuřecí a hranolky, další den těstoviny a nějaké jejich hovězí, spousta zeleniny a olivy, stejně tak i k večeři. Každý jsme si vybrali dle chuti, středozemní kuchyni máme rádi. Nečekejte ale výběr z X druhů mas a X druhů příloh. Dá se sedět vevnitř v jídelně anebo venku na terase (částečně zastíněná), prakticky vždy byly volné stoly a nemuseli jsme nikde čekat či stát ve frontě na jídlo.

Další služby

Velice vstřícný a milý personál, v jídelně a na recepci angličtina, uklízečky mluví jen řecky, ale přesto jsme se vždy domluvili :-) Běžný úklid a odpadkové koše denně, ručníky cca 2x týdně, ale v případě potřeby stačí slovo a maximálně vám vyjdou vstříc. Nabídka výletů 2x týdně na recepci, my jsme ale vzhledem k malým dětem nevyužili. Při odjezdu nám sami nabídli opuštění pokoje až ve 13hod, takže jsme ještě stihli pohodové dopoledne v moři. V případě výletu dostanete místo oběda balíček s sebou. Hotel nabízí 5% slevu pro hosty ve spřáteleném supermarketu v blízkém Kriopigi. Bazén funguje pouze přes den do 19hod.

Martin
20.07.2019