Jedno dítě zcela zdarma (letenka i pobyt) pouze do 30. dubna (u vybraných pobytů).

O letovisku Arkasa

1 zájezdů

Arkasa

Arkasa je pobřežní městečko, které bylo postaveno na ruinách starobylého antického města Arkésia, které stávalo na hoře, dnes nazývané Paleokastro (starý hrad). Stále zde můžete vidět zbytky akropole. Určitě stojí za to vyšlápnout si na horu a prozkoumat tuto oblast (asi 20 minut). Je odtud navíc úžasný výhled na moře, na vesnici a na protilehlý ostrov Kassos. Arkasa se rozkládá na poloostrově a okolní skalnaté svahy vytvářejí atraktivní vzhled, který připomíná antické divadlo. Je rozdělena říčkou Riaki, která vám bude pomáhat v orientaci.

V letní sezóně se Arkasa promění v pulsující letovisko, kde snadno naleznete vše, co k dovolené můžete potřebovat. Tradiční řecké taverny a kafenioni, restaurace, bary, obchody a obchody se suvenýry a tradičními výrobky z ostrova. Procházky vás zavedou k zářivě bílé zvonici se šesti těžkými zvony. Další zajímavostí Arkasy je byzantská bazilika Agia Anastasia z 5. století, kde se zachovala mozaiková podlaha, která vypovídá o mimořádném umu předchozích generací. V blízkosti je i kostelík Agios Sofia.

V okolí Arkasy naleznete několik velmi dobrých turistických tras, které potěší všechny, kteří mají rádi vycházky do přírody.

Nejkrásnější pláží této oblasti je písečná pláž Agios Nikolaos asi 1 kilometr jižně od města. Pláž je pravidelně oceňována modrou vlajkou EU. Naleznete zde občerstvení a blízké taverny. Můžete si zde pronajmout lehátka a slunečníky a užít si i vodní sporty. Pláž je větrnější a bývají zde často vlny. Další pláží je klidná písčito - kamenitá pláž Marmara. Žádné služby se zde neposkytují.

To nejdůležitější o Arkassa:
Na letišti Karpathos Vás bude očekávat zástupce Viamare. Cesta do Arkassa (cca 7 km) potrvá asi 35 minut.

Taverny, kavárny, obchody, pekárny, lékárna, lékař (3x v týdnu), obchody se suvenýry, možnost pronájmu slunečníků a lehátek na pláži Agios Nikolaos, vodní sporty, možnost pronájmu kol, místní autobusová linka do hlavního města Pigadia, akropole a zbytky antické osdy a malé archeologické muzeum. Bankomat, čerpací stanice a nemocnice je ve hlavním městě, které je vzdáleno 18 km.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

FANTASY STUDIOS

4.června 11 dní Bez stravování
-32%
10 990 Kč / os.