Recenze - WHITE CASTLE

Zobrazit ubytování
9,4
18 hodnocení
9,2
UBYTOVÁNÍ
9,6
SLUŽBY
9,5
OKOLÍ
9,2
STRAVA
9,3
UBYTOVÁNÍ 9
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 8
Ostrov Karphatos a letovisko Lefkos je pro ty co hledají klid a krásnou nedodčenou přírodu

Vyhledávám dovolenou, kde se kloubí možnost pěších túr v horách a strávením odpočinku na krásných malých plážích s průzračně čistým mořem. To ostrov Karpathos nabízí. Letovisko Lefkos je úžasně klidné místo k odpočinku i krásným procházkám ...

Celkový dojem

Vyhledávám dovolenou, kde se kloubí možnost pěších túr v horách a strávením odpočinku na krásných malých plážích s průzračně čistým mořem. To ostrov Karpathos nabízí. Letovisko Lefkos je úžasně klidné místo k odpočinku i krásným procházkám po okolí. S mnoha pláží, které se nacházejí v délce cca 3 km si vybere každý. Od mělčí zátoky s lehátky a slunečníky až na krásné nepřeplněné nuda pláže obklopené krásnou kulisou pískovcových skal. Středisko se nachází pod nejvyšším vrcholem ostrova a je chráněno před velkými větry, které na jiných částech ostrova jsou hodně silné. Ostrov ještě nezasáhl naplno turistický ruch. S místními lidmi jsem se cítil po dobu 10 dní jako jedna velká rodina. Pokud se Vám líbí jih Kréty, západní část Lefkády, tak Karphatos je to, co by jste měli navštívit.

Poloha

Krásné moře, pláže, příroda, scenérie, klid. Pán, se kterým jsem se setkal na pláži říkal, že je to tam jako v Karibiku. Já se podíval na moře a na pláž obklopenou skalisky a musel mu oponovat, že Karibik tak krásný není.

Ubytování

Ubytování bylo velmi čisté, denně majitelka studia pečlivě uklízela. Za dobu pobytu ještě 2x měnila ložní prádlo i osušky a ručníky. Okolí studia pečlivě udržované. Majitelka příjemná. Prostorná terasa před každým studiem. Jediné mínus na ubytování je, že tyto terasy neposkytují dostatek soukromí s vedlejšími studii.

Stravování

Možnost si vařit sám ve studiu, nebo využít místních taveren s vynikající kuchyní. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než v jiných částech Řecka.

Další služby

Paní delegátka velice příjemná, vstřícná, ochotná. Poskytne veškeré informace, nikomu nic nevnucuje. Svou práci si plní na jedničku.

Aleš Kamas
07.07.2019
9,8
UBYTOVÁNÍ 9
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Nádherný Karpathos

Dovolená splnila naše očekávání

Celkový dojem

Dovolená splnila naše očekávání

Poloha

Krásné místo, na nejbližší pláž cca 5 minut. Navštívili jsme i ostatní pláže - super! :-)

Ubytování

Ubytování naprosto dostačující, denní úklid, 3 x za pobyt vyměněno ložní prádloTerásky odděleny pouze přepážkou, ale protože při našem pobytu byly obsazeny jen 4 apartmány, tak v pohodě. Jediná vada na kráse - komáři. Na pokoji je sice strojek proti komárům, avšak je nutné koupit vlastní náplň. Vilka je v nádherné zeleni, na klidném místě.

Stravování

Měli jsme pobyt bez stravování

Další služby

Služby delegáta super. Pronajali jsme si auto na 3 dny a objeli ostrov. Moc krásné. Pronájem auta cca 114 Euro + spotřebovaný benzin

Renata Kovářová
27.06.2019
9,3
UBYTOVÁNÍ 8
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 9
jedny z posdledních nedotčených míst v Evropě - Karpathos

Drsná a krásná příroda dosud nezašpiněná civilizačním odpadem. Klid ve všech směrech bez hluku diskoték.Prostě pohoda a klid - konec září 2018.Jen pár obchůdků, taveren dostatek, možnost půjčení auta či skůtru.Výběr z několika pláží s ...

Celkový dojem

Drsná a krásná příroda dosud nezašpiněná civilizačním odpadem. Klid ve všech směrech bez hluku diskoték.Prostě pohoda a klid - konec září 2018.Jen pár obchůdků, taveren dostatek, možnost půjčení auta či skůtru.Výběr z několika pláží s různým povrchem od oblázků a kamení až po písečnou.

Poloha

vybere si víceméně každý oblast na koupání, procházky do okolních kopců jen doporučuji - nádherné výhledy (doporučuji pevnější obuv, sledpoň tenisky a dlouhé nohavice - všude přítomné bodláky a jiná ostnatá flora).

Ubytování

klasická studia, s vybavením, úklid dostatečný, jsou v jedné budově vedle sebe - před studiem teráska s výhledem na moře. terasy jsou od sebe odděleny pouze zíďkou do výše pasu a dál dřevěná konstrukce - díky tomu soukromí nic moc a vše jde slyšet. Hlavně pokud telefonuje někdo přes 15 min tak je to až otravné. WIFI funkční - žádná extra rychlost.

Stravování

každý si vybere. někde jen rýže či pečené brambory, jinde hranolky či těstoviny ... tak jako jinde v Řecku. Nejlepší je stejně možnost čerstvých ryb a jiných mořských potvor - cena dostupná. Standardní jídla do 10 éček, čerstvá ryba asi 50 éček za kilo, jak kde.

Další služby

výlety a služby bezproblémové - zkušený delegát (M. Motoška) jde vidět, že má znalosti.

Libor Bouček
06.10.2018
10
UBYTOVÁNÍ 10
SLUŽBY 10
OKOLÍ 10
STRAVA 10
Ostrov zázraků

Moje třetí návštěva Karpathosu pouze umocňuje to, co jsem Vám o něm napsala již poprvé.Karpathos je ostrov, který otevírá srdce. Tam v jeho náruči můžete být tiše šťastni i sami sebou. Není ale pro každého. Prověří Vás a buď Vás přijme, ...

Celkový dojem

Moje třetí návštěva Karpathosu pouze umocňuje to, co jsem Vám o něm napsala již poprvé.Karpathos je ostrov, který otevírá srdce. Tam v jeho náruči můžete být tiše šťastni i sami sebou. Není ale pro každého. Prověří Vás a buď Vás přijme, nebo ne. Nekonečnému kolosu mámení jeho Seirénes je nutné až bránit se. Mohli by Vám totiž, nenávratně ukrást duši.

Ubytování

V rozkvetlé zahradě, s úžasnými výhledy po okolí, i na rozbouřené moře v Potali. V blízkosti pláže i Minimarketu.

Stravování

Taverna Central u pana Spyrose, s úžasným jídlem, milou a vstřícnou obsluhou i s krásnými výhledy na zapadající slunce u ostrůvku Sókastro.

Další služby

Služby delegáta na tomto ostrově jsou jako Karpathos, laskavé , otevřené,, Jeho výklady o ostrově jsou bezkonkurenční, z každého jeho počinu je cítit, že má lásku ke Karpathosu i jeho lidem zapsanou hluboko ve svém srdci.

Gaia Gabčíková
05.10.2018