Karpathos - Výlety

Pro zpestření vaší dovolené na ostrově Karpathos si můžete vybrat z následujících výletů (pořádá místní cestovní kancelář, platí se přímo na místě a může dojít ke změně programu. Viamare je pouze zprostředkovatel této služby.):


 • Olympos a perly Karpathosu - Olympos je jedna z nejtradičnějších vesnic, jaké ještě Řecko má. Dodnes zde lze spatřit tradiční život, kulturu a zvyky místních obyvatel. Při prohlídce navštívíte původní dům, pekárnu, uvidíte výrobu tradiční obuvi, domácích "makarounes" a jiné. Bude i dost času i na samostatnou toulku romantickými zákoutími Olymposu, nebo na ochutnávku specialit. Následně navštívíte vesničku Diafani, s možností koupání a odpoledne další jedinečnou vesničku Mesochori. Je to perla západního pobřeží, odlehlá od turismu. V průběhu výletu je několik zastávek na úžasných vyhlídkách.
  (orientační cena: 32 €)

 • Saria - vydejte se po stopách dávných civilizací a pirátů na ostrov Saria, který byl dříve součástí pevniny ostrova Karpathos. Z pláže Palatia dojdete procházkou do vesnice Argos a dále ke kostelíku Agios Zaharias. Odtud je krásný výhled na moře a na základy původního osídlení. Budete se moci vykoupat v nádherně čisté vodě a proplavat zdejší skalní pukliny v moři.
  (orientační cena: 45 €)

 • Modrý den - plavba s koupáním a grilováním. Prožijete příjemný den spojený s plavbou na lodi po východním pobřeží a s koupáním na jedné z nejmalebnějších pláží, jako je Apela, Achata, Kyra Panagia, nebo Kato Lako. Oběd (v ceně) pro Vás připraví sám kapitán a jeho posádka.
  (orientační cena: 38 €)


Viamare doporučuje:


 • Rozhodně se jeďte podívat na některé další krásné pláže ostrova. Na ostrově je více jak 100 krásných pláží, které stojí za vidění.
 • Navštivte hlavní město ostrova Karpathos, proslulou Pigadii, která je největším přístavem na ostrově. Můžete zde vidět Poseidonovu jeskyni s hrobkou, antickou Akropoli a malé archeologické muzeum a přitom se vykoupat na městské písečné pláži.
 • Nevynechejte tradiční unikátní vesnice ostrova Karpathos se zachovalými tradičními zvyky místních obyvatel. Navštivte některé církevní slavnosti (Agios Pandeleimonas 27. 7. , Vruchunda 28. - 29. 8., Mesochori 7. - 9. 9.). Nejznámější a nejnavštěvovanější vesnicí je Olympos, který je doslova živoucím muzeem (slavnost 15. - 16. 8.).
 • Na ostrově je mnoho kostelů a kaplí, které zdobí místní hornatou krajinu, a které budete potkávat při svých výletech. Nejvíce fotografovaný je Kyra Panagia na pláži , nebo Agios Mamas (slavnost 1. 9.) a fary v Aperi a Menetes (slavnost 15. 8.).

Další zajímavosti ostrova Karpathos Vám na místě doporučí zástupce Viamare.

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright VIAMARE s. r. o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour