LAST MINUTE dovolená za parádní ceny    |    Řecko    |    Chorvatsko    |    Černá Hora    |    další země >>

PLAVBA ZA KRÁSAMI JADRANU S CYKLOTURISTIKOU

 
 
 
 
 
 
 
 
DateFrom:

DateTo:

TermID:

StationID:

TransportationTypeID:

TransportTypeID:

Persons:

infants:
StravaHotovo
Změnit
Počet osob
Hotovo
Změnit
Ubytování
Hotovo
Změnit
 
 
 
 
 
 
 
 

Poloha

Chorvatsko je zemí úžasných ostrovů, bohaté historie, středomořské vegetace a mírného klimatu. Nejlepší způsob, jak to poznat, je spojení plavby na lodi s cyklistikou napříč městy, vinicemi a borovými lesy. Tato plavba s průvodcem po Dalmácii začíná a končí ve Splitu a prozkoumáte úžasné pobřeží, středověká města, malebné zátoky a krásy Národního parku Mljet. Stačí několik letních triček, plavky, kolo a dobrá nálada.

Vybavení a služby

jachta PREMIUM SUPERIOR nebo PREMIUM pro 30-40 osob se na 7 dnů stane vaším domovem.
Moderní jachta PREMIUM SUPERIOR o délce cca 35-41 m s prostornou sluneční terasou a klimatizovaným salonem.
Tradiční jachta s moderním vzhledem PREMIUM o délce cca 29-35 m se sluneční terasou a klimatizovaným salonem.

Ubytování

jachta PREMIUM SUPERIOR - moderní klimatizované 2lůžkové kajuty (některé s možností přistýlky) o velikosti 8-14 m2 s vlastním sociálním zařízením, fénem, sejfem, WiFi.
jachta PREMIUM - klimatizované 2lůžkové kajuty (některé s možností přistýlky) o velikosti 8-14 m2 s vlastním sociálním zařízením, fénem, sejfem, WiFi.

Typy kajut jsou dle umístění na lodi rozděleny na kajuty na horní nebo hlavní palubě a kajuty v podpalubí. Kajuty na horní nebo hlavní palubě mají standardní okno, kajuty v podpalubí mají kruhové okénko. Všechny kajuty v podpalubí jsou nad hladinou vody.
Ložní prádlo a ručníky jsou měněny 1x za plavbu, součástí ceny je denní úklid kabin.

Stravování

stravování formou polopenze - snídaně formou studeného a teplého bufetu, oběd o třech chodech, ochutnávka vína a olivového oleje na palubě, odpolední káva a čaj se sušenkami, voda, 1 x za týden kapitánská večeře (rybí nebo masové menu).

Program

PLAVBA ZA KRÁSAMI JADRANU + CYKLOTURISTIKA
 
SOBOTA: Split - ostrov Brač - Supetar - Pučišća. NEDĚLE: Pučišća - ostrov Hvar - Pokrivenik - Jelsa – Sućuraj - poloostrov Pelješac - Kućište. PONDĚLÍ: Kućište - Trstenik. ÚTERÝ: Trstenik - ostrov Mljet - ostrov Korčula - Korčula. STŘEDA: ostrov Korčula - Korčula - Vela Luka.  ČTVRTEK: ostrov Korčula - Vela Luka - ostrov Hvar - Hvar - Stari Grad. PÁTEK: ostrov Hvar - Stari Grad - Stomorska - Split. SOBOTA: Split.

Itinerář

SOBOTA: Split - ostrov Brač - Supetar - Pučišća 
Supetar - Pučišća, délka: 25 km, celkové stoupání: 380 m, povrch: 100% zpevněná cesta, stupeň obtížnosti: 2/5.
Vyplouvá se z přístavu ve Splitu ve 13:00 s následným obědem na palubě při cestě na ostrov Brač. Po příjezdu do Supetaru cyklovýlet po pobřežní silnici do severní části ostrova. Pojedete kolem rybářských vesnic Splitska a Postira a cílem bude jedna z nejkrásnějších malých osad v Evropě - Pučišća. Volné odpoledne k prohlídce této půvabné vesnice, která je známá svou dlouhou kamenickou tradicí. Nocleh.

NEDĚLE:  Pučišća - ostrov Hvar - Pokrivenik - Jelsa – Sućuraj - poloostrov Pelješac - Kućište
Pokrivenik – Sućuraj, délka: 32 km, celkové stoupání: 450 m, povrch: 100% zpevněná cesta, stupeň obtížnosti: 3/5. Snídaně a ranní plavba na ostrov Hvar s výhledem na pohoří Biokovo. Cyklistická túra začíná v malebné zátoce Pokrivenik stoupáním do nejvyššího bodu trasy a poté klesá k východnímu bodu ostrova Hvar - Sućuraj, kde bude čekat loď. Po obědě na palubě lodi plavba na druhý největší chorvatský poloostrov - Pelješac a půvabnou osadu Kućište. Kapitánská večeře na palubě. Nocleh v Kućišti.

PONDĚLÍ: Kućište - Trstenik
Kućište – Trstenik, délka: 30 km, celkové stoupání: 800 m, povrch: 100% zpevněná cesta, stupeň obtížnosti: 4/5. 
Dnešní jízda by se dala nazvat vinnou panoramatickou cestou. Po snídani vyrazíte směrem k Orebići, městečku mořeplavců a kapitánů. Čeká vás pár kilometrů stoupání a pak klesání s jedinečnými vyhlídkami na ostrov Korčula. Za Orebićem vystoupáte do oblasti vinic s nejznámějšími odrůdami chorvatského vína. Přejedete tunel Dingač na jižní stranu Pelješace a pokračujete v jízdě vinicemi do Trsteniku. Večeře na lodi, nocleh.

ÚTERÝ: Trstenik - ostrov Mljet - ostrov Korčula - Korčula
Národní park Mljet, délka: 18 km, celkové stoupání: 120 m. povrch: 80 % dlážděný, 20 % makadamový, stupeň obtížnosti: 1/5.
Plavba z Trsteniku na ostrov Mljet, svěže zelený ostrov. Národní park Mljet (vstupné se platí na místě cca 25 EUR/os.) je nádherná oblast se dvěma propojenými jezery se slanou vodou, bujnou flórou, jedinečným vzhledem členitého pobřeží, útesů a četných ostrůvků a také vždy zelených rostlin. Na kole projedete kolem slaného jezera, uvnitř kterého se nachází další ostrov s benediktinským klášterem z 12. století. Možnost osvěžení ve slaných jezerech a návrat na loď na oběd na palubě. Odpoledne plavba na Korčulu a po příjezdu volno k prohlídce města cestovalete Marco Pola. Nocleh na Korčule.

STŘEDA: ostrov Korčula - Korčula - Vela Luka
Korčula –Pupnat –Smokvica –Prižba –Blato –Vela Luka, délka: 55 km, celkové stoupání: 750 m, povrch: 100% zpevněná cesta, stupeň obtížnosti: 4/5.
Po snídani vyrazíte na nejdelší trasu týdne, která vede přes celý ostrov Korčula. Vystoupáte do obce Žrnovo a dále do nejstarší osady na ostrově - Pupnat, nejvyššího bodu trasy. Sestup na jižní stranu Korčuly a jízda po silnici mezi jednou z nejkrásnějších zátok na ostrově se strmými útesy nad ní. Pokračujte v jízdě četnými olivovými háji a vinicemi jedné z nejznámějších odrůd vinné révy Pošip. Krátká přestávka v půvabné vesničce Smokvica. Sestupte k moři a koupání na jedné z četných skrytých oblázkových pláží. Čeká vás ještě jeden výstup k vyhlídce nad městem Blato a nakonec sjezde směrem k Vela Luka. Večeře na lodi a nocleh.

ČTVRTEK: ostrov Korčula - Vela Luka - ostrov Hvar - Hvar - Stari Grad
Hvar – Stari Grad, délka: 23 km, celkové stoupání: 450 m, povrch: 100% zpevněná cesta, stupeň obtížnosti: 3/5 a  Stari Grad – Jelsa – Vrboska – Stari Grad, délka: 22 km, celkové stoupání: 110 m, povrch: 85% zpevněná, 15% makadamová silnice, stupeň obtížnosti: 1/5.
Brzy ráno plavba z Vela Luky do města Hvar. Krátká prohlídka Hvaru, pohádkového města se skvělou architekturou, nejstarším komunitním divadlem v Evropě a krásnou okolní přírodou. Na kole z Hvaru vyrazíte na druhou stranu ostrova do Stari Gradu. Projedete četnými levandulovými poli a užijete si výhled na sousední ostrovy. Oběd na palubě.  Nenáročná odpolední jízda ke dvěma hvarským perlám - Jelse a Vrbosce. Nocleh ve Stari Gradu.

PÁTEK: ostrov Hvar - Stari Grad - Stomorska - Split
Stomorska – Maslinica, délka: 36 km, celkové stoupání: 450 m, povrch: 100% zpevněná cesta, stupeň obtížnosti: 2/5. Poslední den začíná ranní plavbou ze Stari Gradu na ostrov Šolta. Po snídani se vydáte na kole ze Stomorska do nejvyššího bodu ostrova – Gornje Selo, kde si vychutnáte výhledy a vůni středozemních rostlin. Pokračujte do Maslinici na západní části ostrova. Krátká přestávka a návrat do Stomorska. Oběd na palubě a plavba do Splitu. Volné odpoledne např. k prohlídce Diokleciánova paláce. Nocleh ve Splitu.

SOBOTA: Split
Brzká snídaně, ukončení pobytu.

Doplňující informace

Pobytová/přístavní taxa a vstupy do národních parků nejsou zahrnuty v ceně a platí se na místě po vstupu na loď - orientační cena pobytové/přístavní taxy za celou dobu plavby cca 60 EUR/os., vstupu do národního parku Mljet cca 25 EUR/os., naložení/vyložení kola 20 EUR/os./týden.  Možnost zajištění parkování ve Splitu (na vyžádání): za poplatek 13-18 EUR/den.

Kapitán lodi si vyhrazuje právo na změnu trasy plavby v případě nepříznivých povětrnostních podmínek. Klienti jsou povinni dodržovat pravidla chování na lodi, která jsou v písemné podobě na každé lodi. Klienti jsou povinni dostavit se na loď 2 hodiny před vyplutím. Na loď není povoleno přinést vlastní nápoje. Plavba bude uskutečněna při účasti minimálně 20 osob. 
Po dobu pobytu bude přítomen profesionální cykloprůvodce. Doporučené vybavení pro cyklistiku: cyklistické boty, láhev s vodou, batoh, extra oblečení, ochrana proti dešti/slunečnímu záření. Povinná je opravárenská sada pro osobní kola. Při účasti na cyklo/turistických aktivitách je každý zodpovědný sám za sebe a souhlasí s tím, že se bude řídit rozhodnutími a pokyny průvodce, který si vyhrazuje právo na změnu itineráře podle povětrnostních podmínek a schopnosti skupiny. Agentura neručí za případné poškození osobního kola.

Slevy pro děti

dítě do 10 let na přistýlce sleva 50%, osoba od 10 let na přistýlce se 2 dospělými sleva 30%.

Cena zahrnuje

plavbu dle programu, 7x ubytování na lodi, 7x polopenzi (snídaně a obědy nebo večeře dle programu), 1x kapitánská večeře na lodi, cykloprůvodce.

Volitelné doplatky

MOŽNOST DOKOUPENÍ: cestovního pojištění včetně pojištění storna zájezdu. Na vyžádání: zajištění parkování - cca 13 -18EUR/den platba na místě.

Individuální storno podmínky

Pro toto ubytovací zařízení platí následující individuální storno podmínky, ve smyslu účtování výše odstupného při odstoupení zákazníka od Smlouvy o službě cestovního ruchu/ o zájezdu: 30 a více dnů 6500 Kč/os., 29-22 dní před zahájením zájezdu 6500 Kč/os. + 25% z ceny zájezdu, 21-15 dní 6500 Kč/os. + 50% z ceny zájezdu, 14-0 dny 100%. Změna osoby zákazníka na Smlouvě je možná za poplatek dle VOP do 30 dnů před nástupem na pobyt, méně jak 30 dnů před zahájením čerpání služeb je tato změna považována za odstoupení od Smlouvy s povinností hradit odstupné.

Typové pokoje

 • PREMIUM SUPERIOR 2(+0) horní nebo hlavní paluba - PREMIUM SUPERIOR 2(+0) horní nebo hlavní paluba
 • PREMIUM SUPERIOR 2(+1) horní nebo hlavní paluba - PREMIUM SUPERIOR 2(+1) horní nebo hlavní paluba
 • PREMIUM SUPERIOR 2(+0) podpalubí - PREMIUM SUPERIOR 2(+0) podpalubí
 • PREMIUM SUPERIOR 2(+1) podpalubí - PREMIUM SUPERIOR 2(+1) podpalubí
 • PREMIUM 2(+0) horní nebo hlavní paluba - PREMIUM 2(+0) horní nebo hlavní paluba
 • PREMIUM 2(+1) horní nebo hlavní paluba - PREMIUM 2(+1) horní nebo hlavní paluba
 • PREMIUM 2(+0) podpalubí - PREMIUM 2(+0) podpalubí
 • PREMIUM 2(+1) podpalubí - PREMIUM 2(+1) podpalubí
Základní informace
 •  Klimatizace
 •  Wi-Fi
Obsazenost pokojů
 • 2 dospělí2 dospělí
 • 3 dospělí3 dospělí
Služby ubytování
Vybavení a služby:
 • Klimatizace
 • Wi-Fi
Za příplatek:
Vhodné pro
 • Náš Tip
 • Pro dva
 • Pro cyklisty
 • Novinka
 • Dovolená na lodi
Zobrazuji:

TERMÍNY A CENY pro vybrané nástupní dny - změnu termínu a počtu dní si můžete navolit v dalším kroku objednávky po vybrání termínu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Fotogalerie