Ithaka

Vše o ostrově protkaném historií

3 důvody, proč si zamilujete Ithaku

Malebný ostrov Ithaka sahá svou historií až do 4. tisíciletí před Kristem, takže tu budete mít stále co objevovat.

Překrásné přírodní scenérie a nádherné pláže s křišťálově čistým mořem se alespoň na chvíli stanou vaším druhým domovem.

Větrné mlýny, přírodní jeskyně, archeologické vykopávky nebo starodávné kostely v horách jsou jen zlomkem toho, co zde stojí za vidění.

Ithaka Věhlasný ostrov v Jónském moři, který býval domovem Odyssea, jednoho z nejvýznamnějších hrdinů Trojské války. Historie ostrova sahá až do 4. a 3. tisíciletí před Kristem. Za doby mykénské zažívala Ithaka svůj zlatý věk. Odehrával se zde čilý obchod s pevninským Řeckem a s Itálií. V dnešní době je Ithaka hojně navštěvována především kvůli svým překrásným přírodním scenériím, klidné atmosféře a nádherným plážím s průzračně čistým mořem. Rozloha ostrova je pouhých 96 km2. Je tvořen dvěma zalesněnými pahorky, které uprostřed spojuje úzká šíje měřící pouhých 620 m. Populace ostrova je přibližně 4000 stálých obyvatel, přičemž většina z nich žije v hlavním městě Vathy. V dobách dávno minulých byly místními obyvateli vybudovány vesnice vysoko v horách. Původně se zde ukrývali před nájezdy pirátů. Mnohé z těchto vesnic jsou obydlené dodnes a dodnes si žijí svým vlastním poklidným životem, např. Stavros, Pelikata, Exogi, Anogi a další. V mnohých z těchto míst a jejich okolí můžete navštívit archeologická naleziště potvrzující bohatou historii a rané osídlení ostrova. Za návštěvu stojí také vesnice Kioni na východním pobřeží ostrova. Zde můžete posedět v taverně přímo u moře a vychutnat si speciality místní kuchyně. Naskytne se Vám výhled na větrné mlýny, které se tyčí na pahorku nad zálivem. Obdivovat zde můžete také starý kostel a původní kamenné domy, které odolaly zemětřesení v roce 1953. Kioni je velmi romantické místo a proto se stává během léta častým cílem jachtařů z celého světa. Ithaka Vám může nabídnout ještě daleko víc zážitků a tak nezbývá, než se na tento malebný ostrov vypravit. Spojení s okolními ostrovy zajišťují přístavy Piso Aetos na západním pobřeží a Frini na východním pobřeží. Na ostrově není letiště a proto všichni, kdo se chtějí na Ithaku vypravit, většinou přiletí na sousední Kefalonii a odtamtud pokračují na Ithaku lodí.

Přečtěte si více o této krásné destinaci

Letoviska na Ithace

Zájezdy do letovisek