Chalkidiki

Vše o Poseidonově trojzubci

3 důvody, proč si zamilujete Chalkidiki

Poloostrov ve tvaru Poseidonova trojzubce vás uchvátí krásnými plážemi, panenskou přírodou a architektonickými památkami.

Délka pláží se tu měří ve stovkách kilometrů, takže si budete vybírat, jestli den zalitý sluncem strávíte na písečné, oblázkové nebo skalnaté pláži.

Život tu plyne svým vlastním tempem a tu pravou tvář poloostrova nejlépe poznáte v horských vesničkách obklopených vinicemi a olivovníky.

O Chalkidiki

Poloostrov Chalkidiki, to je prostě pravá řecká klasika. Slunce chtiví dovolenkáři sem jezdí už od doby, kdy se v jiných částech Řecka první letoviska teprve rodila. Minimum srážek, maximum slunce, k tomu spousta památek a perfektně vybavené pláže – kombinace, která se postará o to, abyste si tu užili opravdu nezapomenutelnou dovolenou. Z poloostrova vybíhají do Egejského moře tři výběžky – Kassandra, Sithonia, Athos. Nejnavštěvovanější je Kassandra na západě. Uchvátí vás svou přírodou a hlavně plážemi, které patří k těm nejlepším v celém Řecku. Uprostřed leží Sithonia a zcela na východě Athos – mnišská republika s 20 kláštery. Výběžek Athos obývají pouze muži, má svá striktní pravidla a ženám je tu vstup přísně zakázán.

Přečtěte si více o této krásné destinaci

Letoviska na Chalkidiki

Fotogalerie

Zájezdy do letovisek