Jedno dítě zcela zdarma (letenka i pobyt) pouze do 30. dubna (u vybraných pobytů).

O letovisku Pigadia

3 zájezdů

Pigadia je hlavním městem ostrova Karpathos, často však bývá označováno stejným názvem jako celý ostrov, tedy Karpathos. Nezřídka se tak můžete setkat s dvojím označením. Město bylo vystavěno na jihovýchodním pobřeží ostrova v zátoce Vrondi. Dominantou zálivu s přístavem je skála s pozůstatky antické Akropole Posidio. Podél pobřeží a na přilehlých kopcích jsou vystavěny malebné bílé domky, které vytvářejí jedinečnou atmosféru tohoto města.

Milovníci řecké historie naleznou v Pigadii raně křesťanskou baziliku Agia Fotini, která se nachází v blízkosti pláže. K vidění je také zmíněná antická Akropole, monumentální hrobka v Poseidonově jeskyni a archeologické muzeum.

Okolí Pigadie

Okolí Pigadie nabízí četné zálivy s rozmanitými plážemi a zákoutími, které lákají ke koupání a slunění. Doporučeníhodná je pláž Kyra Panagia, která je od města vzdálena jen pár kilometrů. Pyšní se zlatavým pískem, průzračně čistým mořem a dominantou stejnojmenného kláštera.

Pláže Pigadia

V rozlehlé zátoce, ve které se hlavní město nachází najdeme pěknou, téměř 4 km dlouhou písečnou pláž. Pláž má pozvolný vstup do moře, proto je vyhledávána rodinami s malými dětmi.

Služby Pigadia

Pigadia je správním, obchodním i kulturním centrem ostrova a důležitým přístavem. Tomu odpovídá i škála dostupných služeb. Naleznete zde vše od malých obchůdků po supermarkety, klasických taveren po moderní restaurace s mezinárodní kuchyní, menších barů po rušné noční kluby s patřičně živou zábavou. Ve městě je bankomat, lékárna i lékařská péče.

Transfer

Transfer z letiště taxíkem (cca 15 km) potrvá asi 30 minut (v závislosti na provozu).

To nejdůležitější o Pigadii

Taverny, obchody, kavárny, bary, možnost půjčení motorových vozidel a rezervace výletů přes zástupce Viamare.
Voda na ostrově Karpathos není pitná!

Zástupce Viamare do místa dojíždí jen na základě telefonické výzvy.

Vlajka země Řecko
Oficiální název Řecká (Helénská) republika
Datum založení 1946
Hlavní město Athény (Athínai)
Měna Euro (€)
Rozloha 131 944 km2
Nejvyšší hora Mytikas v pohoří Olympos (2917 m n. m.)
Náboženství Řecké ortodoxní 98 %
Oficiální jazyk Řečtina
Časový posun + 1 hodina

ALIMOUNDA MARE

26.července 12 dní Polopenze
39 990 / os.

LADIS

14.června 12 dní Bez stravování
-36%
11 990 Kč / os.

SEVEN STARS

4.června 11 dní Snídaně
-29%
11 990 Kč / os.