O Karpathosu

Kde leží a čím vás tento řecký ostrov naláká k návštěvě

12 zájezdů

Kde se Karpathos nachází

Chystáte se strávit svou dovolenou na některém řeckém ostrově? Přečtěte si, proč se vydat právě na Karpathos. Všechny potřebné informace, které vám pomohou užít si báječné prázdniny na tomto oblíbeném ostrově, najdete u nás.

Ostrov Karpathos najdete mezi dvěma většími ostrovy, Krétou a Rhodosem. Od severu k jihu byste Karpathosu naměřili asi 49 kilometrů, od západu k východu zase od 6 do 11 kilometrů. Pokud byste třeba na motorce objeli celé pobřeží, měli byste najeto něco okolo 160 kilometrů. Vydáte-li se do jeho vnitrozemí, cestou budete překonávat vrchy a hornaté kopce. Jenom malá jižní část ostrova představuje nížiny. Skalnaté útesy a horské soutěsky dávají tomuto kraji nezaměnitelný půvab. Mezi členitým pobřežím občas narazíte na nádherné polozapomenuté pláže. Na početných svazích rostou borovice, keře a drobnější rostliny. V hlavním městě Pigadii žije asi 2 000 z celkových 5 500 obyvatel ostrova. V severní části Karpathosu můžete objevit množství horských vesniček ukrývající se v horských masivech. Zdejší lidé si potrpí na svoje tradice, a i dnes některé z nich dodržují. Místní ženy mají například ve zvyku nosit pestrobarevné kroje nejen ve svátek, ale nebojí se je vytáhnout i ve všední den pro běžné činnosti. Pěstuje a stáčí se tu červené víno, zrají olivy a citrusové ovoce.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká republika (Ελληνική Δημοκρατία)
Datum založení 25.03.1821
Hlavní město Atény (Αθήνα)
Měna Euro (EUR)
Rozloha 131 957 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní (cca 90 % obyvatel)
Oficiální jazyk řečtina
Časový posun + 1 hodina

Na ostrově najdete bohaté vyžití. Samozřejmě si vychutnáte krásné koupání a lenošení na zlatavých nebo oblázkových plážích. Ale to není všechno. Vydat se můžete i za historií, na Karpathosu najdete památky z doby byzantské a antické. Některé můžete obdivovat přímo v přírodě v podobě různých pozůstatků, některé v archeologickém muzeu v hlavním městě. Jestliže jste spíše sportovně zaměření, pak si nenechte ujít vodní atrakce a aktivity jako potápění, windsurfing a kitesurfing. Některé z pláží jsou dostupné jedině z moře, takže plavání můžete spojit i s výletem lodí. Co třeba menší vyjížďka na neobydlený ostrov Saria od Karpathosu vzdálený pouhých 100 metrů? Do hornatého vnitrozemí se vydejte na pěší túry nebo kratší procházky. Na ostrově najdete poměrně dobře značené turistické trasy, takže se neztratíte.

BLUU BAHARI

21.června 8 dní Polopenze s nápoji
-16%
25 890 Kč / os.

SARRIS

21.června 8 dní Snídaně
-15%
20 990 Kč / os.

GALINI

14.června 8 dní Bez stravování
-64%
6 990 Kč / os.

ALIMOUNDA MARE

2.srpna 8 dní Polopenze
-8%
34 123 / os.

OCEANIS

2.srpna 8 dní Snídaně
-12%
17 379 / os.

BLUE SWAN

14.června 8 dní Snídaně
-63%
6 990 Kč / os.

Zájezdy do letovisek

MAPA2: https://www.viamare.cz/google/map/data-provider
Zobrazit mapu